Javier Tebas: Jak mógłbym nie chcieć, żeby Lewandowski grał w LaLidze?

Dariusz Maruszczak

1 czerwca 2022, 22:34

Sport, AS

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Prezes LaLigi Javier Tebas odpowiedział na wczorajszą krytykę Joana Laporty, który wezwał go do powstrzymywania się od komentarzy na temat Barcelony. Wypowiedział się też na temat warunków umowy z CVC, a dyrektor generalny LaLigi przyznał, że pod względem czasowym dołączenie Blaugrany do porozumienia może nie być tak łatwe.

Tebas kolejny raz potwierdził, że kluby nie będą przystępować do CVC na różnych warunkach. – Barça od ubiegłego roku wie, jakie są warunki w LaLiga Impulso. Wie o tym, ponieważ była już blisko dołączenia do projektu. My trzymaliśmy się z boku i szliśmy dalej z CVC, z Barceloną lub bez niej. Wydaje się absurdalne, żeby Barça utrzymała swoje stanowisko ws. Superligi, jeśli dołączy do umowy z CVC.

Dyrektor generalny LaLigi Oscar Mayo zwraca uwagę, że przystąpienie do umowy wymaga czasu, choć Barça chciała dołączyć do porozumienia jeszcze przed zamknięciem roku obrachunkowego. – Drzwi są otwarte dla wszystkich klubów, ale na tych samych warunkach. Warunki z lata są takie same jak teraz. Mam nadzieję, że dołączą 42 kluby, ale musi to być na tych samych warunkach. Nie wiem, czy Barça wejdzie, ale to zajmuje trochę czasu. CVC i LaLiga potrzebują czasu na swoje procesy wewnętrzne i nie wiem, kiedy sobie z tym poradzą...

Tebas bezpośrednio odniósł się też do zarzutów Laporty. – Mówię tak, jak jest, i bronię instytucji, którą jest LaLiga. Chcę, żeby Barcelona rozwiązała swoje problemy. Jak mógłbym nie chcieć, żeby Lewandowski grał w LaLidze?

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nawet nie chce mi się patrzeć na ten szpetny ryj .
W la lidze nie ma żadnych gwiazd a wszystko zaczęło się od odejścia Neymara ,a największą miazga było odejście CR7 .
Vinicius to napompowany balonik który może czyścić im buty ,nigdy nie dojdzie do ich poziomu

Pieprzony hipokryta. Szantażysta

Tebas ... wypier*alaj i zamknij ta gębę w końcu.

Prawda taka że la liga nie ma gwiazdy od czasów Leo i CR7 która by reklamowała ta lige

nie chce nic mówić ale..... dalej gada.....

Czy może ktoś podesłać link do jakiegoś artykułu o tej umowie z CVC bo chyba umknął mi temat?

Strasznie nieobiektywny gosc ktory na twarzy ma wypisane jak nienawidzi Barcy. Stronniczy fan realu. Niech zamknie juz jape. Prosze

Zamiast w jakiś sposób pomóc klubowi z jego ligi to chłop tylko robi pod górkę... Co to jest za prezez la ligi? Gdzie był jak Bartomeu odpierdzielał maniane?

Niech ten typ się od nas w końcu odpierd...i!

A nie uważacie, że jak na słowa Laporty, to ta reakcja wydaje się dość powściągliwa?

Chłopie, niech ci ktoś zawiąże dziób...

Szkoda ze nie powiedzial skoro Barcy nie stać na Lewandowskiego to niech ten idzie do realu. W realu jest porządek i lodówka jest pełna. W Barcelonie w lodówce nie ma nic poza światłem. To tak byłoby w jego stylu.

Tebas to zadeklarowany wielki fan Realu, wie że umowa z CVC to gówno i jak Barca w nie wpadnie to będzie miała cięzko by za parę lat dogonić real, dlatego tak namawia.

Nie wiem czy on jest naprawdę tak głupi czy tylko udaje... Cały czas gada na nie korzyść Barcelony, a potem tlumaczy to ochroną instytucji La Liga? WTF? W każdej innej lidze starają się pomóc, wzmocnić wartość klubów. Tymczasem Tebas robi wszystko żeby La Liga wypadała poza TOP 3 lig, bo do premier league nie ma podjazdu. On to taka wersja Bartolomeu tylko w La Lidze. Jego działania będzie trzeba naprawiać latami

W lalidze byś chciał ale raczej nie w barcelonie XD