Ronald Araujo: Będę grać tam, gdzie trener mnie potrzebuje

Dariusz Maruszczak

20 marca 2022, 23:50

Barca TV

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Araujo po El Clásico udzielił krótkiego wywiadu Barça TV, w którym nie ukrywał zadowolenia z wysokiej wygranej drużyny.

[Barça TV] Strzeliłeś gola na Bernabéu. To najlepsze, co można osiągnąć?

Strzelenie gola było ważne, aby pomóc zespołowi, zwłaszcza w takim meczu jak ten, przeciwko wielkiemu rywalowi. Przede wszystkim najważniejsze było jednak wygranie spotkania. Pomoc w tym drużynie poprzez zdobycie bramki to ogromna radość. Daje mi to szczęście, zwłaszcza gdy przypomnę sobie całą pracę, jaką wykonałem, żeby tu być i grać w takich spotkaniach.

Grałeś na pozycji prawego obrońcy naprzeciw Viniciusa. Jak poszło?

Byłem przygotowany do gry na boku. Dam z siebie wszystko tam, gdzie przyjdzie mi występować. Jestem obrońcą, ale mogę grać też na boku i pomagam tam, gdzie trener mnie potrzebuje. Wiedzieliśmy, że z Viniciusem będzie ciężko, ponieważ to świetny zawodnik, ale wierzę w swoje umiejętności i ta decyzja trenera poskutkowała dobrze.

Coraz bardziej cieszyliście się grą wraz z upływem minut?

Tak, bardzo się cieszyliśmy, to był piękny mecz. Zwycięstwo było ważne dla zespołu i naszego rozwoju. Wyszło to wszystko, nad czym pracowaliśmy w ciągu tygodnia, co oglądaliśmy na wideo. Jesteśmy zadowoleni.

Jaki jest nastrój w szatni?

Jest bardzo podekscytowana i szczęśliwa. To zwycięstwo było uderzeniem pięścią w stół, chcemy przez to powiedzieć, że możemy. Musimy kontynuować pracę z pokorą. Zostało jeszcze wiele meczów do końca sezonu, ale taka wygrana jest ważna dla nas i naszych kibiców.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przedłużanie umowy to obowiązek zasługuje na to jest zawodnikiem od którego zaczyna się skład

Masz grać w Barcelonie, a pozycja to już sprawa drugorzędna

Jak byłem pesymistyczny do pensji Araujo, to na podstawie klasyka stwierdzam, że chłop jest mega adaptowalny @JarekS co sądzisz o tym? Poza tym, że gość to kozak na ŚO mimo mankamentów, to jak kiedyś Ramos czy Pique bez problemu zagra na PO.
Rozumiem jednak spokój zarządu, że czekają z przedłużeniem, raz, że budżet (następny sezon ponoć 290 mln ?), dwa że jednak Ronald łapie kontuzje. Czekam z niecierpliwością.

Niech mu pensję dadzą właściwą i mamy zawodnika na lata!

Piękny Byczek! Jakbyśmy go stracili to bynbył tak smutny jak Puyol się żegna. Mam nadzieje, że godnie zastąpi wspaniałego Carlesa!

Obojętnie gdzie, byle w Barcelonie :)

Ronald ty to lepiej kontakt przedłuż potrzebujemy cie człowieku . Oby Laporta skombinował kasę i mu zapłacił oczywiście w granicach zdrowego rozsądku budżet klubu najważniejszy :)

Złapał doświadczenie w grze z vinim dobre na:) przyszłość

Nie ważne jaka pozycja abyś grał dla Barcy... proszę

3,5 melonasów na sezon i zostajesz ,o premii pomyślimy.

Myślę Xavi co Ty robisz Araujo na PO? :D
Araujo zjadł głodnego Vinicjusa, nawet pod koniec lekko współczułem Vinicjusowi jak Adama+Araujo wzięli go w obroty :D
Araujo zasługuje na pensję Umtitiego!

Czyli w Barcy za 3 melony ;D

Wazne ze bedziesz gral w barcelonie cracku

Mam nadzieję że mówi o naszym trenerze a nie Umited itp

potrzebujemy cie w naszym skladzie