ESPN: Gavi otrzymał nową ofertę kontraktu od Barcelony

Maciej Łoś

4 czerwca 2022, 09:00

ESPN, Sport, Fabrizio Romano

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformował dziennikarz Moi Llorens z ESPN, agent Gaviego Ivan de la Peña otrzymał w zeszłym tygodniu od Barcelony nową ofertę kontraktu dla swojego klienta.

Przedłużenie umowy z Gavim jest jednym z priorytetów Barcelony na najbliższe tygodnie. Obecny kontrakt 17-latka wygasa w 2023 roku i zawiera klauzulę wykupu w wysokości 50 milionów euro, co może nie być zaporową ceną dla największych klubów w Europie. Dyrekcja musi jak najszybciej zamknąć ten temat, żeby móc skupić się na innych kwestiach kadrowych.

Negocjacje cały czas trwają, o czym poinformował na Twitterze Moi Llorens z ESPN. Według dziennikarza, w zeszłym tygodniu agent Gaviego Ivan de la Peña otrzymał oficjalną propozycję przedłużenia kontraktu. Informacje te potwierdził również Fabrizio Romano, który twierdzi, że rozmowy wejdą w kluczową fazę w najbliższym tygodniu.

Warto wspomnieć, że negocjacje w sprawie Gaviego utknęły w ostatnim czasie w martwym punkcie. Joan Laporta twierdził, że oferta kontraktu jest na stole, z kolei Ivan de la Peña podkreślał, że nie otrzymał żadnej formalnej propozycji. Teraz wszystko wskazuje na to, że obie strony znajdują się już w lepszych relacjach i są gotowe do dalszych negocjacji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ten nieudolny zarząd nie potrafi niczego konkretnego zrobić

Ja też jestem dobrej myśli, jeszcze jakiś zmiennik dla Alby i ktoś na prawą stronę i możemy walczyć

Ja tam jestem spokojny o ten kontrakt. Obie strony szukają najlepszego rozwiązania sytuacji każdy dba o swój interes jak to już w biznesie bywa. Tu nie chodzi prawdopodobnie wyłącznie o pieniądze w końcu chłopak jest jeszcze nastolatkiem. Raczej chodzi o prowizję dla agenta i jakieś formalne zapisy o przyszłych podwyżkach związanych z wiekiem i sytuacją klubu. Myślę że podpiszą umowę przed startem sezonu.

50 mln klauzula wykupu Gaviego - klub niczego nie nauczył się po Neymarze.

To trochę śmieszne, bo interesy Gaviego reprezentuje De la Pena, który ma agencję wspólnie z Carlesem Puyolem.
Na bank mają insiderskie info z kilku źródeł co można a czego nie można w negocjacjach z Barceloną :)

Zobaczymy jak ta saga się dalej będzie ciągnęła, bo zaczęło się średnio. Pikarz chce, klub chce, wszyscy chcą, a jednak coś nie gra :)

Poczta wpadla nie do tej skrzynki xD? I w koncu sie znalazla :) A moze Laporta w koncu ja wyslal :)

Czyli jednak manager Gaviego miał racje, Lapcio krzyczał, a oferty oficjalnej nie było.

Jak dobrze, że w końcu coś się w tym temacie dzieje. Tacy piłkarze jak Gavi, Pedri czy Araujo to nasza przyszłość i nie możemy pod żadnym pozorem ich stracic.

Widzę poczta w Hiszpanii też jak u nas :D

Oby przedłużył, jak najszybciej :)