Oczekując na Ansu Fatiego i Pedriego

Maciej Łoś

5 czerwca 2022, 17:15

Sport

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona ma w swojej kadrze dwóch niezwykle utalentowanych piłkarzy, ale jak się okazuje, Ansu Fati i Pedri rozegrali wspólnie do tej pory zaledwie 13 meczów.

Niewiele klubów może pochwalić się posiadaniem tak znakomitych piłkarzy jak Pedri i Ansu Fati. Młodzi Hiszpanie to przyszłość Barcelony i reprezentacji. Fani nie mają wątpliwości, że z nimi w składzie Barça będzie w stanie rywalizować o trofea. Jak dotąd jednak niewiele było meczów, w których obydwaj pojawiali się wspólnie na boisku.

Wszystko z powodu kontuzji. Ansu Fati stracił w ciągu ostatnich dwóch lat kilkanaście miesięcy przez uraz kolana i problemy mięśniowe. Poprzedni sezon nie był także udany dla Pedriego, który również musiał opuścić sporą część rozgrywek przez kontuzje. Warto przypomnieć, że pomocnik w sezonie 2020/2021 rozegrał ponad 70 meczów i wziął udział w mistrzostwach Europy oraz igrzyskach olimpijskich w Tokio.

W zakończonym niedawno sezonie Fati i Pedri pojawili się wspólnie na boisku zaledwie trzy razy. Sumując to z wynikiem z rozgrywek 2020/2021, fani mogli oglądać młodych gwiazdorów tylko 13 razy. Xavi Hernández ma nadzieję, że Hiszpanie przezwyciężą swoje problemy zdrowotne i będą dostępni do gry znacznie częściej niż wcześniej. To bardzo ważne dla zespołu, ponieważ z ich pomocą znacznie łatwiej będzie nawiązać walkę o trofea.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Odliczanie do nowej kontuzji Ansu czas zacząć

Dwóch? Raczej rzekłbym trzech. Bo przecież Gavi to jest talent czystej wody. z niego można ulepić naprawdę dobrego grajka. Xavi jest teraz odpowiedzialny za jego karierę.
Kuzwa! 17 lat! I już reprezentacja i ważny zawodnik w klubie. Nawet Messi nie miał takiego wejścia.

Oby już ich wspólnie opuściły problemy i było nam dane cieszyć się ich grą. Bardzo ich potrzeba.