ESPN: Tottenham chce wypożyczyć Clementa Lengleta

Mateusz Doniec

24 czerwca 2022, 20:15

Mundo Deportivo, ESPN

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Clement Lenglet jest jednym z wielu kandydatów do odejścia z Barcelony tego lata. Francuz nie znajduje się w planach Xaviego, a klub planuje jeszcze wzmocnić linię obrony, sprowadzając np. Julesa Koundé. Najbliżej pozyskania obrońcy jest obecnie wg ESPN Tottenham.

Kilka tygodni temu w mediach informowano już o zainteresowaniu Tottenhamu Clementem Lengletem a dzisiaj ESPN podaje, że Anglicy nawiązali już kontakty z Barceloną, prosząc o wypożyczenie 27-latka. Blaugrana wolałaby raczej sprzedać obrońcę definitywnie, aby poprawić sytuację finansową, ale nie zamyka się też na wypożyczenie, ponieważ pomogłoby to w zmniejszeniu budżetu wydawanego na pensje dla zawodników. Z kolei włodarze Spurs mają być skłonni przejąć znaczną część wynagrodzenia Francuza.

Lenglet nie ma pewności co do przenosin na Wyspy. Obecny szkoleniowiec Tottenhamu Antonio Conte chce jednak koniecznie wzmocnić defensywę i zamierza w nadchodzących dniach porozmawiać osobiście ze stoperem Barcelony, aby przekonać go do swojego projektu. Włoski trener chciał wcześniej sprowadzić z Interu swojego rodaka Alessandro Bastoniego, lecz była to zbyt skomplikowana operacja. Możliwe, że ostatecznie Lenglet zdecyduje się na taki ruch, ponieważ zdaniem Moi Llorensa z ESPN jego marzeniem jest wyjazd z reprezentacją Francji na mundial w Katarze, a w zespole Spurs otrzymywałby zdecydowanie więcej szans na grę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Skoro chcą płacić część wynagrodzenia to niech Barcelona wyśle część Lengleta. Każdy klub chce wykorzystać teraz słabą sytuację finansową Barcelony i proponuje jakieś ochłapy. Już lepiej żeby odszedł za małe pieniądze, ale spadnie całkowicie z listy płac i jakieś miliony wpadną do kasy.
« Powrót do wszystkich komentarzy