The Athletic ujawnia szczegóły transferu Raphinhi

Julia Cicha

16 lipca 2022, 16:30

The Athletic, AS

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Wszyscy żyją obecnie transferem Roberta Lewandowskiego do Barcelony, ale na jaw wyszły właśnie ciekawe szczegóły operacji związanej ze sprowadzeniem na Camp Nou Raphinhi.

Choć wydawało się to nieprawdopodobne, zarówno Raphinha, jak i Ousmane Dembélé będą grali w stolicy Katalonii w kolejnym sezonie. Dziennik The Athletic opublikował dziś, w jaki sposób doszło do transferu Brazylijczyka oraz jakie klauzule zawarto w podpisanej umowie. Duże znaczenie w całej operacji miał mieć agent zawodnika Deco, który zrezygnował z przysługującej mu premii w ramach przysługi. A mowa o nie byle sumie, ponieważ miała to być kwota nawet siedmiocyfrowa. Barça odpowiednio długo nie poddawała się, rozmawiała z Raphinhą oraz z Leeds i ostatecznie przekonała Anglików, by pozwolili skrzydłowemu odejść tam, gdzie chciał, mimo że oferty z innych klubów mogły być korzystniejsze finansowo.

Leeds zawarło jednak w kontrakcie klauzulę mającą zabezpieczyć całą transakcję. Nie było pewne, czy Katalończyków będzie stać na zapłacenie za Raphinhę. W związku z tym uzgodniono, że jeśli pieniądze nie zostaną wpłacone w wyznaczonym terminie, cena piłkarza wzrośnie o 10 milionów euro. Barça miała z kolei zaproponować odroczenie operacji do lutego w przypadku, gdyby nie była w stanie pozyskać środków finansowych. Obecnie Gerard Romero zapewnia, że po aktywacji drugiej dźwigni finansowej klub będzie w stanie zarejestrować wszystkich sprowadzonych graczy, w tym Raphinhę i Roberta Lewandowskiego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Będą jaja jeśli nie uda im się aktywować drugiej dźwigni finansowej, lub przychód z tego tytułu byłby zdecydowanie niższy. Wiadomo czy mają już porozumienie z jakąś jednostką w sprawie sprzedaży kolejnych praw?

Cały świat kupuje na zeszyt xD