Mundo Deportivo: Barcelona jest przekonana, że uda się podpisać nowe umowy z Gavim i Ronaldem Araujo

Mateusz Doniec

27 marca 2022, 12:00

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Nowe umowy Ronalda Araujo i Gaviego nadal są priorytetem FC Barcelony. Mimo wydłużających się negocjacji klub wierzy, że obaj zawodnicy przedłużą ostatecznie swoje kontrakty. Dyrekcja sportowa uważa nawet, że osiągnięcie porozumienia może zostać odłożone na maj.

Zarówno Gavi, jak i Ronald Araujo są kluczowymi zawodnikami nie tylko dla Xaviego, ale też dla zarządu i całego barcelonismo. Choć może wydawać się, że obecnie negocjacje nowych umów obu piłkarzy stanęły w martwym punkcie, to klub absolutnie nie uważa sytuacji za przegraną. Wręcz przeciwnie: wiedząc, że Urugwajczyk i Hiszpan chcą pozostać w klubie, dyrekcja sportowa pracuje nad lepszymi ofertami wedle wszelkich limitów finansowych. Klub nie chce powtórzyć błędów z przeszłości, oferując zbyt duże wynagrodzenia, które później doprowadziły Blaugranę do ruiny ekonomicznej.

Nowa polityka finansowa Barçy jest jasna: klub nie zamierza wchodzić w żadne licytacje, aby sprowadzić lub zatrzymać zawodnika. Obecnie Duma Katalonii nie może konkurować pod tym względem z innymi wielkimi klubami, ale wielką zaletą jest zwycięski projekt wprowadzany w życie przez Xaviego. Ostatnie znakomite wyniki z zespołu to jedna z wielu zachęt dla piłkarzy negocjujących nowe umowy. Szkoleniowiec Barçy wierzy bezgranicznie w Gaviego i Araujo, co widać na boisku, a sami zawodnicy mają pełne zaufanie do 42-latka i jego pomysłów.

Klub zamierza przekazać obu piłkarzom, że choć oferty z zewnątrz są dużo lepsze niż ta Barcelony, to ich przeprowadzka na nowy teren jest wielką niewiadomą, podczas gdy na Camp Nou już są jednymi z kluczowych zawodników w kadrze. Barça zapewnia także, że jeśli ich rozwój w nadchodzących latach będzie co najmniej równie znaczący, co obecnie, warunki umowy zostaną automatycznie poprawione, korzystając z lepszej sytuacji finansowej.

Barça chce także wyjaśnić, że choć zawodnicy, którzy mają wzmocnić kadrę latem jak Franck Kessie czy Andreas Christensen, mają zarabiać więcej, to spora część ich wynagrodzenia składa się z bonusu za podpis. Ponadto klub uznaje, że zarówno Iworyjczyk, jak i Duńczyk zdążyli już więcej osiągnąć w futbolu. W szczególności chodzi o Christensena, który zdobył z Chelsea Ligę Mistrzów i Klubowe Mistrzostwo Świata. Co więcej, Barcelona jest na tyle pewna przedłużenia umów z Gavim i Araujo, że jest w stanie odłożyć osiągnięcie porozumienia na maj, kiedy zakończą się rozgrywki.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jestem pełen optymizmu i cierpliwości xD

Lapcio: wszystko idzie w dobrym kierunku xD
Gavi odrzucił już trzy oferty, kluby PL oferują mu 8mln€

W klubie panuje optymizm

Nie rozumiem jak niektorzy moga porownywac Christiansena do Araujo. Jest na innym poziomie obecnie. Araujo ma talent ale popelnia widoczne bledy np w kryciach. Do tego co Christiansen juz zdobyl i przychodzi za friko.... a on sie grzeje na kase... niech podpisze na 4mln i za 3lata jak udowodni klase powalczy o np 6-8mln. Niech zapomnia o kontrakty Bartka.
Gavi tez sie licytuje. Jest swietny ale zachowuje sie powoli jak Moriba. Ma 17lat i Niech udowodni stabilnosc i rozwoj jak Pedri, cieszac sie np 2melonami na nastepne 3lata.

Barcelona chce żeby zostali, oni chcą zostać, więc nie widzę sensu rozpisywania się nad tym ze strony Mundo Deportivo.

nie ma obecnie nic ważniejszego niż przedłużenie z nimi umów

lepiej poczekać z kontraktem do czerwca ......

Pytanie czy zawodnicy sa o tym przekonani czytjac ploty o kontraktach innych zawodników

To ważne aby oboje zostali

Moriba w znacznym stopniu ułatwi podpisanie nowych umów z tymi chłopakami.