Którzy piłkarze Barçy najlepiej odpowiadają wizji Xaviego?

Julia Cicha

11 maja 2022, 17:30

AS

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Na ostatnich konferencjach prasowych Xavi Hernández opisywał braki kadrowe w zespole i wielokrotnie powtarzał kluczowy dla niego koncept, jakim jest dokładność rozumiana jako umiejętność kontroli czasu gry, nietracenie piłki i wybór najlepszej decyzji w celu kontynuowania akcji. Dziennik AS wyjawia, którzy piłkarze są pod tym względem najlepsi w klubie.

Wymienione cechy są niezwykle istotne dla stylu gry Barçy i systemu, który stara się wprowadzić Xavi. Jak podaje AS, zdecydowanie najlepiej odnajduje się w tym Sergio Busquets, który jest modelowym „dokładnym” graczem. Kapitan jest w stanie organizować i układać grę drużyny poprzez zarządzanie piłką i sprawia, że jego koledzy są u jego boku lepsi. Sergio tak dobrze rozumie się z Xavim, że na boisku jest w stanie przekazać wszystko, czego chce trener. Sztab jest przekonany, że pomocnik pogra jeszcze przez kilka lat, a później zastąpi go jakiś wychowanek i nie będzie konieczne inwestowanie w jego następcę.

Drugim najdokładniejszym zawodnikiem w kadrze jest Pedri, również niezwykle ważny element projektu sportowego. Kanaryjczyk jest niezwykle inteligentny z piłką przy nodze i ma talent do kontynuowania akcji poprzez drybling lub podanie między liniami. Dodatkowo znacznie poprawił się pod względem oddawania strzałów na bramkę, co sprawia, że jest najbardziej kompletnym graczem, wyprzedzając pod tym względem nawet Busquetsa.

Podium zamyka Gerard Piqué, który świetnie wyprowadza piłkę i wyprzedza rywali w akcjach defensywnych. Jest pewny w kryciu i dobrze czyta grę, a do tego jest urodzonym liderem. AS dodaje, że gra Barçy pogorszyła się, gdy zabrakło Pedriego i Piqué, co przełożyło się na gorsze wyniki. Z tego powodu Xavi naciska na sprowadzenie większej liczby tego typu piłkarzy, którzy mogliby wspomóc zespół.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Busi na lata, niezłe ćpanie mają w redakcji ASa.
To jeden z tych zawodników, na których można pociągnąć wygraną ligę, ale na wyższym szczeblu LM jest hamulcowym. Brakuje mocy do wygrywania.

Z busim nie ma LM od 2015!!!!
No comments

Mam nadzieję, że to bzdety ASa i nic więcej. Kilka lat z Busim w roli głównej?? W dzisiejszej piłce?

"wybór najlepszej decyzji w celu kontynuowania akcji"
Arcyważna cecha i Xavi był w tym arcymistrzem na boisku.

Dwóch amigosow;) a tak serio to fajnie że Busi ogarnia grę z piłka. Tylko że on fizycznie nie nadąża za lepszymi zespołami. I wtedy jest dziura w środku pola. Również myślenie że Busi jeszcze kilka lat będzie trzymał poziom to myślenie utopijne. Nie można na tym opierać przyszłości tej pozycji

Nie no, myślałem, że jednak Puig.

Chociaż nie. W sumie tylko on sam pewnie tak kiedyś myślał.