Marca: Barcelona i Rennes negocjują wypożyczenie Samuela Umtitiego

Mateusz Doniec

3 lipca 2022, 17:30

Marca

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Według dziennika Marca FC Barcelona negocjuje ze Stade Rennais wypożyczenie Samuela Umtitiego. Trener francuskiego klubu Bruno Genesio dobrze zna 28-latka i nie ukrywa, że jest nim zainteresowany.

Jak donosi Marca, trwają właśnie rozmowy między Barceloną a francuskim Stade Rennais w sprawie wypożyczenia Samuela Umtitiego. W ostatnich dniach negocjacje zdecydowanie przyspieszyły, aby osiągnąć porozumienie przed 11 lipca, kiedy Umtiti miałby dołączyć do treningów pod okiem Xaviego. Problemem tradycyjnie jest wysokie wynagrodzenie Francuza. Stade Rennais nie jest w stanie płacić całej pensji środkowemu obrońcy. W grę wchodzi jedynie podział wynagrodzenia pomiędzy oboma klubami.

Największym zwolennikiem operacji jest trener Rennes Bruno Genesio. 55-latek zna Umtitiego z czasów, gdy obaj współpracowali w barwach Olympique’u Lyon. To za jego kadencji Francuz osiągnął na tyle wysoki poziom, że zainteresowała się nim Barcelona. - To wielki piłkarz, którego znam doskonale. Trenowałem go przez pewien czas w drużynie młodzieżowej, a następnie w pierwszym zespole Olympique'u Lyon. Wszyscy znacie jego historię, jego cechy i niepowodzenia z zeszłego roku, ale to wciąż świetny zawodnik, a tacy nas interesują – mówi Genesio.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bo nawet 4mln to jest bardzo duzo. Dla srednich klubow tacy zawodnicy dostaja 1-2mln.

Bez sensu. Czemu mamy płacić piłkarzowi pensję jeśli nie mamy z niego żadnego pożytku?

Przecież to jest jakiś absurd ile u nas zarabiają piłkarze. Umtiti przecież obniżył wynagrodzenie i podpisał dłuższy kontrakt. Nawet bez odstępnego za wypożyczenie jego pensja jest za wysoka dla większości klubów...

Ach ta durna Marca. Co oni nie wiedzą, że znany pracownik Rennes @JarekS na fcbarca.com zdementował plotki o negocjacjach Barcy z jego klubem w sprawie Umtitiego i stwierdził, że to fejk?? Głupole

Trzymam mocno kciuki.