• Eleven Sports 1
  • Barcelona wygrała na Anoeta po bramce Aubameyanga w pierwszej połowie meczu
  • Real Sociedad bardzo naciskał w drugiej połowie, ale dzięki dobrej postawie Érica Garcíi i Ter Stegena udało się utrzymać prowadzenie
  • Z urazem kolana boisko opuścił Ronald Araujo, a pomniejsze problemy mieli także Piqué, Alba i Dani Alves

Porażka z Cádizem na Camp Nou pozbawiła złudzeń największych optymistów. W końcówce sezonu to Real znów zaczął wygrywać, a Barcelonę dopadł kryzys formy. W efekcie rywalizacja o drugie miejsce w tabeli LaLigi stała się ciekawsza. W związku z tym Xavi nie zamierzał eksperymentować przed meczem z Realem Sociedad. Do pierwszego składu wrócili Alves, Piqué i Araujo, a w ataku znów mogliśmy zobaczyć tercet Ferran, Aubameyang, Dembélé. Nie było żadnych rotacji w środku pola - obok Sergio i Frenkiego wystąpił Gavi.

Goście już w trzeciej minucie mogli sprawić sobie fatalny początek meczu po tym, jak Ferran podał piłkę do atakowanego przez Isaka Ter Stegena. Na szczęście skończyło się na strachu i złości niemieckiego golkipera. Barcelona próbowała za sprawą Dembélé i Frenkiego, ale Francuz został zablokowany, a strzał z dystansu De Jonga był bardzo niecelny. W 9. minucie Sergio zagrał świetną piłkę prostopadłą do Aubameyanga, jednak Remiro uprzedził Gabończyka. Kolejna akcja gości również była bardzo groźna, ale Dembélé trafił w słupek. Piłka szybko jednak wróciła w pole karne, gdzie Ferran dośrodkował ponad bramkarzem gospodarzy, a Aubameyang z najbliższej odległości trafił do siatki. W 13. minucie Barça dobrze wyszła z kontratakiem, który zaprzepaścił złym podaniem Dembélé.

Podopieczni Xaviego kontynuowali swoje ataki. W 17. minucie po odegraniu Daniego Alvesa okazję miał Ferran, jednak wyraźnie przestrzelił. Kilka następnych minut należało już do gospodarzy, którzy mieli jednak spory problem ze sforsowaniem defensywy Barcelony. W 28. minucie Frenkie miał sporo czasu, by przygotować sobie pozycję do strzału zza pola karnego. Niestety o ile pomysł był bardzo dobry, o tyle wykonanie już trochę gorsze. Niecelnie uderzył także Ferran w 39. i Aubameyang w 40. minucie. Real Sociedad odpowiedział świetną akcją Sorlotha i Isaka, ale Szwed fatalnie spudłował. Goście utrzymali prowadzenie do końca pierwszej połowy i mogli ze spokojem udać się na przerwę.

Real Sociedad powinien wyrównać zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy, ale Sorloth dwukrotnie się pomylił. Tymczasem Xavi musiał dokonać zmiany - problem z kolanem miał Araujo i jego miejsce na boisku zajął Éric García. Barcelona broniła się coraz głębiej, a problemy fizyczne zgłaszali także Piqué i Jordi Alba. Obaj pozostali jednak na murawie. W 58. minucie kolejną okazję miał Sorloth i ponownie zawiódł, przegrywając pojedynek z Ter Stegenem. A Xavi znów musiał zmieniać, po tym jak na murawę padł Dani Alves. Brazylijczyka zastąpił Dest. W 68. minucie bardzo niebezpiecznie było w polu karnym Barcelony po dośrodkowaniu Januzaja, na szczęście przytomnie interweniował Ter Stegen.

W 74. minucie Ferran znakomicie odegrał do Gaviego, a 17-latek uderzył z pierwszej piłki - niestety bardzo nieczysto i przez to niecelnie. Końcówka nie była łatwa dla gości, którzy musieli odpierać kolejne ataki Realu Sociedad. Momenty dłuższego rozgrywania piłki pozwalały jednak złapać oddech i nawet zagrozić dobrze dysponowanym gospodarzom. Świetną zmianę dał Éric García, który w defensywie był praktycznie bezbłędny. Barcelona może nie zachwyciła, ale zdobyła piekielnie ważne trzy punkty i pozostaje faworytem w wyścigu o drugą lokatę w tabeli na koniec sezonu.

Real Sociedad: Remiro, Zaldua (min. 81, Gorosabel), Zubeldia, Le Normand, Rico, Zubimendi (min. 90+1, Guevara), Merino, Rafinha (min. 81, Guridi), Januzaj (min. 86, Martin), Isak (min. 87, Portu), Sorloth.

Barcelona: Ter Stegen, Alves (min. 66, Dest), Piqué (min. 82, Lenglet), Araujo (min. 55, Éric García), Jordi Alba, Busquets, Frenkie de Jong, Gavi, Dembélé, Aubameyang (min. 82, Luuk de Jong), Torres.

Super. Jeden i jedyny strzał w meczu celny zamieniony na bramkę. Statystyki jak w fifie. Doliczony czas meczu i gdy uderzysz zawsze zamienisz na bramkę. Kto gra ten rozumie

Cale szczescie, ze nie odgwizdali prawidlowych rzutow karnych dla RealuS xD

Pierwsze 20 minut 2 połowy w wykonaniu Barcelony wyglądało jak cały mecz Atletico

Mecz walki! Cieszy, że Barca jest w stanie podjąć rękawicę, a jeszcze bardziej cieszy, że ostatecznie wygrywa, i to z dobrym zespołem, na ciężkim terenie.
Przerwana passa dwóch przegranych również cieszy, zarówno Generała, zespół, jak i nas, kibiców.

W ostatnich 10 minutach to bałem się że w końcu Ci szaleńce połamią któregoś z Naszych . Brawo Panowie za walkę i za bardzo ważne 3pkt. Visca El Barca!!!!

Bardzo ważne 3 punkty.

Wiecie może w jakim hotelu w Barcelonie spotykają się piłkarze przed meczami domowymi ?

Pierwsza połowa bardzo dobra szczególnie mógł się podobać nasz pressing i Alves grający w środku pola nawet gdy byliśmy bez piłki . Druga połowa zła szczególnie pierwsze 15 -20 min to cud że Sociedad nie strzelił nic a na dodatek powinien być dla nich karny na szczęście sędzia tym razem po naszej stronie . Mocno cierpieliśmy ale udało się utrzymać ten wynik co jest niezmiernie ważne w kontekście walki o drugie miejsce oraz bezpośredni awans do przyszłej edycji ligi mistrzów .

Bardzo dobre wejście Erica, do tego agresywny i walczący Gavi... I chyba tyle, jeśli chodzi o pozytywy w polu.
Odnoszę wrażenie, że Dembele w okolicach 60 minuty zupełnie opada z sił i jest do zmiany.
Martwi mnie nasza pomoc, a właściwie to De Jong, który według mnie wciąż nie jest w optymalnej formie. Może przydałoby się od czasu do czasu dać szansę Nico?
Alves - tragiczny mecz
Ter Steven - czyżby powrót do formy?

Dzisiaj wygraliśmy tak jak Cadiz z nami. Byle jak, bez stylu, bez polotu. Ale dzisiaj są ważne punkty i nie ważne w jakim stylu. Takie mecze też trzeba umieć wygrać. VeB

Ej, ale włożą go do "lodówki" ? Czy tylko jak ktoś krzywdzi białych to tam ląduje ?

Najlepsze: PIKE zmusił naciskami Rubiego żeby ukradł wszystkie kartki od Cerro Grande!
Najgorsze: Sędzia pod naciskami PIKE dodał 10min więcej meczu, żeby ludzie budzący się w Australii mogli dooglądać przed pracą generując tym samym 200% zysku!!

Ważne 3 punkty po tych dwóch porażkach i odpadnięciu z ligi Europy. Wyszarpane i wyczerpujące spotkanie naszczęście zakończone pozytywnie..... ale czy napewno? Martwi mnie kontuzja Araujo. To samo z Pique Albą i Alvesem. Mam nadzieję że to wszystko chwilowe urazy. Mam nadzieję że Ferran kiedyś się odblokuj bo narazie gra przeciętnie.
A tak btw po faulu na Lenglecie gdzie dostał w głowę każdą jego interwencja była bardzo przemyślana i skuteczna xD. Wyjątkowo na to zwróciłem uwagę. VISCA EL BARCA ❤❤❤

Ten mecz momentami dawał po oczach, jak gaz pieprzowy.
Ale co by o tym nie mówić zwycięstwo wyrwane dzięki wybieganiu i walce do końca.
Tak gol Gaviego, jak i mnóstwo wielkich i tych mniejszych interwencji w obronie.

Nie było to piękne, ale okazało się skuteczne.
Najsłabszy na boisku był sędzia.
Najlepszy MATS. Brakowało takiego Marka w wielu meczach w tym sezonie, ale dziś czapki z głów.

Sędzia, kompromitacja totalna! 10 minut doliczonego czasu, za Cooo???!!! Ważne, że 3 punkty jadą do Nas! Vamoosss BARCAA!! Dobrej nocki Wszystkim :)

Sędzia może nie wypatrzył dziś wyniku, ale pomimo że na boisku było tak dużo dobrych grajkow, niestety skradł on show. Jak można nie widzieć takich ostrych wejsc???? Dramat. Chłopaki wybijając piłkę za każdym razem bali się o własne nogi a ten gamoń nic.. Baran jakich mało, a do tego jak wszyscy wiedzą kibic białych. Aż dziw że w Hiszpanii nie wyciągają konsekwencji za takie cyrki.

Sędzia to jedna wielka kompromitacja i kryminał. Zaraz za nim w kolejce ustawia się Alba, który grał chyba dla Sociedad dziś.
Z pozytywów : De Jong i Ter Stegen dzisiaj w świetnej formie, ważne trzy punkty i pełne zaanagażowanie zespołu

Lubię tą Barca za takie mecze - co za pasja i emocje

Real z pilki zrobil ragby a sedzia slepy ,wejscia brutalne nie widzial .Natomiast Barcelona zostawila dzisiaj serce pokopana ale zwyciezka a Torres niestety nie ten poziom nawet dzisiaj jako jedyny sie nie nameczyl i same straty

Druga połowa straszna. Chaos, chaos i jeszcze raz chaos. Teraz mamy odpowiedź po co nam taki Kessi na przyszły sezone, nie mamy wartościowych zmiennikow. Dużo pracy przed Xavim, 3 transfery konieczne, napastnik, prawy i lewy obrońca. Dodatkowo jeśli Dembele odejdzie to trzeba kogoś kto zrobi różnice na skrzydle, Ferran tego nie zrobi.

Sędzia postawił wysoko poprzeczkę. Niestety, nie poradził sobie. Fatalne sędziowanie. Nie dziwni mnie to, w Hiszpanii to norma

Ważne 3pkt. Mam wrażenie, że Xavi nie potrafi skontrować to, że przeciwnicy go rozgryźli. Kolejny mecz, w którym wydawało mi się, że Barca gra to samo, i nie potrafi zaskoczyć rywala, a jedynie błysk Gaviego uratował. Albo Xaviemu się nie chce w końcówce sezonu nic zmieniać :D
Sędzia beznadziejny - przykładowo Isak faulował dwa razy na żółtą kartkę i nie dostał ani jednej. A takich fauli na żółtko po stronie Sociedad było sporo(u nas też było parę, ale zdecydowanie mniej).

Słaby mecz. Jedyne co cieszy to 3 pkt. Dobre zawody ter Stegena który tak naprawdę uratował nam punkty. Z plusów na pewno dobre zmiany Desta i Garcii. Dobre chwile frenkiego. Cóż Dani Alves to powinien być solidny zmiennik nie podstawowy obrońca.

Wymarzyłem sobie 1 0 i jest. Mamyyyy toooooo

Aaa i dodam.. świetne zmiany Erica i Lengleta. Szczególnie ten pierwszy dzisiaj profesor!

Szczerze przy takim sedziowaniu to nie wiem czy to RSSS grał tak dobrze, czy my tak źle??? Przedziwny mecz

Takie mecze tez trzeba umieć wygrywać! Brawa dla Naszych za walkę, determinację. Cierpieliśmy dzisiaj strasznie, Sociedad cisnęli, ale daliśmy radę. To nie są ogórki kolejny raz napisze. Szczerze mówiąc dawno nie widziałem tak zepchniętej Barcelony. Może od meczu 2:8 z Bayernem? Zwycięstwo i to jest najważniejsze. Dobrej Nocy

Zaje...... HEROICZNE zwycięstwo !!!!! VAMOS BARCA !!!!!

Hiszpania...sędzia...to jakiś nieśmieszny żart. Fakt Barcelona nie grała dobrze ale to co odwalał sędzia na co pozwalał to jakaś porażka. Real wchodził w nogi jak w masło a sędzia wyrąbane.

Brawo! Bardzo ważne trzy punkty, mecz był potwornie ciężki, ze względu na ewidentne zmęczenie niektórych zawodników sezonem (Alba, Busi), kontuzje, debilne i nieodpowiedzialne sędziowanie (to naprawdę skandal, że RS nie skończył tego meczu z 5-6 żółtkami, za to Gavi dostał swoją) oraz oczywiście bardzo ciężki teren i rywala, choć na pewno rywal by tak nie kozaczył, gdyby sędzia wykonywał właściwie swoją pracę.

Panie Xavi, bierz się Pan do roboty, bo wyglądamy przez większość meczu jak zbieranina chaotycznych dziadów. Nie chcemy oglądać takiej Barcy. Wracamy do bardzo złych klimatów. Jedyny plus to trzy pkt.

Dani Alves , to nadaje się tylko na ostatnie 20 min

Mecz mega ciężki, ale najważniejsze 3pkt.
Walczymy do końca Vamos drużyno

Sędzia to przesadził , nawet w Anglii używają gwizdka i kartki

Wszyscy połamani okopani ale 3 jest dziękujemy

Ter Stegen.... piłkarzem meczu

Ważne zwycięstwo na ultra ciężkim terenie. Najważniejsze 3 punkty.

co za sędzia wredny

Dobrze ze w ogole dzisiaj skonczyl ten mecz

Barca na wzór REALU w tym sezonie.. Idzie nie idzie 3pkt!! Trzeba dopisać!! Xavi ma o czym myśleć, kontuzje znów prześladują. Jednak zwycięstwo i 3pkt w niedzielę dadzą na 99% AWANS DO LIGI MISTRZÓW!! Do boju Barco!!

Nie no, Lenglet to naprawdę piłkarz o bardzo niskiej inteligencji boiskowej xD

To co sędzia odpierdala to jest dramat.

100min , 1 strzał na bramke i ZWYCIĘSTWO!!

2 mecze w jednym :D

93 min a ten go obejmuje jak swojego kochanka w polu karnym No ja jebię

Eric chwycił jak z Eintraktem.

Dwiema nogami w Luuka wyjechał i nic. Nie wierzę w to co widzę

Gwoli sprawiedliwości Gavi powinien wylatywać w każdym meczu za swoj3 chamskie faule

A jednak... żółta w 92 minucie. Rekord sędziowski. Premia za "niepsucie widowiska" pewnie wjedzie.

Nie no, mógł z 30 min doliczyć i patrzeć jak umierają na boisku. Łaskawy, ten sędzia, nawet kartki nie pokaże, doda 10 min, dzień dobry na klatce schodowej mówił...

???? Gwizdek, stricte madridista!

Ja proponuje w Hiszpanii sprowadzenie sędziów nawet z Polski na nowy sezon a reszte do okręgówki to jest zalosne albo oni sa skorupowani albo nie wiem o co chodzi....
Oczy bolą

Przedłużył jak by miał płacone od minuty

10minut... Nawet komentatorzy to widza

+10min to lekka przesada!!
Sędziowie w Hiszpani jak zawsze w formie.

to nie pierwszy raz kiedy ten sędzia w meczy Barcy takie cyrki odstawia

10 minut :) komedianci

10 minut doliczył pajac