The Telegraph: Andréa Agnelli ogłosi wkrótce nowy format Superligi

Mateusz Doniec

26 lutego 2022, 16:00

The Telegraph, Marca

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Brytyjski dziennik The Telegraph zapowiada zmiany w pierwotnym projekcie rozgrywek Superligi. Najważniejsza modyfikacja ma dotyczyć rezygnacji z zamkniętej ligi, w której grają cały czas te same zespoły bez względu na zasługi sportowe. Obecnie projekt ma zakładać, że kryterium sportowe będzie miało znaczenie w kwestii doboru uczestników.

Głównym elementem, który umożliwi dostęp do Superligi będą ligi krajowe, czego domagały się drużyny i kibice już w momencie ogłoszenia projektu. Według The Telegraph Andréa Agnelli, prezes Juventusu, czyli klubu, który wraz z Barceloną i Realem Madryt nadal przewodzi Superlidze, ogłosi nowy format rozgrywek na kongresie sportowo-ekonomicznym, który dziennik Financial Times organizuje w Londynie, choć nie zostało to jeszcze potwierdzone. Prezes UEFA Aleksander Čeferin będzie także jednym z prelegentów na konferencji poświęconej przemysłowi piłkarskiemu.

Wszystkie posunięcia w sprawie Superligi są jednak uzależnione od decyzji luksemburskiego sądu, która ma zapaść w maju. Trzy zaangażowane drużyny kontynuują projekt w oczekiwaniu na ostateczne orzeczenie w sprawie wyłącznych kompetencji UEFA w zakresie kształtowania rozgrywek na szczeblu kontynentalnym. Należy przypomnieć, że UEFA wycofała wszystkie postępowania dyscyplinarne przeciwko trzem zainteresowanym klubom, co zostało zinterpretowane jako sukces tych drużyn. W swoich ostatnich wypowiedziach prezes Čeferin zwrócił się do drużyn z propozycją dialogu, pod warunkiem, że te zgłoszą chęć spotkania i podtrzymają gotowość do zakończenia konfliktu.

UEFA ogłosiła zmianę modelu Ligi Mistrzów na rok 2024, w ramach swego rodzaju wirtualnej ligi z większą liczbą meczów i drużyn, ale będzie on podlegał modyfikacjom. Niektóre pogłoski wskazują też na wprowadzenie modelu przypominającego bardziej format ligowy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W SL zostali bankruci, Bayern, PSG ani kluby z PL nie są zinteresowane a bez nich to nie ma sensu

Najlepszy moment na to by odejść od skorumpowanej UEFY.

Bardziej odpowiedniego momentu nie będzie, od początku jak usłyszałem o tym formacie byłem tego zwolennikiem, czas na zmiany!!! UEFA się nie rozwija a z każdym rokiem odcina co raz grubsze kupony…

I nie można było tak od razu? Pomysł mniej lub bardziej udany, jak kto uważa, ale ten dym z zeszłego roku to jakaś niepojęta wtopa i żenada.

śmiesznie by było, jakby LE wygrała Barcelona, a LM Real/Juve i piłkarze zwycięskich drużyn by zaczęli podczas dekoracji, oficjalnych wywiadów jechać po UEFA...Ceferinowi to nawet maść na ból dupy by nie pomogła.

Odciąć się od UEFY, najbardziej skorumpowanej instytucji w Europie.

No i pięknie. Jechać z tą bezczelną mafią UEFY i FIFY.