Marca: Rozwiązanie problemów kadrowych może znajdować się w domu

Maciej Łoś

21 maja 2022, 13:30

Marca

10 komentarzy

Od wzmocnień przeprowadzonych latem będą zależały szansę Barcelony na nawiązanie rywalizacji o trofea. Nie można zapominać także o wychowankach, którzy mogą okazać się kluczowi. Na kogo może liczyć Xavi w zbliżającym się sezonie?

Iñaki Peña

Po powrocie z wypożyczenia do Galatasarayu może stać się drugim bramkarzem, jeśli w letnim oknie transferowym zostanie sprzedany Neto. Posiadanie w kadrze golkipera z La Masii będzie korzystne.

Alejandro Balde

Xavi chce przynajmniej dwóch zawodników na wysokim poziomie na każdej pozycji. Barça od lat szuka bez skutku konkurenta dla Jordiego Alby. Jeśli klub nie sprowadzi latem żadnego nowego lewego obrońcy, wtedy swoją szansę znów może dostać Balde. Do tej pory nie cieszył się zbyt dużym zaufaniem ze strony trenera, ale być może zmieni to się po presezonie.

Gavi

17-latek już teraz odgrywa bardzo dużą rolę w zespole, coraz częściej występując w pierwszym składzie prezentując swoją odwagę i umiejętności. Potrafi pomóc zarówno w ataku, jak i w pressingu. Gavi jest talentem czystej wody.

Nico González

Gra mniej od Gaviego, ale również jest piłkarzem mogącym zaoferować wiele zespołowi. Potrafi grać na trzech pozycjach w środku pola, zastępując graczy pierwszego składu, jeśli są niezdolni do gry. Przyjście Francka Kessiego wzmocni rywalizację, ale wciąż niepewna jest przyszłość Frenkiego de Jonga.

Ansu Fati

Wszyscy mają nadzieję, że w przyszłym sezonie Fati będzie mógł wreszcie pokazać pełnię swoich umiejętności i zostać liderem drużyny. Bez wątpienia ma do tego predyspozycje, ale muszą omijać go urazy. Jeśli Barça nie sprowadzi środkowego napastnika, to utalentowany zawodnik będzie rywalizował o tę pozycję z Aubameyangiem. Równie dobrze może występować też na lewym skrzydle.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No i człowiek-orkiestra, Roberto.

No i dobrze. La Masia to powinna być naszym głównym zasilaniem, a kupować tylko już ukształtowanych zawodników na konkretne pozycje

A w styczniu przedłużamy umowę Umtitiemu na 20 lat, żeby rozłożyć jego zarobki i móc wypożyczyć Sterlinga, bądź kogoś pokroju tego "potężnego grajka" :D

przypomina mi to newsy gdzieś ze schyłku kariery Puyola, o tym ze to on powracający po kontuzji będzie naszym wzmocnieniem obrony xd

Pytanie zasadnicze - czy Xavi umie/będzie umiał wprowadzać młodych i ich budować?

Ruchy na rynku, skład i medialne doniesienia mówią że może być z tym problem. Nico nie odkleja się od ławki, Balde zagrał z przymusu, nie mówiąc już o Abde czy Jutgli. Gavi to Gavi i gra swoje jak za poprzedniego trenera.

Oho ! Nareszcie TEN news.
Cały rok mydlą nam oczy Haalandami, Salahami, Lewandowskimi. Dzieci sie nakręcały jak to Barcelona wraca na salony, aż wreszcie to co zwykle - letnimi wzmocnieniami będzie odzyskiwanie Umtitiego czy Fatiego xd