Ronaldo: W El Clásico widziałem wspaniałą, bardzo agresywną Barçę

Łukasz Lewtak

22 marca 2022, 14:30

Barça TV, Mundo Deportivo

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Były znakomity napastnik FC Barcelony i reprezentacji Brazylii, a obecnie większościowy udziałowiec Realu Valladolid Ronaldo wypowiedział się na temat ostatniego El Clásico oraz formy Barçy pod wodzą Xaviego w specjalnej wypowiedzi dla Barça TV.

- Śledzę hiszpańską piłkę nożną i uwielbiam ją. Barça niedawno przechodziła kryzys, ale po przyjściu Xaviego jej sytuacja bardzo się poprawiła. Widziałem na żywo wspaniałą drużynę, bardzo agresywną i wertykalną, drużynę, która wywiera presję na przeciwniku. Dodatkowo widoczna była tradycyjna jakość spod znaku Barcelony. Obecna Barça wygląda bardzo dobrze - podkreślił Ronaldo.

- Piłka nożna nie jest tak prosta, jak się ludziom wydaje. Zarządzanie szatnią, zarządzanie ludźmi wiąże się z problemami i trzeba umieć sobie z nimi dobrze radzić. Xavi robi to bardzo dobrze - zaznaczył mistrz świata z 1994 i 2002 roku.

- Uwielbiam to, jak porusza się i jak wykańcza akcje Pierre-Emerick Aubameyang. Ma cechy tradycyjnego środkowego napastnika, ale ma też tempo, które pozwala mu na swobodne wejście w wolną przestrzeń. To świetny napastnik i świetny nabytek dla Barçy - zakończył Ronaldo.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zawsze mądrze gadał i lubił dobrze zjeść a i jeszcze grał świetnie w piłkę :)

Kurde, posiwiał trochę....

Dziękujemy Panie Ronaldo

Ale hala dzieciarnia powie, że jedna jaskółka, udało się pierwszy raz od 6 meczów itd. :)
Także panie Ronaldo, z całym szacunkiem, ale guzik pan wiesz o piłce nożnej.