Mundo Deportivo przedstawia harmonogram przebudowy Camp Nou

Dariusz Maruszczak

14 czerwca 2022, 11:30

Mundo Deportivo

17 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Mundo Deportivo uzyskało dostęp do planu budowy Espai Barça, który został zaprezentowany potencjalnym inwestorom w Miami
  • Barcelona przez jeden sezon ma grać na Montjuïc, a prace zakończą się w 2026 roku
  • Przez długi czas budowy Katalończycy będą mogli liczyć na wykorzystanie 60% pojemności obiektu

Sezon 2022/2023

W tych rozgrywkach będzie praktycznie normalnie, a utrudnienia dla kibiców będą niewielkie. Pojemność ma utrzymać się niemal na poziomie 100%. W tym sezonie dojdzie do naprawy konstrukcji, z antykarbonizacją pierwszej i drugiej kondygnacji. Barcelona ma nadzieję, że w ciągu roku otrzyma pozwolenie od miejskiego ratusza na modyfikację licencji budowlanej w kontekście wyburzenia trzeciej kondygnacji.

Sezon 2023/2024

Rok o największym natężeniu prac. Barcelona ma w tej kampanii zagrać na Montjuïc. Klub miał już osiągnąć porozumienie z miejskim ratuszem ws. wynajmu stadionu. Brakuje tylko podpisów na umowie w oczekiwaniu na sporządzenie aneksu dotyczącego transportu publicznego, miejsc parkingowych oraz dostępu do obiektu. Barça chce jak najszybciej wrócić na Camp Nou, zwłaszcza że na Montjuïc może zasiąść tylko 55 tysięcy widzów. Prace mające na celu dostosowanie stadionu olimpijskiego do wymogów mają wkrótce się rozpocząć, a po kwietniowym koncercie Bruce’a Springsteena dojdzie do wymiany murawy. Obecnie Barcelona nie rozważa dostawienia dodatkowych trybun, aby zwiększyć pojemność obiektu. Klub spodziewa się bowiem, że wielu socios nie będzie przychodziło na mecze. Na wszelki wypadek Barça ma zorganizować ankietę, aby sprawdzić, czy warto decydować się na inwestycję, która też będzie kosztować spore pieniądze. Od 1 czerwca 2023 roku będzie wyburzany cały trzeci poziom Camp Nou i osłona trybuny, co ma potrwać do stycznia 2024 roku. Pod koniec sierpnia 2024 roku nowa kondygnacja ma już zostać zbudowana.

Sezon 2024/2025

W tej kampanii Barcelona wróci na Camp Nou, a pojemność stadionu będzie wynosiła około 66 tysięcy miejsc. Dostępna będzie pierwsza i druga kondygnacja, a wejściówki w ramach karnetów powinny być przydzielane rotacyjnie, jak w czasach pandemii. Barça poprosi LaLigę o możliwość rozegrania pierwszych trzech meczów na wyjazdach, żeby zyskać miesiąc na dokończenie prac. Nowy sklep na stadionie będzie już otwarty.

Sezon 2025/2026

Plan zakłada, że sytuacja będzie podobna do tej z poprzednich rozgrywek. Na obiekt będzie mogło przyjść 66 tysięcy widzów, a trzeci poziom dalej będzie zamknięty. Dostępne będą za to loże VIP. W lecie 2026 roku ma zostać postawione zadaszenie całego stadionu. Gdyby wszystko poszło świetnie, mogłoby do tego dojść już rok wcześniej. Inauguracja przebudowanego stadionu miałaby odbyć się we wrześniu 2026 roku.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Xavi zadecyduje słusznie..,byl bardzo dobrym (najlepszym pomocnikiem i najlepszym obecnie trenerem i selekcjonerem dla osłabionej barcy). Ale..... Kto persemre Tito Villanowa. ? Bo ja tak.:) Sorki za pisownię

Zbudujemy stadion w 2026, a real skonczy w 2023. Mimo to, stadion realu będzie dużo bardziej nowoczesny i dużo...tańszy. Niestety przegrywamy na tym polu z Perezem i to srogo. Nowe bernabeu bedzie miało chowaną murawę, dzięki czemu będą organizować około 300 wydarzeń rocznie ( koncerty, expo itp ), dzięki czemu zarobią dodatkowo 100-150mln rocznie. My chowanej murawy mieć nie będziemy, co wykluczy jakiekolwiek wydarzenia niebędące meczem pierwszej drużyny w czasie sezonu- czyli zostanie tak jak jest. Do tego Perez wymyślił jeszcze podnoszoną trybunę, dzięki czemu pojemność koncertowa zwiększa się o kilka tysięcy miejsc ( przesunięcie sceny pod trybunę ).
Bernabeu jest w centrum Madrytu, ma pod sobą przystanek metra. To będzie najlepsze miejsce do organizacji wydarzeń w kraju.

Rozumiem jak byśmy robili remont przed nimi, ale mamy znakomity przykład z Madrytu, a nie potrafimy tego nawet skopiować.

Ciekawe, co wcześniej skończą? Sagradę, czy Camp Nou?

Tylko 55tys? Poza może 3-4 meczami i tak więcej nie przychodzi. Jeszcze gdy był Messi to turyści trochę zapełniali

Czyli remontować będą tylko część stadionu, a nie cały?

czyli realnie oddadza pewnie w 2030

"Klub spodziewa się bowiem, że wielu socios nie będzie przychodziło na mecze."
xD

Mogliby zacząć sprzedawać ubrania inspirowane FCB tak jak te, które oferuje Dakar albo Le mans wraz z marką Diverse