Sport: Joan Laporta uspokaja Raphinhę

Mateusz Doniec

18 czerwca 2022, 20:30

Sport

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennik Sport informuje, że po przedłużającym się okresie bez konkretnych informacji na temat tranferu Raphinhi do Barcelony Joan Laporta poinformował Brazylijczyka, że operacja jest możliwa do przeprowadzenia i podziękował za odrzucanie ofert, które napływają od klubów z Premier League.

Joan Laporta rozpoczął pracę nad jednym z największych transferów tego lata. Prezydent Barçy osobiście zadbał, aby do Raphinhii dotarł jasny przekaz: Barça uruchomiła już plan finansowy, który pozwoli na przeprowadzenie transferu i podpisanie kontraktu na pięć sezonów podczas najbliższego okienka transferowego.Barcelona chciała przekazać gwiazdorowi Leeds United, że jego transfer będzie możliwy z punktu widzenia ekonomicznego i finansowego fair play. Laporta potwierdził Brazylijczykowi, że jego pozyskanie ma strategiczne znaczenie, ponieważ wraz z Robertem Lewandowskim mają znaczyć o sile linii ataku Blaugrany i uczynić ją jedną z najgroźniejszych na kontynencie.

Do tej pory zaangażowanie Raphinhi i Deco, który jest jego agentem, miało zasadnicze znaczenie dla utrzymania tej operacji przy życiu. Laporta podziękował im obu, za to, że wstrzymują się z przyjmowaniem ofert składanych mu przez wielkie kluby Premier League, zwłaszcza przez Liverpool i Chelsea. Po uruchomieniu "dźwigni finansowych", zatwierdzonych na zgromadzeniu socios Barcelona może teraz myśleć pozytywnie o najbliższej przyszłości. Sprzedaż zawodników, również tych ważnych oraz redukcja wynagrodzeń pozwolą klubowi na poszukiwanie zawodników o wysokiej jakości, takich jak właśnie Raphinha.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Joan kończy z tym Raphinhą i dawaj Dembusia klepnij!

Jak będzie uspokajał tak jak Messiego to git xD

Pov, raphinia uslyszal o mozliwosci grania w linii z lewym, no wiadomo, ze poczeka z ofertami. Logiczne

Raphinia: Mówiliście, że będzie kasa i mam grać na zwłokę, co jest?
Laporta: Spokojnie jak na wojnie byczq ;) jestem optymistycznie nastawiony ;)

:D jak Laporta się za coś bierze to jak nic coś z tego będzie. A no fakt za Messiego też się brał No wiemy jak się skończyło heh

Nie lepiej zainwestować w Rafaela Leao?

Jak wiemy u Laporty słowo droższe od pieniędzy - mówił, że Messi zostanie w Barcelonie i co? I poszedł do PSG, więc należy tylko powiedzieć, że wobec transferu Raphini w klubie panuje optymizm i spać spokojnie.

Fati, Ferran, Auba, Lewy, Dembele i jeszcze Raphi? było by mocniej niż w PSG ;p