Ronald Araujo: Chcę spróbować spędzić całą karierę w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

24 maja 2022, 22:41

Catalunya Radio

22 komentarze

Fot. Getty Images

Ronald Araujo udzielił wywiadu w programie „Tot Costa” rozgłośni Catalunya Radio, w którym opowiedział m.in. o przedłużeniu swojego kontraktu, pracy nad zniwelowaniem braków technicznych i pewności siebie związanej z mistrzowskimi aspiracjami.

Przyszła kariera w Premier League: Chcę spróbować przejść całą karierę tutaj w Barcelonie. Myślę tylko o Barçy.

Przedłużenie kontraktu: Był moment, w którym byliśmy bardzo oddaleni, ale było dla mnie jasne, że zamierzam zostać. Na zewnątrz był hałas, tak. Jednak ostatecznie były tylko dwa spotkania, a już na drugim doszło do szybkiego porozumienia. To był mały wysiłek z obu stron. Wiedziałem, że zostanę, ponieważ właśnie tego chciałem. Było wiele opinii, ale na końcu to ja podejmuję decyzję. Ludzie, którzy ze mną pracują, zawsze szanowali moją decyzję i chociaż mieliśmy bardzo znaczące oferty na poziomie finansowym, zawsze chciałem zostać w Barcelonie.

Przybycie do klubu: Ramon Planes był dla mnie bardzo ważną osobą. Byłem w hotelu w Madrycie, czekając na to, co stanie się z Barceloną. Miałem więcej ofert z Primera División i wiedziałem, że to Barça B mnie chce, ale to już była Barça! To była najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć, podobnie jak w przypadku przedłużenia kontraktu.

Zmiany Xaviego: Kwestie związane z grą w trójkącie zostały utracone w ostatnich latach. Rozprowadzanie piłki… Xavi przybył i był zaskoczony, ponieważ już tego nie robiono. Dlatego zaczął omawiać te rzeczy. Lubię analizować filmiki wideo z moim udziałem. Xavi pokazuje nam indywidualne materiały z dobrymi i złymi rzeczami.

Rozwój: W pierwszej drużynie najbardziej nauczyłem się dojrzałości. Przybyłem tu z pewnym brakiem doświadczenia, mimo że grałem już w pierwszej lidze urugwajskiej, ale styl Barcelony jest bardzo wymagający i nauczyłem się go. Oczywiście wiem, że nie mam takiej samej techniki jak wychowankowie. Przybyłem z futbolu, w którym wszyscy kopią piłkę wysoko. Filozofia Blaugrany jest wyjątkowa i trudno się jej nauczyć. Wychowankowie uczą się jej w wieku 8-9 lat, a ja zaczynałem grać w piłkę w wieku 16 lat w Montevideo.

Analiza: Każdy zna swoje cechy. Aby grać na wyprzedzenie, musisz być pewny sukcesu, ponieważ jeśli się pomylisz, musisz się wracać. Analizuję rywali, aby wiedzieć, czy lepiej jest na nich poczekać, czy ich uprzedzić.

Trofea: Z tym składem możemy już aspirować do mistrzostwa. Mamy wspaniały zespół. Pierwsza część sezonu była bardzo zła i trudno nam było potem to odwrócić. To prawda, że europejskie puchary są dość trudne, ale trzeba rywalizować o wszystkie trofea, a tym bardziej o LaLigę. Musimy wierzyć w siebie, że możemy być pierwsi. Pokazaliśmy to w wielkich meczach w styczniu i w lutym.

Fiasko transferu Mbappe do Realu: Musimy martwić się o siebie, bez względu na to, ilu zawodników przyjdzie lub nie do Realu. Jesteśmy Barceloną i nie ma znaczenia, z kim się zmierzymy. Musimy wychodzić na boisko po zwycięstwo.

Dembélé: Wszyscy chcemy, żeby z nami został, jest spektakularnym i uśmiechniętym człowiekiem. Nie wiemy jeszcze jednak nic o tym, co zrobi.

Podróż do Australii: Była trochę długa, ale jesteśmy zadowoleni, że tu jesteśmy. Wiemy, że to było bardzo ważne dla klubu. Zostaje ostatnie wyzwanie. To był 23-godzinny lot, musieliśmy w trakcie wylądować na tankowanie. Kiedy opuściliśmy Barcelonę, spałem, ponieważ byłem zmęczony meczem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I właśnie na zawodnikach, którzy chcą tu grać bo chcą bronić tych barw trzeba zbudować kręgosłup i tylko uzupełniać najemnikami.

Nasz nowy Pujolek :)

Można sobie tak gadać i gadać. Wiele legend chce/chciało, ale przy końcu kariery jeżeli komuś źle będzie szło to klub potraktuje go jak śmiecia i taka prawda. To już nie jest Mes Que un Club.

Ciężko o zawodników, którzy na pierwszym miejscu postawią klub - w obecnych czasach pieniądze za grę są bardzo duże - nie jeden z nas grając w zawodowa piłkę też by wybrał pieniądze, które daje inny klub - przecież to ich praca - bardzo dobrze płatna.

"Ale na końcu to ja podejmuje decyzje"
Wszystko na temat transferów, przedłużeń kontraktów , wszystkich grajków co tak kochają Barce, :)

Szkoda że Umtiti zmarnował karierę. Prawdopodobnie tworzyli by jeden z najlepszych duetów na obronie

wiec życze ronaldowi żeby życie sie nie potoczyło tak dziwacznie i żeby nie musiał odchodzić w jakiś chorych okolicznosciach jak messi ja wiem ze to inne pozycje inni zawodnicy ale wiemy że transfery są transferami i różne popieprzone rzeczy sie dzieją...

Jak On mi zaimponował :D

"Kiedy opuściliśmy Barcelonę, spałem, ponieważ byłem zmęczony meczem."

I chyba tylko on po tym meczu zasłużył na sen..

I jak tu go nie kochać! Cudowny człowiek

Królu złoty byle tylko oszczędzały ciebie kontuzje
Tego ci życzymy Ronald. Bez wątpienia ma cechy na przyszłego kapitana, a jak już spędzi całą karierę u nas to już w ogóle wspomnienia z Puyolem wrócą

Charakter i zaangażowanie godne miana następcy Puyola. Liczę ze i on zostanie naszą legendą

Nikt jak on pasuje na przyszłego kapitana, Vamos !

Szacun człowieku, takiego podejścia brakuje innym, Dembele mógłby się uczyć od Ciebie. Widać że w każdym meczu zostawia serducho na boisko...mam nadzieję że spędzisz całą kariere w Barcelonie odnosząc wiele sukcesów!!

Kocham gościa i jego podejście, przyszły el capitano. Forca Barca!

Ah gdyby tylko Umtiti nie spieprzył swojej kariery, to dziś byśmy mieli dwie skały na obronie.
Araujo to dzik. Widzę w nim przyszłego kapitana, razem z Pedrim.