Katalońskie media: Barcelona wstrzymuje na razie sprzedaż BLM

Julia Cicha

15 czerwca 2022, 19:30

Sport, MD

2 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelona pracuje nad aktywacją dźwigni, które pozwolą jej poprawić jej sytuację finansową. Wczoraj Marca poinformowała, że choć klub był bliski porozumienia z firmą Fanatics e Investindustrial, to jednak ostatecznie odrzucił jej ofertę. Dziś katalońskie media potwierdzają te doniesienia.

Barça mogła zarobić na tym około 275 milionów euro, a operacja była już na zaawansowanym etapie. Obecna odmowa nie jest według Sportu ostateczna, a obie strony mogą się jeszcze porozumieć. Propozycja została uznana przez klub za niewystarczającą, a oferty ze strony innych firm mogą być bliższe temu, czego poszukują Katalończycy. Kolejnym z aspektów, które miały wstrzymać dojście do porozumienia, jest zawarcie w ramach BLM kontraktu z Nike, którego jedna część określa mniej więcej stałą sumę wypłacaną co sezon za sponsoring i uzależnioną m.in. od pozycji w lidze. Jest tam też zawarty procent, jaki Nike wypłaca Barcelonie ze sprzedaży koszulek i innych produktów.

Oferta Fanatics e Investindustrial miała odnosić się do całości kontraktu z Nike, a Barça wolałaby zawrzeć w umowie jedynie stałą część za sponsoring, wykluczając zmienne. Porozumienie nie zostanie podpisane wcześniej niż w lipcu, a na jutrzejszym zgromadzeniu socios muszą jeszcze zatwierdzić samą sprzedaż. Przypomnijmy, że klub chce odsprzedać 49,9% BLM z opcją późniejszego odkupu. Nie wiadomo jednak, kiedy miałoby to nastąpić.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pewnie dostaną dużo mnien i tyle.

black lives matter do nich należało? chora akcja...