Jordi Cruyff: Bardzo ważne było przerwanie złej serii

Mateusz Doniec

1 maja 2022, 23:31

Marca

Brak komentarzy

Jordi Cruyff skomentował zwycięstwo Barcelony nad Mallorcą oraz wypowiedział się na tematy związane z kadrą i klubem.

Mecz: W ostatnich minutach przy wyniku 2:1 myśleliśmy, dlaczego nie prowadzimy 3:0, ale ostatecznie wygraliśmy. To był nasz cel i dzięki temu poprawiamy nasze odczucia. To bardzo ważne zwycięstwo, patrząc na to, jak wyglądała ta kolejka. Ważne było też przerwanie złej serii. U siebie trzeba wygrywać i przekonywać. Powinniśmy się dodatkowo motywować.

Powrót Ansu: Przez cały sezon ma problemy. Potrzeba tutaj siły mentalnej i wiary. To nie zawsze widać, bo drużyna gra, a jego nie ma. Niech poczuje adrenalinę rozgrywek. Ansu w dobrej formie jest wartością dodaną w jakimkolwiek zespole.

Plany: Nie rozmawiamy jeszcze o nadchodzącym sezonie. Mówienie o takich rzeczach publicznie jest nieadekwatne. Dzisiaj Memphis Depay zdobył pierwszą bramkę, której tak potrzebowaliśmy. Otworzył mecz i przez całe spotkanie był groźny. Adama? Dzisiaj trener postawił na Memphisa. Po to jest szeroka kadra. Na pewne tematy teraz nie rozmawiamy.

Uraz Gerarda Piqué: Piqué od dłuższego czasu poświęca się dla zespołu. W kilku meczach grał do samego końca, ale dzisiaj już nie dał rady dłużej. Gdy jest na murawie, pomaga drużynie. Daje pewność z tyłu i ma mentalność lidera. Zobaczymy, czy uda mu się szybko wrócić do gry, ponieważ wkrótce gramy kolejny bardzo ważny mecz.