AS: Depay i Lenglet wrócą na mecz z Athletikiem

Julia Cicha

21 lutego 2022, 14:30

AS, MD, Sport

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Dobre informacje spływają dziś z Ciutat Esportiva. W treningu regeneracyjnym po meczu z Valencią po raz pierwszy od dłuższego czasu wzięli udział Memphis Depay i Clement Lenglet. Obaj są już blisko powrotu na boisko, a według dziennika AS może to nastąpić za tydzień, przy okazji spotkania z Athletikiem.

Powołanie graczy na starcie z Napoli w Lidze Europy nie jest wykluczone, choć byłoby ryzykowne. W przypadku Holendra mowa bowiem o nawrocie kontuzji mięśnia dwugłowego w lewej nodze, do którego doszło w El Clásico 12 stycznia. Od tamtej pory minęło niemal półtora miesiąca, a w klubie wiele się zmieniło, więc wszyscy czekają, by zobaczyć, jak będzie wyglądała rola Memphisa w drużynie. Z kolei Lenglet doznał urazu mięśniowego 2 lutego i przewidywano, że będzie pauzować przez 4-5 tygodni, a więc i tak wróci nieco wcześniej. Być może konieczne będzie podjęcie ryzyka, jeśli dolegliwości Araujo i/lub Garcíi nie ustąpią. Obaj nie są kontuzjowani, ale nie zakończyli spotkania z Valencią w pełni sił.

Mundo Deportivo publikuje nieco odmienne informacje i podaje, że Memphis powinien już polecieć do Neapolu, podczas gdy Lenglet poczeka raczej do meczu ligowego w weekend. Sport zgadza się natomiast z ASem i pisze raczej o powrocie obu zawodników na spotkanie z Athletikiem. Barcelonie zależy, by byli oni w pełni zdrowi i nie narażali się na odnowienie się urazu, co w przypadku Holendra byłoby już kolejną kontuzją z rzędu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

O Depayu wszyscy juz zapomnieli, chlopak szarpie podobnie jak Cou ale niewiele wnosi. Nie to co we Francji. Tam poziom byl nizszy i mogl pokazac na co go stac. Lengleta potrzebujemy przynajmniej do konca sezonu za wzgledu na braki w obronie.

Z Mephisem możemy poczekać, ale Lenglet mógłby już wracać. Ronaldowi potrzebny jest odpoczynek, a Eric jest świeżo po kontuzji. Nie ma co go forsować.

Mam dziwne przeczucie, że i Memphis się odbuduje. Co jak co, ale doświadczenie pokazuje, że Xavi nie wali fochów na graczy.

Czy ktoś tu w ogóle za Nim tęskni?

Jeden i drugi ostatni na lawce do wejscia. Ale jakas alternatywa jest.

Przydadzą się, szczególnie Lenglet przy sytuacji w obronie... Depay też da wybór i alternatywę Xaviemu z przodu. Oby obaj wrócili w dobrej dyspozycji

i bardzo dobrze, siła ognia się poprawi nam

Nie ma sensu forsować powrotu. W Ataku zrobił się niezły ścisk. Jest Auba Ferran Adama Dembele i LDJ a przecież Xavi wystawia czasem na lewym skrzydle Gaviego.