W jaki sposób kibice Eintrachtu zdobywali bilety na mecz z Barceloną?

Dariusz Maruszczak

16 kwietnia 2022, 13:30

Mundo Deportivo

33 komentarze

Fot. Getty Images

  • W mediach pojawiają się kolejne wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób kibice Eintrachtu mogli zdobywać bilety na mecz z Barceloną
  • Ze strony klubu musiało dojść do zaniedbań, ale wygląda na to, że również niektórzy socios starannie planowali odsprzedaż wejściówek
  • Jeden z użytkowników Twittera przedstawił dowody na taki proceder

Mundo Deportivo zwraca uwagę, że na forach internetowych klubu z Frankfurtu już od losowania pojawiały się porady, jak obejść blokadę Barcelony ws. sprzedaży biletów dla kibiców z Niemiec. Przypomnijmy, że miała ona polegać na odrzucaniu transakcji po wykryciu IP pochodzącego z tego kraju, ale używano narzędzia VPN, aby to ukryć. Dla niektórych kupno biletu nie było też problemem dzięki znajomościom spoza Niemiec. Do momentu zamknięcia kas (Barça zrobiła to dzień przed meczem) również w ten sposób można było nabyć wejściówki bez żadnych ograniczeń, a w razie czego pozostawała odsprzedaż biletów. Na forach miały też być porady dotyczące dojazdu czy zakwaterowania. Dziennik zarzuca też Blaugranie, że nie nagłośniła odpowiednio obniżenia ceny biletów dla socios na 24 godziny, więc wejściówki trafiały w ręce bardzo dobrze zorganizowanych i podekscytowanych wyjazdem fanów z Niemiec.

W Internecie krążą inne wskazówki, jak mogło dochodzić do odsprzedaży biletów. Jak poinformował na Twitterze użytkownik Lord B., pracownik jednego z hoteli w Barcelonie przekazał mu, że wielu socios zostawiało tam swoje karnety, aby wypożyczać je Niemcom, dołączając do tego specjalną instrukcję, w jaki sposób korzystać z wejściówek. Na dowód opublikował zdjęcie z takimi wskazówkami. Socios mieli pożyczać karnety nie tylko swoje, ale również swoich dzieci, aby więcej zarobić. Co więcej, często wysyłali pośredników, aby nie zostać zidentyfikowanym. Pracownik hotelu powiadomił już klub o tym procederze i przekazał dane tych socios.

W instrukcji zawarte są informacje, jak użyć wypożyczonych kart, a przy pierwszej bramce ostrzega się, żeby się nie zatrzymywać (zapewne po to, aby ochrona nie zweryfikowała zdjęcia), a także nie pytać o nic obsługi stadionu. Gdyby jeden z pracowników dostrzegł, że coś jest nie tak, i pytał, skąd kibic ma  kartę członkowską, doradza się, żeby odpowiedzieć, że należy do przyjaciela z Barcelony, i nie mówić, że zostały zakupione. Karnety miały być potem zwracane socios.

Władze Eintrachtu nie ukrywają, że kibice klubu są bardzo pomysłowi w zdobywaniu biletów. – Nasi fani opowiedzieli mi tyle historii na temat tego, jak dotarli do Barcelony, że można wypełnić cały program telewizyjny. Kibice przyjeżdżali przez Turcję, Europę Wschodnią, Maroko czy Dublin. Jest tak wiele cudownych historii tego, co zrobili, żeby móc być na Camp Nou, a to wszystko w sposób legalny. Ponieważ są sprytni, dostali bilety w każdy możliwy sposób – powiedział prezes Peter Fischer, nie dodając jednak, że socios nie mogą odsprzedawać swoich wejściówek na pojedyncze mecze. Rzecznik zarządu Eintrachtu Axel Hellmann również uważa, że Barcelona nie ponosi winy za sytuację zaistniałą na stadionie, podkreślając raczej kreatywność kibiców niemieckiej drużyny w zdobywaniu biletów w każdy możliwy sposób.

Trudno jednak w pełni zgodzić się z opiniami przedstawicieli Eintrachtu, widząc skalę systemowych zaniedbań i złego zarządzania biletami ze strony klubu. Barcelona zapowiedziała już wprowadzenie wejściówek imiennych na europejskie puchary, co może nieco poprawić sytuację, ale potrzebne są również inne rozwiązania, w tym dopilnowanie, aby kontrole były należycie przeprowadzane.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadzieję ze w następnej rundzie równie kreatywnie odpadną, a tych "socios" którzy odesprzedali swoje wejściówki poprostu wy...

Ta cała "kreatywność" pajaców z Frankfurtu na nic by się nie zdała, jakby nie mieli czego kupić. Moim zdaniem trzeba zrobić bardzo solidny research w kwestii tendencji socios, którzy sprzedawali bilety. Jeśli regularnie się to dzieje, to odebrać natychmiastowo karnet, zwrócić pieniądze i tyle. Lepiej mieć karnety dla mniejszej ilości wiernych kibiców, niż więcej dla januszy.

Jak byłem w Barcelonie na meczach z Celtą i PSG to wszyscy mówili że o ile na ligę nie ma wielkich kontroli i można np spokojnie zmieniać muejsca po wejściu na stadion, to na LM już miało być przerąbane. Ścisłe kontrole itd i wiecie co? Jakbym nie miał biletu na ten mecz to tez bym wszedł na stadion, przeszedłem przez bramki jak gdyby nigdy nic, akurat nikogo ze służb tam nie było. A był to mecz z PSG gdzie cały stadion był wylrzedany. Dlatego wcale mnie nie dziwi że Niemcy bez trudu ominęli nasze procedury.

Za taką "kreatywność" klub niemiecki powinien dostać walkowera, ich kibice działają jak zorganizowani kibole. Poza tym każdy socio związany z tym procederem z automatu traci możliwość wejścia na stadion na minimum 5lat. Już ja bym te ku... rwy rozumu nauczył, to nie są kibice Barcelony

Powinni sprawdzać przy wejściu DNA Barcelony, jak ma za niskie to wtedy siada wysoko albo zawijka do domu.

Nie no, ta instrukcja w kilku akapitach dosłownie masakruje klub i całego jego „procedury”. Dramat.

„Przy pierwszej bramce ostrzega się, żeby się nie zatrzymywać”. Toż trudniej chyba wejść na teren stadionu Puszczy Niepołomice albo Wisły Puławy.

Przy dobrej koniunkturze klubu najlepszym wyjściem dla piłki byłyby bilety biometryczne czy coś w tym stylu, a nie imienne. Biometrykę jest o wiele trudniej oszukać, choć nie jest to rozwiązanie tanie.
konto usunięte

Przecież wyraźnie jest napisane ze do dnia przed meczem bez problemu kibice Eintrachtu kupowali bilety w KASACH. W kasach było 35.000 biletów i większość z nich trafiła do kibiców Eintrachtu. To klub najwiecej zawalił. Socios tez ale głównie to klub odsprzedał kibicom Eintrachtu bilety prosto z kas! Jak zabrakło w kasach to wtedy zaczęły się jaja z socios. Bez odsprzedaży biletów przez socios i tak byłoby ponad 30 tys niemców na trybunach! I pełna odpowiedzialność za to ponoszą Laporta i Alemany
konto usunięte

Ale to wystarczy isc pod CN i masz tam kilkudziesieciu “kucykow” z plikiem biletow.