Czy Ousmane Dembélé zostanie w Barcelonie?

Dariusz Maruszczak

23 czerwca 2022, 09:30

Ara, Sport, Mundo Deportivo, Cadena SER

43 komentarze

Fot. Getty Images

  • Kontrakt Ousmane’a Dembélé wygasa już za tydzień, ale nadal nie wiadomo, gdzie Francuz będzie grał w przyszłym sezonie
  • Piłkarz miał potwierdzić Xaviemu, że chce zostać, jednak nie ma pewności, czy zaakceptuje w końcu propozycję Barcelony
  • Francuz nie otrzymał na razie satysfakcjonujących ofert z innych klubów

Ostatnie doniesienia wskazują, że Dembélé spotkał się z Xavim i potwierdził mu swoją chęć pozostania w klubie oraz dodał, że nie podpisał jeszcze umowy z żadną drużyną. Miał nawet prosić szkoleniowca o wstawiennictwo u Joana Laporty. Xavi przekazał jednak piłkarzowi, że musi w takim wypadku zaakceptować propozycję Barcelony, ponieważ nie zostanie ona poprawiona. Mimo to zdaniem Sportu trener poprosił Blaugranę o podjęcie ostatniej próby zatrzymania skrzydłowego. Jak podaje Mundo Deportivo, Barça nie wycofała jeszcze swojej oferty, ale może zrobić to 1 lipca.

Duży wpływ na utrzymanie przez Dembélé chęci pozostania w Barcelonie może mieć brak odpowiednich ofert z innych drużyn. Marca pisze, że piłkarza ma na celowniku przede wszystkim Chelsea, ale też PSG i w mniejszym stopniu Bayern. Wygląda jednak na to, że agent 25-latka Moussa Sissoko przeszarżował i nie zdołał na razie przekuć tego zainteresowania na propozycję, która satysfakcjonowałaby stronę zawodnika. W tej sytuacji według dziennika Ara wszystko wskazuje na pozostanie Dembélé, który ma być o krok od przekonania swojego przedstawiciela, że najlepszą decyzją będzie pozostanie na Camp Nou. Dziennikarz Javi Miguel też informuje, że Francuz jest bliski zaakceptowania propozycji Barcelony.

Doniesienia w tej sprawie nie są jednak jednoznaczne, a przedłużenie przez Dembélé kontraktu z Barceloną nie jest pewne. Według Mundo Deportivo 25-latek nie chce obniżać wymagań stawianych przez jego agenta podczas negocjacji. Ara dodaje, że wcześniej głównym problemem było domaganie się przez Sissoko 45 milionów euro premii za podpisanie umowy. Barça ma ograniczone możliwości finansowe i raczej nie poprawi za bardzo swojej oferty, a dla obozu Dembélé warunki przedstawione przez klub nie były satysfakcjonujące. Cadena SER uważa, że w tej sytuacji może nie dojść do porozumienia, jeśli nie odbędą się negocjacje, w których obie strony znalazłyby punkt pośredni między propozycją z innych klubów a ofertą Blaugrany. Większość źródeł uważa jednak, że Barça nie zamierza poprawiać warunków kontraktu. Z kolei w RAC1 poinformowano, że Francuz podejmie decyzję dopiero po powrocie z wakacji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

45 milionow premii za podpisanie umowy XDDDDDDD siusioko chyba sie z ch*jem na rozumy pozamienial. Moze jeszcze 40mln pensji netto + bonusy?
@ToreTToOO Wyląduje gdzieś u Arabów...
« Powrót do wszystkich komentarzy