Rafa Márquez: Wymagania będą maksymalne

Julia Cicha

14 lipca 2022, 21:00

Sport

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Rafa Márquez został dziś oficjalnie trenerem Barçy Atlétic. W sobotę poprowadzi pierwszy trening, a dziś opowiedział o wyzwaniu, które przed nim stoi, w rozmowie z klubowymi mediami.

- Jestem bardzo zadowolony. Chcę wykorzystać tę dużą szansę. Bardzo dobrze znam klub i mam nadzieję dobrze wykonać pracę. Spędziłem tu siedem wspaniałych lat kariery piłkarskiej i osiągnąłem wielkie rzeczy. Teraz ciąży na mnie odpowiedzialność trenowania Barçy Atlétic. Jestem zadowolony, ale też poddenerwowany. Mam nadzieję, że podzielę się doświadczeniem z chłopakami.

- Mam nadzieję móc dobrze rozwinąć piłkarzy, dać im odpowiednie narzędzia, by w niedalekiej przyszłości mogli trafić do pierwszego zespołu. Trzeba podążać za filozofią gry tego klubu i oczywiście starać się też osiągać dobre rezultaty.

- Wymagania będą maksymalne, ponieważ to również jest część wartości klubu. Mimo to trzeba starać się cieszyć grą w piłkę, dzięki temu kochamy ten sport.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam bardzo dobre odczucia co do zatrudnienia Marqueza. Obu jego inteligencja boiskowa, determinacja i wiedza taktyczna przełożyła się na udane prowadzenie zespołu

pamiętam jakim był zawodnikiem i myśle że jako trener bedzie potrafił to przedłużyć i przekładać na swoich zawodników , bardzo inteligentny facet