A Bola: Barcelona może pozyskać za darmo lewego obrońcę

Julia Cicha

19 czerwca 2022, 14:33

A Bola, MD

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Jednym z celów transferowych Barcelony już od kilku lat jest kupno dobrego lewego obrońcy, który mógłby odciążyć, a ostatecznie zastąpić Jordiego Albę. Dziennik A Bola informuje, że na liście pojawił się właśnie nowy kandydat.

W ostatnich tygodniach najwięcej mówiono o 31-letnim Marcosie Alonso z Chelsea, ale ma tam jeszcze rok umowy i trzeba będzie poczekać kilka tygodni, by dowiedzieć się, czy uda mu się odejść z klubu. Nawet jeśli tak się stanie, Barça musiałaby za niego zapłacić. Tymczasem 22-letni Gonçalo Costa z portugalskiego Sportingu może być dostępny za darmo.

Kontrakt obrońcy wygasa pod koniec czerwca, a on sam ogłosił już, że po 14 latach postanowił zmienić drużynę. W tym sezonie Costa grał w rezerwach i strzelił dwa gole w 21 meczach. Nie wydaje się, by miał otrzymać miejsce w pierwszym zespole, dlatego gdyby miał trafić do Barçy, to najprawdopodobniej również do rezerw. W Portugalii zapewniają, że obserwuje go również Portimonense, ale opcja Barcelony jest bardziej atrakcyjna. Alejandro Balde zakończył już swoją przygodę w rezerwach, więc jedynym lewym obrońcą pozostanie tam Moussa N’Diaye, chyba że z juvenilu awansuje Alex Valle. Costa nie jest na razie materiałem na następcę Alby, ale niewykluczone, że jeśli spisze się pod wodzą Sergiego Barjuana, dostanie swoją szansę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak on już podpisał kontrakt z Portimonense :D

wooooow rezerwowy sportingu będzie zbawicielem lewej strony - super - działasz Alemany i nie szczędź grosza! ...echhh

Nagłówek zaciekawił, zarobił nadzieję na coś fajnego. Wchodzisz a tam 22 latek z Sportingu B xD

Balde nie skończył jeszcze 19 lat i na razie nie jest gotowy na regularną grę w pierwszym składzie, a już zakończył swój etap w rezerwach? Chyba coś tu jest nie tak

#NewsaWrzucićMuszęBoSięUduszę

Na pierwszy rzut oka super transfer . Gość na zamiennika Alby , który nie dostał się do pierwszego zespołu Sportingu! No ale za darmo...

22-latek z rezerw nawet za darmo to jakiś żart. Nie ma większych szans na grę w pierwszym składzie Sportingu a ma być w przyszłości wybawieniem Barcy na LO. Jeszcze obserwuje go jakieś Portimonense, sprawdziłem co to takiego, 13-ta drużyna ostatniego sezonu, rzeczywiście, taki klub jak Barca może z kimś takim konkurować o zawodnika. Może to fajny żart ale mi jakoś nie do śmiechu.

Za darmo to uczciwa cena

Myślę, że spoko opcja, uważam że Marcos Alonso nie ma sensu.