Un Toc de La Rambla #94: Konsekwencje decyzji socios o dźwigniach finansowych

Redakcja

25 czerwca 2022, 18:00

6 komentarzy

Zapraszamy na 94. odcinek Un Toc de La Rambla – podcastu FCBarca.com, w którym poruszamy najświeższe i najgorętsze tematy. Tym razem porozmawialiśmy o konsekwencjach wynikających z zaakceptowania dźwigni finansowych przez socios. Skomentowaliśmy także potencjalne pozostanie Dembélé w Barcelonie, przedłużające się negocjacje z Gavim oraz odejście Daniego Alvesa.

Podczas nadzwyczajnego zgromadzenia socios przegłosowano sprzedaż zewnętrznym inwestorom części praw do BLM oraz praw telewizyjnych. Zdaniem Joana Laporty, jest to kluczowy krok do odzyskania poprawnie funkcjonującej sfery finansowej klubu. W kolejnych dniach możemy oczekiwać następnych ruchów związanych z dźwigniami finansowymi, ale co to tak naprawdę znaczy dla klubu? W drugiej części odcinka porozmawialiśmy o ewentualnym pozostaniu Dembélé w Barcelonie. Omówiiśmy również powody przeciągających się negocjacji z Gavim, a także skomentowaliśmy nieprzedłużenie kontraktu z Danim Alvesem.

  • Jakie będą konsekwencje zgody socios na uruchomienie dźwigni finansowych?
  • Czy przegłosowanie ich wobec ograniczonych informacji o inwestorach nie wpłynie negatywnie na negocjacje?
  • Czego możemy spodziewać się w nadchodzących dniach i jakich ruchów Laporta musi dokonać do 30 czerwca?
  • Czy Dembélé naprawdę jest niezbędny Barcelonie?
  • Czy odejście Gaviego z Barcelony jest realnym scenariuszem?
  • Czy nieprzedłużenie kontraktu z Alvesem było dobrą decyzją?

Odpowiedzi na te i jeszcze więcej kwestii znajdziecie w dzisiejszym podcaście. Zachęcamy do podzielenia się Waszymi opiniami w komentarzach pod podcastem. Pamiętajcie o używaniu hashtagu #utdlarambla w komentarzach pod tym artykułem, w La Rambla, na Twitterze i YouTube.

Un Toc de La Rambla możecie znaleźć na platformie YouTube, a także Spotify, Anchor i wielu innych.

Zapraszamy do odsłuchu! Koniecznie zostawcie komentarz, łapkę w górę pod filmem, podzielcie się odcinkiem ze znajomymi i motywujcie nas, subskrybując kanał. Zapraszamy również na platformę Patronite, gdzie każdy z Was może dołożyć cegiełkę do rozwoju Waszego ulubionego serwisu dotyczącego Barcelony!

Prowadzący: Rafał Kowalczyk (@rkowalczyk7)

Gość: Błażej Gwozdowski (@blagwo)

Wszystkie odcinki podcastu znajdziecie także na platformach:

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Świetna robota Panowie - super że jakoś składacie te doniesienia odnośnie dźwigni finansowych i inwestorów w całość bo ciężko samemu ogarnąć tak wielowątkowy temat.
Moim zdaniem jak na klub zarządzany przez społeczność to brakuje transparentności i zaangażowania samych socios, ale takie poczucie mam od wielu lat, zatem chyba w końcu muszę się przyzwyczaić...
Ja rozpatruję działania zarządu za dobre w kwestii dźwigni, chociaż uczciwie trzeba powiedzieć że to tylko wybór mniejszego zła. Wg mnie Barcelona nie ma tak mocnych argumentów aby zejść poniżej 300% zwrotu inwestycji dla inwestora. Gdyby 200-250% było realne to socios dostaliby taką informację od Laporty czy przekaz medialny byłby inny.

Odnośnie kontraktów z zawodnikami:
1) Dembele - fajnie że jednak doceniacie jego jakość piłkarską:) w kwestiach finansowych nawet jakby dostał 30mln euro za podpis i pensję 8mln netto to rynkowo i tak byłby najtańszą opcją dla Barcelony na tym poziomie piłkarskim. Historia pokazała że chłopak ma potencjał do bycia dużo lepszym (po prawie 4 latach braku regularnej gry może być dużo lepszy), a w kwestiach zdrowia to bardziej martwi mnie Araujo, Pedri czy Fati niż on. Kluczowa kwestia związana ze zdrowiem Dembele i jednocześnie złota zasada, która niemiłosiernie była naciągana przez Barcelonę: piłkarz dostaje pozwolenie na grę jak jest w 100% zdrowy.
2) Gavi - niesłusznie, ale będzie zarabiał tyle samo co Pedri, a nie zdziwię się że dostanie jeszcze jakiś bonus za podpis - albo teraz albo za 2 lata, gdy będzie negocjowana kolejna umowa. Barcelona w przypadku Pedriego wykorzystała go trochę, parę medialnych szantaży i proBarcelońska rodzina zrobiły swoje - chłopak podpisał niekorzystny dla siebie kontrakt patrząc na kontrakty innnych młodych zawodników. Kolejni młodzi zawodnicy negocjujący z Barceloną nie popełnią już tego błędu - bo wiedzą że klub nie ma sentymentów wobec nikogo, dlatego zatrdniają poważnych agentów do negocjacji, którzy mają doświadczenie przy szantażach emocjonalnych i innych toksycznych relacjach na linii piłkarz-klub, które wytwarzają się w trakcie negocjacji.

Bardzo fajna rozmowa! Uważam że w działaniach Laporty jest mnóstwo populizmu i dobrej roboty PR. Natomiast zdecydowanie brakuje konkretów. Mniejmy nadzieje że to wszystko o czym tutaj panowie mówicie spełni się i klub będzie mógł finansowo stanąć mocno na nogach. Najwazniejsze by pieniądze które otrzymamy były mądrze wydane. Tak abyśmy nie slyszeli za 12 miesięcy że zadłużenie wynosi 1.8 mld euro.

Na pewno obejrzę. Póki co czytając tytul nasuwa mi się jeden wniosek- konsekwencją decyzji socios o dźwigniach finansowych są dźwignie finansowe xD

No to za niedługo 1 lipca okienko transferowe i zobaczymy co będzie :) Czy te transfery kessie itp przyjdą ;)

Świetne są te finansowe podcasty, oczywiście będzie wysłuchany