Sport: Jakie sprawy Barcelona powinna zamknąć do 30 czerwca?

Julia Cicha

13 czerwca 2022, 15:30

Sport

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Do końca czerwca pozostało 2,5 tygodnia, a Barcelona wciąż ma wiele do zrobienia przed oficjalnym zakończeniem sezonu i zamknięciem roku obrachunkowego. Sport stara się wymienić wszystkie najpilniejsze sprawy klubu.

Obniżka pensji kapitanów

Barça musi rozpocząć rozmowy z Busquetsem, Piqué i Albą, którzy mają najwyższe pensje w kadrze. Sergi Roberto przedłużył niedawno umowę, znacznie obniżając swoje wynagrodzenie. Wszystko wskazuje na to, że zawodnicy są otwarci na rozmowy i chcą pomóc klubowi, ale Sergio Busquets zaznaczył niedawno, że wolałby dowiadywać się wszystkiego bezpośrednio ze źródła, a nie z mediów.

Sprzedaż piłkarzy i zwolnienie numerów

Zanim pozyska jakiegokolwiek gracza, Barcelona musi mocno przewietrzyć szatnię. Najlepiej, jeśli zrobi to jeszcze przed końcem miesiąca. Camp Nou mogą opuścić Neto, Lenglet, Mingueza, Umtiti, Puig i Braithwaite. Niepewna jest także sytuacja Desta, Frenkiego i Memphisa, za których można uzyskać wyższe sumy niż za pierwszą grupę zawodników.

Przedłużenie umowy z Gavim

Wychowanek zasłużył na nowy kontrakt i podwyżkę, ale wciąż nie doszło do osiągnięcia porozumienia. Gavi stanie się piłkarzem pierwszego zespołu, a jego klauzula odejścia zostanie znacznie zwiększona. Barça raczej nie martwi się o jego przyszłość, ale i tak jak najszybciej powinna podpisać umowę z utalentowanym pomocnikiem, by nie ryzykować.

Sprawa Dembélé

Francuz najprawdopodobniej stanie się od 1 lipca wolnym agentem i przejdzie do innego klubu. Szanse na jego pozostanie są małe, ale nie można wykluczyć, że Moussa Sissoko zwróci się jeszcze do Barçy, by porozmawiać o potencjalnym przedłużeniu umowy, szczególnie że Xavi chciałby Dembélé u siebie. Na razie stosunki są chłodne, a Barcelona utrzymuje, że przekazała ostateczną propozycję i nie zamierza jej już modyfikować. Ousmane’em są zainteresowane Chelsea i PSG.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zamknąć bramy, zgasić światło.

Barca bardzo wolno działa, bardzo. Jak oni się 2 tygodnie zbierają do rozmów z piłkarzami.

Na Dembele gotowe są się skusić dwa kluby, o dziwo takie które nie liczą się zbytnio z pieniędzmi i mogą sobie nietrafiony transfer wrzucić w koszty...pożegnajmy ten kolejny niewypał transferowy: Panu Dembele już dziękujemy!!!

Do Listy: Neto, Lenglet, Mingueza, Umtiti, Puig, Braithwaite dopisać trzeba Pjanicia i Trincao (jego bym wypożyczył)

Gdyby z „musu” mial podpisac niekorzystna umowe to scenariusz z poprzednich lat murowany. Niech nie wraca bez wzgledu na sytuacje.

Przez chwilę było cicho w njusach o Dembusiu, że już myślałem, że go u nas nie ma, a tu taki "zonk"...i bla, bla, bla, dalej.

Sprawa z Dembele już dawno powinna być zamknięta. Jeśli jego agent zwróci się do Barcy to będzie znaczyło, że każda inna oferta nie wypaliła a wtedy Lapciu ładnie powinien pokazać mu na drzwi i nara. Ktoś kto traktuje Barcelone jako wyjście awaryjne nie powinien mieć tutaj miejsca.

"Jakie sprawy Barcelona powinna zamknąć do 30 czerwca?" Powinna zamknąć drzwi przed Dembele.

Za chwilę się zorientuję że nie ma kolejki chętnych i będzie stał pod drzwiami a my wtedy "akwizytorów nie przyjmujemy do widzenia" zostanie mu płacz i zgrzytanie zębów.

Feta na stadionie z okazji podpisania Roberto.

Wymienione problemy są w zasadzie od sezonu (a niektóre dłużej) więc jakoś nie robię sobie nadziei że cokolwiek w tych sprawach zmieni się do końca czerwca

Jakie sprawy powinni zamknąć? Zamknąć to powinni Bartomeu...

Kopa w dupe dla Dembele dac do 30tego. Zamykam.