Sport: Barcelona interesuje się młodym talentem z Vasco da Gama

Maciej Łoś

19 maja 2022, 13:30

Sport

1 komentarz

Fot. Getty Images

Deco sonduje brazylijski rynek w poszukiwaniu piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić Barcelonę. Jednym z kandydatów jest Rayan - wielki talent z Vasco da Gama, który jest gwiazdą zespołu do lat 17.

Rayan Vitor Simplicio Costa, bo tak brzmi jego pełne imię i nazwisko, to jedna z największych nadziei brazylijskiego futbolu. 15-latek pokazuje się ze świetnej strony w rozgrywkach U-17, gdzie w dziewięciu meczach strzelił 13 goli. Młody zawodnik jest już także reprezentantem Brazylii U-17, a dla Vasco zaliczył już także pierwsze występy w drużynie U-20. Na młodzieżowym Copa São Paulo wzbudził zainteresowanie skautów z silnych klubów z Europy.

Mierzący 185 centymetrów Rayan najczęściej występuje na skrzydle, choć potrafi także grać na pozycji środkowego napastnika. To lewonożny zawodnik obdarzony bardzo dobrą techniką i szybkością. Pomimo swojego wzrostu, gra głową nie jest jego dużym atutem, odnajduje się za to dobrze na niewielkich przestrzeniach, umie strzelać gole także prawą nogą.

Rayan osiągnie pełnoletność w sierpniu 2024 roku i wtedy będzie mógł trafić do Europy. Deco uważa, że wtedy byłby gotowy do dołączenia do rezerw Barcelony. Brazylijczyk zabiega o to, by klub rozpoczął starania o pozyskanie utalentowanego piłkarza, który ma potencjał na stanie się prawdziwą gwiazdą futbolu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

o 15lat za młody.