Sport: Athletico Paranaense czeka na decyzję Daniego Alvesa

Maciej Łoś

21 maja 2022, 10:30

Sport

2 komentarze

Fot. Getty Images

Kontrakt Daniego Alvesa wygasa wraz z końcem sezonu i wciąż nie wiadomo, czy będzie on dalej grał w Barcelonie w kolejnej kampanii. Sport informuje, że na decyzję Brazylijczyka czeka Athletico Paranaense, które chciałoby go sprowadzić.

Trenerem aktualnego zwycięzcy Copa Sudamericana jest Luis Felipe Scolari, który pracował z Alvesem w reprezentacji Brazylii. To jest największy atut Athletico Paranense, które w ten sposób chciałoby przekonać doświadczonego prawego obrońcę do podpisania kontraktu. Klub z Kurytyby chciałby sprowadzić także innego utytułowanego weterana, Fernandinho, który po sezonie odchodzi z Manchesteru City.

Priorytetem Daniego Alvesa jest jednak pozostanie w Barcelonie. Brazylijczyk dołączył do klubu zimą zgadzając się na bardzo niskie zarobki w wysokości 100 tysięcy euro. Dzięki rozegraniu ponad 60% wszystkich meczów otrzymał także bonus w wysokości trzech milionów euro. Prawy obrońca uważa, że swoją grą udowodnił swoją jakość i zasłużył na to, by klub przedłużył z nim umowę na kolejny sezon.

Alves chciałby zostać w Barcelonie do końca rozgrywek 2022/2023, ale najbardziej zależy mu na wywalczeniu szansy na grę na mistrzostwach świata w Katarze i reprezentowaniu tam Brazylii będąc wciąż piłkarzem Barçy. Po turnieju zgodziłby się na ewentualne rozwiązanie kontraktu.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Macie błąd bo ten mecz jest jutro o 17 a nie dzisiaj

ale dobre koszulka