Mundo Deportivo: Co dalej z Gerardem Piqué?

Maciej Łoś

29 maja 2022, 09:15

Mundo Deportivo

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Kondycja fizyczna, wiek i pozasportowe życie Gerarda Piqué sprawiają, że Barcelona zastanawia się już nad znalezieniem dla niego następcy. Pojawiają się wątpliwości na temat jego dalszej kariery w klubie.

Gerard Piqué bez wątpienia nadal jest liderem defensywy Barcelony. Klub jest zadowolony z jego gry, ponieważ z nim Barça traci 0,7 gola na mecz, a bez niego aż 1,8. Wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że jego czas powoli przemija. 35-latek ma coraz większe problemy ze zdrowiem, przez które nie mógł dokończyć sezonu. Te dolegliwości mogą powracać również w przyszłości i jest ryzyko, że stoper znów będzie wyłączony z gry. Problemem są także pozaboiskowe sprawy. Kilka tygodni temu zostały upublicznione taśmy z rozmów obrońcy z prezesem RFEF Luisem Rubialesem, które nie stawiają piłkarza w najlepszym świetle. Dodatkowo Piqué jest mocno zaangażowany w pracę swojej firmy Kosmos, organizację Pucharu Davisa czy zarządzanie Andorrą, która awansowała do Segunda División.

Pozostaje także temat wynagrodzenia. Joan Laporta powiedział ostatnio, że LaLiga nie zamierza zmieniać swoich zasad Finansowego Fair Play, żeby Barça mogła rejestrować nowych zawodników, dlatego niewykluczone są drastyczne decyzje. Kontrakty takich graczy jak Piqué, Jordi Alba czy Miralem Pjanić wygasają dopiero w 2024 roku. Stoper wciąż ma najwyższą pensję w klubie, dlatego klub chce znów poprosić go o pomoc. Mundo Deportivo powołuje się na otoczenie piłkarza twierdząc, że nie będzie już tak chętny do obniżki wynagrodzenia jak rok temu, gdy pomógł zarejestrować Memphisa Depaya.

Barça musi przygotowywać się na przyszłość bez Piqué i szukać dla niego klasowego następcy. Obawa przed nawrotem kontuzji sprawia, że być może trzeba będzie przeprowadzić transfer już w tym oknie transferowym.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czas sie pozegnac

Jeśli mówimy o przebudowie i ratowaniu finansów to tacy gracze jak Pique, Busi, Alba czy Pjanic powinni odejść ale realnie patrząc to znalezienie kupca na 2 z nich byłoby sukcesem (myślę, że szanse miałby Busi i Alba). Obawiam się, że już jest lub pojawi się rozłam w składzie - kilku z wysokimi kontraktami, a reszta zarabia dużo mniej. Dlatego uważam, że powinno się próbować ich sprzedać i postawić na faktyczną zmianę.

Ze starej gwardii zostawiłbym tylko Busquetsa.

Zdrowia nie oszukasz. Jeśli kolejny sezon będzie tak naznaczony kontuzjami jak poprzedni, może to być "last dance" Pique.

Znaczenie i dobre statystyki Pique wynikają ze słabości innych środkowych obrońców oprócz Araujo. Eric Garcia się stara, ale jeszcze mu trochę brakuje do stabilnego, dobrego środkowego obrońcy. O reszcie szkoda gadać.

Powinien odejść 2 lata temu. Kombinator.

Już kiedyś pisałem że Pique bardzo stracił w moich oczach jak chwalił się że bardzo obniżył kontrakt i gra za darmo, a okazało się że zwyczajnie odłożył wypłatę o rok. Brawo Geri, nie umrzesz jednak z głodu.

Powinien odejść 3-4 lata temu

Czyli o ile Laporta nie zdecyzduje się na jakieś kontrowersyjne rozwiązanie np. rozwiązanie umowy, to ten pół emeryt z chronicznymi problemami zdrowotnymi i kryzysem wieku średniego będzie najlepiej zarabiającym zawodnikiem Barcy w nastepnym sezonie. Co za wspaniała rewolucja