Media: Przyjście Azpilicuety może oznaczać sprzedaż Sergiño Desta

Julia Cicha

13 maja 2022, 19:31

Marca, AS

22 komentarze

Fot. Getty Images

Prawa obrona to jedna z najbardziej niepewnych pozycji w FC Barcelonie. Praktycznie każdy z piłkarzy grających obecnie na tej pozycji może latem odejść z klubu, a równocześnie Barça pracuje nad sprowadzeniem Césara Azpilicuety, który z powodzeniem może występować także na boku defensywy.

Marca informuje dzisiaj, że klub potrzebuje pieniędzy i zdaje sobie sprawę, że jednym z graczy, na których mógłby sporo zarobić, jest Sergiño Dest. Amerykanin nie jest jednak skłonny opuszczać Camp Nou, ponieważ chce odnieść tam sukces. Zdaje sobie sprawę, że dotąd nie szło mu tak, jak by chciał, ale wpłynęło na to wiele czynników, w tym również forma całej drużyny. Obrońca nie miał też szczęścia w kwestii kontuzji, które nawiedzały go kilkukrotnie. Teraz też leczy uraz i nie zobaczymy go już na boisku w tym sezonie. Barcelona ceni jego wszechstronność, ponieważ Dest może grać na obu stronach obrony, ale jeśli wziąć pod uwagę finanse klubu, korzystna może okazać się sprzedaż tego piłkarza.

Kluczowe dla przyszłości Desta może być sprowadzenie Césara Azpilicuety. W Londynie mówi się, że Hiszpan jest o krok od porozumienia się z Chelsea, by mógł odejść za darmo tego lata. Wiązałoby się to z niewykorzystaniem przez Anglików możliwości przedłużenia z nim kontraktu o rok, co miałoby być częścią gentelmeńskiej umowy uzgodnionej jeszcze z poprzednim właścicielem, Romanem Abramowiczem. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, Barcelona mogłaby ogłosić niedługo pozyskanie Azpilicuety. 32-latek mógłby grać na środku i z prawej strony obrony, co prawdopodobnie oznaczałoby odejście z Camp Nou Desta.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zostawić zawodnika mającego 38 lat, ściągnąć zawodnika mającego 32, podpisać nowy kontrakt z mającym bodajże 30 i sprzedać najmłodszego - brzmi jak plan.

Rozumiem aspekt, że trzeba zarobić i nie popieram jeśli zarobek ma odbyć się na Deście, ale czemu przyjście Azpiego ma od razu oznaczać odejście Desta? Nie może być rywalizacji na tej pozycji i zakazem jest posiadanie zmiennika? Inna sprawa to Dest może alternatywnie występować na lewej obronie...

Powiem wam szczerze że średnio zaczyna mi się podobać ta polityka laporty. Miał być przyszłościowy projekt pod który mamy podkład w zawodnikach jak Arajuo,Pedri,Gavi,Nico,Ferran a zaczyna się powoli znowu robić dom spokojnej starości. Weterani jak Busi czy Alba którzy zostali w drużynie okej, ale kupowanie nowych zawodników w takim wieku jak lewy, azpi czy alonso średnio mi się podoba gdy w tym samym czasie jest bardzo ciekawy wybór w młodych zawodnikach. Przykładowo lewa obrona Raum, świetne statystyki w Bundeslidze czy jeśli chodzi o atak to Darwin Nunez.

Nie ma to jak zakontraktować 33 latka na miejsce 21 latka. Po prostu top transfery.

Wymienić młodego desta na 32 letniego zawodnika nie wiem
Bez jaj, zamienić 21 latka na to stare drewno?

Parodia, w przypadku odejścia Desta (czego nie chce) jedynym rozwiązaniem powinien być Mazraoui.

kolejny idiotyzm. Mlody chlopak w formie byl przed kontuzja,biora starego dziada

Pozyskujemy za darmo i sprzedajemy naszych. Szkoda, że klub jest w takiej sytuacji, że musi sprzedawać i ratować się zawodnikami bez kontraktu
konto usunięte

Ani Dest ani Alves nie są planowani zbytnio do pozostania. Jeśli coś znienacka nie padnie, to obu nie obejrzymy w tutaj w następnym sezonie. Stąd tak odwlekają ogłoszenie decyzji w sprawie Alvesa.

A może by tak S. Roberto sprzedali xD

Ale i tak na prawą/lewą stronę trzeba zrobić zakupy i to bardziej świeże jak Cesar. Dest nie pokazał tego, czego się od niego spodziewałem, ale może jeszcze Xaviemu uda się zrobić z niego porządnego grajka?

Bayern też podobno jest zainteresowany, więc zobaczymy.
Oby tylko znów nie skończyło się na burzy w szklance wody.