Ferran Jutglà ponownie bohaterem Barçy B!

Julia Cicha

30 kwietnia 2022, 19:37

Sport

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Po pięciu miesiącach przerwy Barça B ponownie zajmuje miejsce dające jej awans do playoffów. Dziś pokonała San Fernando 2:0 po golach niezawodnego Ferrana Jutgli i Peque.

Sergi Barjuan zdecydował się wystawić Jandro Orellanę w miejscu Nilsa Mortimera oraz Eza Abde zamiast Fabio Blanco. W ataku nie zabrakło natomiast świetnego w ostatnim czasie Ferrana Jutgli. Najlepszy strzelec obu grup Segunda División B znów nie zawiódł i ma już na koncie 18 goli. Od początku próbował szczęścia, najpierw uderzając z daleka, co wybronił Perales, a następnie próbując blisko słupka. Niewiele zabrakło, by jego kolejny strzał wpadł bramkarzowi między nogami.

San Fernando odpowiedziało akcją Juanmiego Callejona, w której dobrze poradził sobie Arnau Tenas, wychodząc zwycięsko z sytuacji jeden na jeden i broniąc dwa uderzenia. Barça B utrzymywała się przy piłce, ale to gospodarze kreowali lepsze okazje. W pewnym momencie Callejón domagał się odgwizdania rzutu karnego za domniemany faul Ramosa Mingo, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Dobrą interwencją popisał się też Mika Marmol, wybijając piłkę po groźnym dośrodkowaniu.

Po zmianie stron o strzały pokusili się Abde i Balde, a niedługo potem Tenas uchronił Katalończyków przed utratą gola po uderzeniu Luisa Ruiza. Pierwsi do siatki trafili podopieczni Barjuana, za sprawą nikogo innego jak Ferrana Jutgli. Napastnik otrzymał piłkę i miał sporo czasu, by pomyśleć, więc umieścił futbolówkę po wewnętrznej stronie słupka. W końcówce goście mogli z łatwością powiększyć prowadzenie, ale swoje okazje zmarnowali Diounkou i Jutglà, a sędzia anulował dwa gole – jeden za faul, a drugi z powodu spalonego. W doliczonym czasie gry Jutglà zdołał jeszcze wyprowadzić kontrę i podarował piłkę Peque, który zachował zimną krew, przedryblował bramkarza i ustalił wynik spotkania na 2:0.

San Fernando – Barça B 0:2 (Jutglà 63’, Peque 90+6’)

San Fernando: Perales; Saúl González, Rafa Páez (Pedro Benito, 70'), Ayala, Luis Ruiz; Juan Agüero (Yeray Dávila, 81'), Marc Carbó, Sergio Cortés, Juanmi Callejón; Francis Ferrón (Jaime Santos, 70') i

Barça B: Tenas; Dionkou, Ramos Mingo, Mika Mármol, Balde; Jandro (Nils Mortimer, 66'), Matheus Pereira, Aranda (Álvaro Sanz, 66'); Ez Abde (De Vega, 82'), Jutglà i Escobar (Peque, 52').

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Błąd w tekście. ...po golach niezawodnego Ferrana Jurgli i Peque
« Powrót do wszystkich komentarzy