Milan nowym rywalem Barçy w Pucharze Gampera?

Julia Cicha

28 czerwca 2022, 15:12

Sport

3 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała wczoraj, że Roma niespodziewanie wycofała się z uczestnictwa w tegorocznej edycji Pucharu Gampera, która odbędzie się 6 sierpnia na Camp Nou. Katalończycy rozważają podjęcie kroków prawnych w tej sprawie, a dziś w mediach pojawił się kandydat do zastąpienia ekipy Mourinho.

Według Sportu tą drużyną jest Milan, a więc aktualny mistrz Włoch. Podopieczni Stéfano Pioliego odzyskali tron po 11 latach przerwy i byliby wymagającym rywalem dla zespołu Xaviego przed rozpoczęciem sezonu Primera División. Doszłoby też do starcia drużyn kobiet, w którym zachętą byłaby z pewnością obecność Lai Codiny, wypożyczonej w minionej kampanii właśnie do Milanu.

Wcześniej pisaliśmy już, że Roma może zagrać z Szachtarem w miejscu meczu z Barçą. Spotkanie miałoby się odbyć w celu pomocy ofiarom wojny w Ukrainie. Nie sprawi to jednak raczej, że Barcelona zrezygnuje z pozwu w związku z poniesionymi stratami. Klub musi m.in. oddać pieniądze za wszystkie sprzedane do tej pory bilety.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli mecz tak czy siak bedzie 6 sierpnia? Bo nigdzie potwierdzenie nie ma, ze data zostaje ta sama. Nie wiem czy hotel i samolot odwolywac xd

No i to byłby bardziej odpowiedni przeciwnik. Z Kessiem by się pożegnali jak należy ;)

Fajnie by było znów zobaczyć Milan w Pucharze Gampera :)