Jak wygląda sytuacja Antoine'a Griezmanna?

Julia Cicha

13 maja 2022, 18:00

MD, Sport

22 komentarze

Fot. Getty Images

W związku z wczorajszym spotkaniem Miguela Ángela Gila Marina z Atlético z Mateu Alemanym z Barcelony media ponownie zajęły się sytuacją Antoine’a Griezmanna, o której między innymi mogli rozmawiać obaj panowie. Teoretycznie drużyna z Madrytu powinna zapłacić za zawodnika 40 milionów euro w 2023 roku.

Francuz przebywa w Madrycie na wypożyczeniu, a jego kupno stanie się obowiązkowe, jeśli rozegra ponad 50% meczów. Griezmann nie gra w tym sezonie najlepiej i pojawiły się wobec niego wątpliwości, a Cadena COPE podaje nawet, że rozważana jest rezygnacja z drugiego sezonu wypożyczenia. Nie wiadomo, czy byłoby to możliwe z prawnego punktu widzenia. Z pewnością jednak Atlético jest zdania, że Antoine nie jest wart 40 milionów euro. Do tego doszłyby koszty pensji gracza oraz konieczność podpisania z nim nowej umowy.

W tej sytuacji renegocjowanie warunków zapłaty byłoby opcją, która zadowoli Los Colchoneros. Sam Griezmann z pewnością chce zostać w obecnym klubie, co nieraz podkreślał. Diego Simeone w niego wierzy i daje do zrozumienia, że Francuz ponownie zacznie strzelać gole i będzie ważną częścią zespołu. W związku z tym nie należy raczej spodziewać się, by Atlético chciało pozbyć się mistrza świata, który w 34 meczach tego sezonu strzelił osiem goli i zanotował pięć asyst. W sumie uzbierał blisko 2100 minut na boisku. – Do czasu kontuzji było bardzo dobrze. Później nie mogłem grać, nie strzelałem goli i drużynie tego brakowało. Ponoszę część winy za wszystkie nieoczekiwane wyniki. Mam nadzieję, że jak najszybciej wrócę do strzelania – powiedział Antoine po meczu z Elche.

Ostatnią bramkę Griezmann zdobył 6 stycznia w spotkaniu Pucharu Króla przeciwko Rayo Majadahondzie. Od tego czasu przez 18 starć nie trafił do siatki. Ostatni raz taka seria przydarzyła się mu w 2010 roku, gdy miał 19 lat i grał w Segunda División w barwach Realu Sociedad.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Niech odchodzi, bo płakać za nim nie będziemy
« Powrót do wszystkich komentarzy