Joan Vilà: Xavi jest zmartwiony, potrzebuje narzędzi

Julia Cicha

1 lipca 2022, 09:36

COPE

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Joan Vilà, czyli były trener Xaviego w szkółce Barcelony, był niedawno gościem Cadena COPE, gdzie przeanalizował sytuację drużyny na początku okienka transferowego, biorąc pod uwagę trudną sytuację finansową klubu.

- Rozmawiałem z Xavim kilka dni temu, z roztropnością typową dla przyjaciół. Jest zmartwiony. Przyszedł do klubu z wielką radością i wciąż uważam, że jest idealną osobą, by tam pracować, ale potrzebuje narzędzi, a sytuacja Barçy jest skomplikowana. To ciągnie się od dawna i teraz wydaje się, że w klubie nie mają jasnych pomysłów. W poprzednim sezonie kadra była dość normalna, a teraz trudno będzie o transfer gwiazdy.

- Herb Barçy wymaga walki o trofea. Choć uważam, że powinniśmy planować w perspektywie średnioterminowej, zaczynając od nowa, bo inaczej możemy się rozbić. Teraz nie możemy walczyć o wielkie rzeczy. Szczerze mówiąc, nie jest dobrze łatać dziury, powinniśmy zaplanować rekonstrukcję tego, co sprawiło, że jesteśmy inni. Wciąż możemy to mieć.

- Frenkie to dobry piłkarz, ale z jakiegoś powodu nie wszedł w dynamikę gry Barçy. Jeśli pojawi się dobra oferta, nie jest on kluczowym zawodnikiem.

- Piqué to jeden z najlepszych stoperów na świecie, nie znam jego stanu zdrowia i planów Xaviego. Piqué w formie musi być liderem obrony Barçy. To prawda, że ma już swoje lata, a ja nie znam jego stanu fizycznego.

- Teraz pytanie, kto przyjdzie w miejsce Dembélé. Jeśli odejdą wszyscy gracze robiący różnicę, nie będziemy mogli aspirować do wielkich rzeczy.  Barcelona potrzebuje goleadora takiego jak Lewandowski. Nie da się zdobywać trofeów bez zawodnika gwarantującego 30-35 bramek.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Xavi się martwi , bo wchodząc do klubu jako trener myślał, że wchodzi w kałuże dlatego w kaloszach był. Jednak okazało się, że to bagno z wielkim gówn** i teraz siedzi w nim po uszy,a na to nie był gotowy .

Gdyby to powiedział David Villa to może bym się zaczął martwić xddd
Czym więcej wszystko wiedzących... to wiemy jak funkcjonuje nasz kraj :P

Powiedział co wiedział. Uwielbiam wypowiedzi „insiderow” ktorzy mówią to samo co może powiedzieć dowolny czytelnik tej strony… i jeszcze zaczyna od tego, że pogadał z Xavim jak przyjaciele wiec wie :D

Przecież to najzwyklejsze pompowanie sztucznego kontentu.
Moim zdaniem plan w Barcy jest, widać konkretne działania zmierzające w konkretnym celu. Zawodnicy tez moim zdaniem bardzo konkretni są approachowani. To, że sport pisze o każdym kto in przyjdzie do głowy nie znaczy, że każdy jest w jakimkolwiek kontekście rozpatrywany :D

A co z kontraktem Dembele, wczoraj minął termin i co dalej ? Co z transferem FdJ przecież miał być sprzedany do MU ?

Prawdę powiedział że w klubie nie mają konkretnych planów na przyszłość tylko na bieżąco starają się łatać dziury. Barca to wielki klub ale tak jak każdy inny potrzebuje solidnych piłkarzy żeby rywalizować na swoim podwórku czyw LM. Do Xaviego chyba powoli dociera że te opowieści Laporty o wielkich wzmocnieniach to taka gadka na osłodę a rzeczywistość jest inna.

Vila o Lewandowskim to prawdę powiedział...;)