Już za chwilę Robert Lewandowski w FC Barcelonie! [Aktualizacja 18:08]

Dariusz Maruszczak, Julia Cicha

16 lipca 2022, 13:35

835 komentarzy

Fot. Getty Images

Temat transferu Roberta Lewandowskiego do Barcelony nabrał rozpędu. Media z różnych stron świata informują, że wkrótce może dojść do porozumienia Katalończyków z Bayernem.

Niemiecka prasa od rana pisze o zbliżającej się kolejnej, wyższej ofercie Barcelony za Lewandowskiego. Okazuje się, że do konkretnych uzgodnień mogło dojść jeszcze wczorajszego wieczoru, a dziś tylko trwa oczekiwanie na formalne przesłanie propozycji do Bayernu. Tak przynajmniej uważa Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl. Zdaniem polskiego dziennikarza wczoraj doszło do przełomu, a sfinalizowanie operacji jest już kwestią czasu i zostanie ono ogłoszone w najbliższych dniach, może nawet przed prezentacją ekipy Bayernu, która odbędzie się w sobotę o 15. Wszystko ma być już tylko kwestią pewnych formalności, ponieważ z obu stron jest już pełna wola porozumienia.

Dziennikarze z różnych krajów przyznają, że transfer jest o krok. David Ornstein z The Athletic podaje, że wszystko zmierza w kierunku porozumienia. Zdaniem Fabrizio Romano strony są w bezpośrednim kontakcie, a Lewandowski miał nalegać, żeby jak najszybciej dołączyć do Barcelony. Dziennikarz zwraca uwagę, że PSG i Chelsea, mocno zainteresowane Polakiem, zostały już poinformowane, że transfer do Blaugrany jest na ostatniej prostej. Gerard Romero też potwierdza, że temat jest gorący. Víctor Navarro z COPE otrzymał informację, że w dyrekcji sportowej panuje przekonanie, że wkrótce będą dobre wieści w sprawie kogoś mówiącego po polsku. Dziennikarz Bilda Tobi Altschaffl również zgadza się, że wszystkie strony są przekonane o możliwości szybkiej finalizacji transakcji. Zdaniem Floriana Plettenberga ze Sky Sports Barça i Bayern chcą dopiąć operację jeszcze w ten weekend.

Obu stronom zależy na jak najszybszym rozwiązaniu sytuacji, ponieważ jutro ma odbyć się prezentacja drużyny Bayernu, a Barça wylatuje do Stanów Zjednoczonych na tournée. Wygląda na to, że temat transferu Lewandowskiego nie będzie już dłużej odkładany i może zostać sfinalizowany jeszcze w ten weekend.

AKTUALIZACJA

17:21 Jak donosi Gerard Romero, w Barcelonie aktywowano protokoły, aby w najbliższy poniedziałek móc zorganizować prezentację Lewandowskiego na Camp Nou. Przyspieszono proces wymiany murawy, aby była gotowa na ten dzień.

17:27 Toni Juanmarti informuje, że wśród źródeł związanych z negocjacjami wzrasta wrażenie, że Lewandowski może ostatecznie nie udać się w poniedziałek z Bayernem do USA.

18:09 Mundo Deportivo: Barcelona jest dużo bardziej optymistyczna co do transferu Lewandowskiego niż jeszcze kilka godzin temu i ma nadzieję, że Polak uda się z katalońską drużyną do Stanów Zjednoczonych.

18:12 Sport1: Barcelona i Bayern są teraz w bezpośrednim kontakcie, a sytuacja robi się poważna.

19:57 Kataloński Sport pisze, że Barcelona poprawiła ofertę, ale nie dobije ona do 50 milionów euro, których wymagał Bayern. Upór Lewandowskiego sprawił jednak, że Bawarczycy zgadzają się na transfer za nieco niższą kwotę.

00:25 Wszystkie media: w najbliższych godzinach Lewandowski zostanie piłkarzem Barcelony. Barça uzgodniła z Bayernem Monachium transfer Roberta Lewandowskiego za 45 milionów euro kwoty stałej i 5 milionów euro zmiennych. Polak podpisze umowę z Dumą Katalonii na 3 lata z opcją przedłużenia o rok.

6:41 Padło już nawet słynne "Here we go!" ze strony Fabrizio Romano! Wydaje się, że nic złego nie może się już tutaj wydarzyć.

8:05 Tomasz Włodarczyk informuje, że Robert Lewandowski pojawi się dziś po raz ostatni na treningu Bayernu i pożegna się z kolegami.

8:19 Mateusz Borek potwierdza doniesienia Gerarda Romero z maja, według których agent Pini Zahavi był 18 maja w Barcelonie i kupił kilka koszulek z nazwiskiem Lewego.

8:30 Według Sportu celem było, by Lewandowski przyleciał dziś rano do Barcelony, przeszedł badania medyczne i poleciał od razu z kolegami do USA, ale źródła bliskie całej sytuacji wątpią, by udało się to zgrać w czasie.

8:32 Tomasz Włodarczyk podaje, że Lewandowski jest dziś w centrum szkoleniowym dużo przed czasem. O 9 będzie miała miejsce zbiórka, a o 10 trening,

9:56 Według Mateusza Borka Pini Zahavi leci właśnie do Monachium, skąd zabierze Lewandowskiego i poleci do Barcelony wraz z całym sztabem ludzi.

10:00 Gerard Romero jest zdania, że marzeniem Joana Laporty jest pokazanie Polaka podczas El Clásico w Las Vegas.

10:07 Fabrizio Romano informuje, że Lewandowski pożegnał się już z kolegami w Bayernie i podpisze umowę z Barçą w ciągu 24 godzin. Porozumienie osiągnięto pod koniec lutego. Xavi przez ostatnie miesiące był z nim w kontakcie i wyjaśniał mu projekt.

10:30 Trwa ostatni trening Lewandowskiego w Bayernie. Następny odbędzie się już pod okiem Xaviego.

11:12 W mediach pojawiły się już zdjęcia z pożegnania Lewego z kolegami z Bayernu.

12:00 Tomasz Włodarczyk informuje, że Robert Lewandowski poleci bezpośrednio do USA, a do Barcelony przyleci Pini Zahavi, by dopiąć ostatnie szczegóły.

12:36 Ferran Martínez z Mundo Deportivo pisze, że pięć milionów euro zmiennych będzie trudne do osiągnięcia.

13:26 Czy wiecie, że Lewy będzie prawdopodobnie najdrożej sprzedanym piłkarzem Bayernu w historii? Więcej dowiecie się o tym tutaj.

13:34 Oliver Kahn powiedział: "Mamy ustne porozumienie. Brakuje podpisania dokumentów. Pod koniec dnia Barcelona zaoferowała sumę, która sprawia, że sprzedaż Lewandowskiego jest dla nas rozsądna".

13:45 Dziennikarz Torben Hoffman opublikował wypowiedzi Lewandowskiego po treningu: "To było wyjątkowe osiem lat, nie zapominajcie tego. Wspaniale spędziłem czas w Monachium. Niedługo mam lot, ale po presezonie (z Barceloną w USA) wrócę, by odpowiednio się pożegnać i zorganizować kilka rzeczy. Pożegnałem się dziś z chłopakami na boisku. Nie martwiłem się o kontuzję w trakcie treningu. Takie coś może przydarzyć się nawet w domu. Chciałem być w formie i trenować. Wrócę, by pożegnać się z pracownikami klubu. Dziś nie miałem na to dużo czasu".

14:47 Tomasz Włodarczyk podaje, że Lewandowski wyleci zaraz z Monachium na Majorkę, gdzie jest jego żona z dziećmi. Jutro Lewy poleci do Miami, gdzie już dziś lecą piłkarze Barcelony.

15:20 Prezes Bayernu Herbert Heiner potwierdza ustne porozumienie z Barceloną w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego. "To dobrze dla obu stron, że mamy jasność. Robert jest bardzo zasłużonym graczem, wygrał z nami wszystko. Jesteśmy mu niesamowicie wdzięczni".

15:25 Pini Zahavi dla niemieckiego SkySports: Chciałbym podziękować Bayernowi, a zwłaszcza Oliverowi i Hasanowi za to, że wreszcie zrozumieli i uszanowali marzenia Roberta o nowym wyzwaniu w jego karierze. Mateu Alemany, Hasan Salihamidžić i ja rozmawialiśmy przez telefon non stop w piątek do północy, aby znaleźć dobre rozwiązanie dla wszystkich. Myślę, że w końcu wszyscy wyłaniają się z tej historii jako zwycięzcy. Robert zasługuje na podjęcie nowego wyzwania z podniesioną głową po tylu wspaniałych latach i lojalności względem Bayernu Monachium, który otrzymał bardzo dobrą rekompensatę finansową.

16:02 Zdaniem Marki Lewandowski będzie zarabiał w Barcelonie 9 milionów euro netto na sezon. W Bayernie otrzymywał znacznie więcej (około 13 milionów).

16:52 Oliver Kahn potwierdził na Twitterze swoje wcześniejsze słowa o porozumieniu z Barceloną. Dodał, że Bayern wiele zawdzięcza Lewandowskiemu, ale w przeszłości klub opuszczali już wielcy gracze i świat się nie zawalił. Wręcz przeciwnie, często następowały później większe sukcesy.

16:57 Lewandowski powinien niedługo wylądować na Majorce, gdzie na lotnisku czekają już na niego wysłannicy Gerarda Romero.

17:11 Hasan Salihamidžić: Robert poleci do USA, a kiedy wróci, pójdziemy razem na kawę. Mamy porozumienie z zarządem Barcelony.

17:19 Bayern Monachium opublikował oficjalny komunikat, powtarzając w nim słowa prezesa klubu i Olivera Kahna. W tekście cytowany jest też Hasan Salihamidžić: „Robert Lewandowski bardzo dobrze spisywał się w Bayernie. Dużo rozmawialiśmy z kolegami z Barcelony i wyjaśnialiśmy szczegóły. Lewandowski pożegnał się dziś rano. Życzymy mu wielu sukcesów w nowym klubie”.

17:50 Lewandowski za chwilę wyląduje na Majorce, a Gerard Romero zapowiada, że już za moment może pojawić się oficjalny komunikat Barcelony.

18:03 Polak wylądował na Majorce, wysłannik Gerarda Romero czeka na niego przed wyjściem z terminala.

18:09 Barcelona zapowiada ogłoszenie transferu!

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nigdzie na świecie nie ma tak dużego zbiorowiska 20 letnich malkontentów i znawców piłki nożnej jak na tej stronie. Powinniśmy być dumni

@Mateonvious Jeszcze finanse, zapomniałeś o księgowości klubu.

@kejdzi Dokładnie. Większość przecież siedzi w biurach i analizują finanse Barcy. Pewnie Laporta i jego ludzie się mylą i Barca upadnie za rok.

@kejdzi Taaa,oni wiedzą najlepiej,na co stać klub,jak zarejestrować zawodnika itd.itp.Tak jakby to były ich oszczędności,śmieszni są.


@Mateonvious nie wiem jak tak możesz, a doświadczenie z Football Managera, Fify i TopEleven i tych wszystkich innych to, co? Nic? xD
« Powrót do wszystkich komentarzy