• Eleven Sports 1
  • Barcelona pokonała Valencię 4:1, prezentując wysoką skuteczność na tle przeciętnych rywali
  • Dwa gole strzelił Aubameyang, a po jednym dołożyli Frenkie i Pedri
  • Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Soler, a sędzia anulował dwie bramki

Przygoda z Ligą Europy nie zaczęła się dla Barcelony idealnie. Remis na Camp Nou z Napoli miał smak rozczarowania. Tym bardziej, że sam Ferran Torres spokojnie mógł skompletować hat-tricka w tym spotkaniu, stawiając zespół w dużo lepszej sytuacji przed rewanżem. Poza skutecznością podopieczni Xaviego zaprezentowali się jednak bardzo dobrze, dominując przez pełne 90 minut. Podobnego scenariusza oczekiwaliśmy przed meczem z Valencią, choć doszło do kilku istotnych zmian w składzie. Bardzo szybko po urazie do gry wrócił Ronald Araujo, który stworzył parę stoperów z Garcíą. Na bokach bloku defensywnego wystąpili natomiast Alba i Dest. W środkowej strefie zabrakło tym razem chwalonego Pedriego, z kolei od pierwszej minuty wystąpili Sergio Busquets i Gavi, dołączając do Frenkiego de Jonga. W linii ataku ponownie od początku zagrali Ferran Torres i Aubameyang, ale tym razem wspierani przez Dembélé, który zastąpił Adamę.

Valencia już w pierwszej minucie w dość szczęśliwych okolicznościach mogła wyjść na prowadzenie, ale piłka nie wpadła do siatki po dośrodkowaniu. Barcelona szukała gry na skrzydłach z wykorzystaniem Alby i Ferrana, jednak brakowało dobrego ostatniego podania. W 19. minucie bardzo blisko gola był Aubameyang, ale nie zdołał przeciąć dośrodkowania Torresa. Gabończyk poprawił się jednak kilka minut później, kiedy wykorzystał doskonałe podanie Alby i silnym strzałem dał Barcelonie prowadzenie. Valencia bardzo szybko odpowiedziała i po kompromitującym błędzie Ter Stegena piłka wpadła do siatki. Na szczęście chwilę wcześniej Gaya znalazł się na pozycji spalonej i ostatecznie gol nie został uznany. W 32. minucie znów uderzyli goście. Jordi Alba zagrał prostopadle do Dembélé, a ten wypatrzył wchodzącego Frenkiego, który bez problemu umieścił piłkę w siatce.

Goście nie zwalniali tempa i w 38. minucie Aubameyang trafił do siatki po raz drugi, wykorzystując podanie Gaviego. Radość nie trwała jednak długo. Valencia zaatakowała i Soler pięknym strzałem pokonał Ter Stegena. Piłka we wcześniejszej fazie akcji opuściła jednak boisko i po raz kolejny sędzia musiał bramkę anulować. Gospodarze próbowali jeszcze przed przerwą zdobyć choć jedną bramkę, ale nie potrafili przeprowadzić choć jednej składnej akcji. Podopieczni Xaviego mogli się zatem cieszyć z wysokiego prowadzenia po rozegraniu bardzo dobrej pierwszej połowy.

Barcelona świetnie rozpoczęła drugą połowę i po strzale Gaviego mogło być 4:0, jednak świetnie interweniował Mamardaszwili. W 52. minucie to gospodarze trafili do siatki. Z lewego skrzydła dośrodkował Bryan Gil, a niepilnowany przez nikogo Soler dopełnił formalności. Valencia nadal naciskała i Ter Stegen musiał interweniować po rzucie wolnym wykonywanym przez Solera. Tymczasem Barça szukała okazji na kontratak. Lider gospodarzy próbował po raz kolejny w 59. minucie, ale minimalnie chybił. Tymczasem zupełnie nieoczekiwanie w 63. minucie z dystansu uderzył Pedri i piłka po rykoszecie wleciała „za kołnierz” golkipera gospodarzy.

W 67. minucie znów ładnie pokazał się Bryan Gil, ale jego dośrodkowanie ostatecznie zostało wybite przez Ter Stegena. Swoją okazję miał też Hugo Duro, jednak golkiper Barcelony na raty złapał piłkę. Ten sam piłkarz mógł trafić w 79. minucie, ale znów górą był Niemiec. Ostatnie minuty spotkania to już pełna kontrola Barcelony i dość spokojne prowadzenie gry. Tym samym podopieczni Xaviego wreszcie pewnie zwyciężyli na wyjeździe z rywalem, którego aspiracje wykraczają poza okazjonalne urywanie punktów najlepszym. Ze świetnej strony pokazał się Aubameyang, ponownie na wysokości zadania stanęli także Gavi i Pedri. Taką skuteczność wszyscy chcielibyśmy zobaczyć w rewanżu z Napoli w Lidze Europy.

Valencia: Mamardaszwili; Foulquier, Alderete (min. 85, Cömert), Diakhaby, Gayà (min. 66, Lato); Carlos Soler, Ilaix Moriba (min. 66, Racić), Guillamón (min. 46, Maxi Gómez), Bryan Gil; Hugo Duro (min. 85, Marcos André) i Guedes.

FC Barcelona: Ter Stegen, Dest, Araujo, Éric (min. 46, Mingueza), Jordi Alba, Busquets, De Jong (min. 63 Pedri), Gavi (min. 81, Adama), Dembélé (min. 71, Nico), Aubameyang (min. 81, Luuk de Jong) i Ferran Torres.

Bardzo dobry mecz, intensywny, mało momentów w których traciliśmy kontrolę, dobry występ Desta cieszy, Araujo tak jak wspominam za każdym razem (potwór), jak najszybciej należy przedłużyć z nim kontrakt, Garcia o wiele lepiej wyglądał niż ostatnimi czasy ustrzegał się głupich blędów, Torres ponownie nie przekonuje ale tu widać ewidentnie że wszystko siedzi w głowie, z czasem będziemy mieli z chłopa pożytek, cieszy za to skuteczność Aubameyanga, niestety na minus Ter Stegen, jest mega niepewny zarówno przy interwencjach jak i podaniach.

Co sądzicie o występie Desta?
Kolejny mecz ciężkiego maratonu zakończony i to w jakim stylu! Barca dosłownie rozgromiła Valencię po której spodziewałem się o wiele więcej. Oczywiście trzeba przyznać, że wczorajszego wieczoru szczęście było po naszej stronie biorąc pod uwagę sytuacje bramkowe Valencii oraz kilka niepewnych interwencji Ter Stegena, który na szczęście w porę się ocknął ratując nam wynik. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Alba, który biegał niczym nastolatek będąc dosłownie wszędzie a poza tym świetnie asystował. Bardzo dobre wejście zanotował również Pedri zdobywając piękną bramkę, która z pewnością będzie w gronie tych najlepszych. Na koniec warto wspomnieć o Aubameyangu, który nareszcie odpalił zdobywając dwie bramki. Takiego Gabończyka chciałbym oglądać zawsze. Jesteśmy w gazie i to jest teraz bardzo ważne przed zbliżającym się rewanżowym spotkaniem z Napoli. Jestem dobrej myśli.
VEB!

Alba jest ostatnio wybitny. Auba zaczął strzelanie. A propos, ten drugi gol PEA na pewno nie był ze spalonego? Jak oni te linie narysowali? Ale co tam, nie ma co narzekać. Ogólnie dobry mecz.

Koszykarze zdobyli puchar Hiszpanii ograli real 64-59

Trzeba powiedzieć sobie jasno. MATS albo się ogarnie albo musi odejść. Nie daje żadnej pewności w bramce a to jednak przy futbolu ofensywnym jaki chce prezentować blaugrana podstawa. Trzeba poszukać zastępstwa

Bardzo dobry mecz zawodników na których ostatnio było sporo narzekań.
FdJ dzisiaj mocno wchodził do przodu i zdobył gola, Dembele niby niewidoczny, ale zrobił asystę na 2:0 i rozbił obronę przy trzeciej bramce. Alba pewnie chciał pokazać, że jest lepszy od Gai i mu wyszło. Asysta i kolejne kluczowe podanie. Dest robił dobrą robotę na flance a Aube jak rasowa 9. MATS zaliczył mega wtope, ale widac ze nieuznany gol go zmobilizowal. Zawiodl Torres i obawiam sie, że presja go zjada. Traore gral krotko i w swoim stylu lecial na pałe, ale go latwo czytali.

To było znakomite spotkanie do oglądania super gra Barcelony na takie mecze się czekało aż wkońcu kibic Barcy dostał to czego dawno nie widział . Gra momentami wyglądała jak za najlepszych lat piękne bramki , akcje i ogólnie jeśli chodzi o widowiskowość to był najlepszy mecz Barcy od dłuższego czasu nie wiem czy najbardziej kompletny ale napewno najbardziej efektowny .

Ten ferran to już nie chodzi mi o samo strzelanie goli że się przełamie ale 60 mln a u gośc nie za bardzo potrafi na tym skrzydle podryblować, zrobić przewagę no bo skoro to nie jest typowa 9 ale skrzydłowy do 4 3 3 to to powinien robić, nie obchodzi mnie ze może grać na każdej pozycji, że on ma fajnie grać chociaż na jednej swojej

"Ostatnie minuty spotkania to już pełna kontrola Barcelony i dość spokojne prowadzenie gry." - Eee... czy na pewno oglądałem właściwy mecz? Końcówka meczu to była istna padaka. Owszem udało się kilka razy przeprowadzić jakąś akcję, ale piłkarze Barcy byli bardzo niedokładni. Częste straty, słabe zagrania, jakaś dziwna gra na czas, pomyłki po których mogliśmy stracić bramkę... Jak końcówkę tak zapamiętałem. Jeśli to jest kontrola, to ja czegoś w piłce nożnej nie rozumiem.

Edit:
Jeszcze ta Valencia, która przez większość czasu była u nas pod polem karnym. Fajna kontrola.

Co wazne trauma po Messim juz przeszła zespołowi.
Gramy szybko oboma skrzydłami + środek.
Kazdy atakuje, przeciwnik juz nie wie jak pójdzie atak.

Bo tak Messi i moze cos będzie. Zespół zaczął biegać i jest wysoki press. tak przez ostatnie 3-4 lata był od święta.

Brutalna ale udana operacja jak dla mnie.
Zawsze będzie najlepszy ale jego czas nadszedł juz rok temu taka prawda.

A Torres już odpalił, czy nadal nie w formie po kontuzji?
Dembele zjada go na śniadanie ale dzieci z LR wiedzą lepiej.
Odpady z PL decydują o zwycięstwie to tylko pokazuje jak słaba jest LL

Mecz koncert w wykonaniu Barcelony. Ten projek ma i dyrygenta i wykonawcow. Mecz Sevilli z Betisem moze bardzo pomoc w przeskoczeniu na 3 miejsce. A przynajmniej gonienie Betisu i Sevilli. Ciasno sie robi w czolowce.

Nie ale z tym zaliczeniem bramki Pedriego jako 3 Auby to teoche popłynęli

I co Auba mógł 2 x trafić a Torres ? ile chcemy wmawiać sobie ,że musi mieć czas za 60 mln ,Pedri,Gavi,Ansu w młodszym wieku strzelali .Oczywiście gra przyzwoicie jak Nico -tylko przyzwoicie.Poczekamy ,zobaczymy..daj Boże odpali.Znowu strzela 2 linia FdJ i Pedri .Honor ratuje Auba...Powoli można się zastanawiać czy nie rośnie nam "lepszy Xavi", ai kumpel Gavi może nie przypomina iniesty ,ale jest blisko.

Gdzie są krytycy Auby ja się pytam ? ;)

Auba to jednak kot. Wszedl w ten klub jak do siebie. Solidny gość!

Różnica między Koemanem a Xavim ?
Za pierwszego kolejni gracze zaliczali zjazd formy i dyskusja była na ilu pozycjach potrzebujemy wzmocnień, a teraz coraz częściej są pretensje, że ten czy inny nie gra.
Czy mi się zdaje, czy nagle mamy konkurencje na większości pozycji ?

Myślę że z Napoli Ferran powinien sobie odpocząć

Pedri niczym strzał Inisesty z Chelsea w LM.

Na nich kłócą się!!!

Jak dzisiaj zobaczyłem, ten luz Pedriego to aż łezka w oku mi się zakręciła. Od razu przypomniał mi się Iniesta.

Gola dla Valencii zawalił de Jong a nie Mingueza, to była identyczna sytuacja jak ostatnio z Zielińskim. Frankie tylko stał i patrzył, nie zrobił nawet kroka. Dobry mecz Matsa mimo babola przy dośrodkowaniu Gayi. Nieźle Dest, super Auba. Dembele niby słabo ale asysta i asysta 2 stopnia jest. Słabo tym razem Adama.

Bez Dembele byłoby lepiej, szkoda że nie mamy zmiennika Adamy. Auba na spory plus, pierwszy strzał najstarsztyk. No i Pedei. Zastanawiam się, dlaczego przez lata nie strzelali z daleka, powinniśmy zasypywać petardami bramę przeciwnika.

Mamy tici take, dośrodkowania, strzały z dystansu. Miodzio

Co prawda to nie wyglądało tak, że Valencia grała tak, jak pokazuje to wynik meczu. Oni non stop walczyli, tworzyli akcje i stawiali nam naprawdę twarde warunki. Różnica jest taka, że Barca w dziejszym meczu była kapitalna.

Co mnie szczerzę najbardziej cieszy, to bardzo dobra gra formacji obrony. Araujo top, Alba kozak, Dest niesamowicie mnie zaskoczył, chociaż zdarzały mu się błędy. Mingueza słabo, żeby nie powiedzieć tragicznie. Często gubił krycie, źle podawał i zwyczajnie nie myślał jak środkowy obrońca, a jak Mingueza... Do ofensywny nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, bo naprawde wykonali kawał dobrej roboty.

Być może ktoś się ze mną nie zgodzi, ale w mojej ocenie Pedri i Gavi są lepsi od Messiego oraz Iniesty kiedy Ci byli w tym samym wieku

Czemu my nie możemy grać tak przez cały czas, tylko przeplatamy takie świetne mecze ze słabymi.

Ładny mecz, Xavi robi robotę to widać. Jest coraz lepiej, teraz skupić się na rewanżu z Napoli.

Generalnie tak jak ogólny poziom sędziowania wysoki, to znów Valencii się upiekły 3 kartki - 2 zółte po łokciu Gila, uderzeniu dłonią w wyskoku w Gaviego Moriby i czerwona po wejściu Diakhabiego bodaj.
Jak ktoś mi powie jeszcze raz o tym, że akcja Alvesa to była "kryminał" i że należała sie kara, to go wyśmieję i polecę pooglądać nasze mecze, bo ile groźniejszych wejść jest naszym rywalom puszczane to głowa mała.
Kolejne stempelek na Aubie. Stempelek w drugą stronę Nico - kartka.
To przechodzi jakieś pojęcie i statystycznie i tak po prostu. Tam jest VAR. Żółtych nie zweryfikują, ale faul na Albie to czerwo i zawieszenie na kilka meczy.

Natomiast priorytet, to powinien być wysoki, szybki obrońca, bo każdy stały fragment gry, każde dośrodkowanie to stan przedzawałowy

Dest dzisiaj zagrał normalnie jak nie on, pedri jest totalnym szefem, auba też bardzo dobry mecz, myślę że będziemy z niego mieli jeszcze dużo pozytku

Świetny mecz Barcelony - brawo!
Zdecydowaną większość piłkarzy należy pochwalić za mecz - ja chciałbym zwrócić uwagę na bocznych obrońców - Desta i Albę - pod kątem gry przeciwko Valencii z różnych względów dla nich mecz mógłby być niezwykle ciężki zarówno taktycznie, fizycznie jak i przeciwników z którymi przyszło się mierzyć - to warto podkreślić że bardzo dobrze sobie poradzili, a mieli także swój wkład ofensywny. Alba soczyste piłeczki posyłał, ale przy golu na 2:0 to Dest wszedł do środka rozregulowując dobre ustawienie piłkarzy Valencii. Tak jak pisałem wcześniej - runda wiosenna będzie świetna dla bocznych obrońców - oby tylko zdrowia nie zabrakło.
PS: Faul na Albie z końcówki meczu to kryminał!!! Takie wejście mogło zakończyć jego karierę - jestem w szoku że zawodnik Valencii nie został wyrzucony z boiska, a nawet VAR nie reagował.
PS2: Mecze z Valencią są jak derby i rządzą się swoimi prawami - nie trafia do mnie argumentacja że zespół ma zadyszkę - mecze z nimi zawsze są ciężkie bo to najważniejsze dla nich mecze w sezonie i mobilizują się do granic możliwości - tym bardziej należy docenić świetną grę Barcelony.

Panowie nie ma czym się podniecać, jasne zagrali świetnie, ale valencia nie wygrała w lidze od jakiegoś miesiąca, za tydzien gramy z bilbao które wygrało 3 mecze pod rząd i to bedzie sprawdzian.

Najbardziej się cieszę, że mamy takich chłopaków,jak Gavi, Pedri, Nico i trenera, który nie boi się postawić na młodych.
Zdominowali Atletico, Napoli, teraz przez większą część meczu Valencię. Nie nie są anonimowe drużyny.
Konsekwentny rozwój, rotacje, praca nad schematami i możemy mieć świetną pomoc na lata.

Gdzie tam jeszcze wcisnąć Depaya i Fatiego xD Xavi trudne zadanie. Przesyt w ataku a obrona niepewna. Mecz na bardzo duży plus, Auba, Pedri, Gavi, Dest, Alba solidnie, Dobre zmiany. Torres potrzebuje czasu ( w granicach rozsądku) Dembele jakby zaczął ogarniać grę w piłkę xd

Fajny mecz Barcelony. Dobra gra na wyjeździe.
Alba w ofensywie piękne podania.
Wreszcie 9 Auba skuteczna.
Mats po kompromitacji przy pierwszej nieuznanej bramce dobry mecz.
Dest w obronie nieźle.
ZNOWU piękne ogląda się Barcelonę.

Jedynie obrona słaba . Tylko szczęście przy nieuznanych bramkach.

Mecz ,ktory pokazał progres i o to wszystkim chodziło,każdy czekał na ten moment.Mamy fajny młody team,potrzeba dalej robic swoje i najwazniejsze to grać do przodu a nie w poprzek. VeB

Pierwsza połowa spoko. Torres jakby z zaciagnietym recznym dziś grał. Frankiee dziś bramke zdobył ale też przez niego stracona. Ogólnie defensywa dziś dość solidnie choć bardzo elektrycznie. Pedri profesor a Auba pokazał po co przyszedł do FCB. Dembele pierwszą połowa ok i po przerwie chyba został w szatni. Gavi dobry mecz. Mats jak zwykle babole mieszane z super interwencjami. Ale najgorsze to że sędzia po pierwszej połowie też chyba został w szatni.

Dzieci kochane.. przestańcie już. Skreślacie młodego Torresa? Jakiś czas temu skreslaliscie Busiego, Luuka, Desta, de Jonga i tak jak policzyć to pol zespolu już. JEST WYNIK, JEST DOBRZE, sa błędy o będą, ten zespol jest nadal w budowie. Cieszcie sie z wyniku i czekajcie na Napoli...

I dalej róbmy swoje i nie patrzmy na innych, kolejny mecz pod wodzą Xaviego który chciało się oglądać, trochę szkoda tej 1 bramki ale 4 z przodu robi wrażenie. Za Rudego strzelenie dwóch bramek było prawie nieosiągalne, a dziś mamy młodych głodnych gry, i widać że tym starszym też chcę się grać. Oby tak dalej VeB

Aubameyang świetne spotkanie; wyciągał obrońców i robił miejsce kolegom, świetne ustawianie i wykończenie ofc, ale to co pokazuje od powrotu po kontuzji Pedri…WOW. To jaki luz złapał i dojrzałość, gubienie krycia z dwoma rywalami na plecach tak jakby to była najprostsza czynność, kluczowe podania, ustawianie oraz polot i fantazja. Dosłownie wyglada jakby solidnie sobie przepracował okres kiedy nie grał bo wrócił po prostu lepszy, dojrzalszy. Mega diament i z takimi zawodnikami jak on, czy Gavi jestem spokojny o przyszłość Barcy.

Xavi wie lepiej co jest z Torresem. Zdejmowanie go np w połowie sprawiło by, że gość być może by się podłamał a trzeba jakoś próbować go uruchomić bo nie przyszedł tu za darmo i ten hajs musi się kiedyś zacząć zwracać.

Wszystko fajnie ale niech zarząd Barcelony ogłosi przedłużenie umowy Araujo...bez chłopa nie ma środka obrony

Również byłem pod wrażeniem gry Desta i Alby, bardzo solidnie w defensywnie i podobała się odwaga Amerykanina w ataku w pierwszej połowie, a Alba jak profesor

Nareszcie pojawily sie w meczu prawidlowe wykonczenia akcji ofensywnych, natomiast defensywa dalej bardzo niepewna. Ogolnie mecz na duzy plus.

Mecz bardzo fajny dla oka teraz będzie tylko lepiej a co do Torresa to chłopak potrzebuje czasu żeby dostosować się a nie od razu gościa skreślać nie rozumiem tego

Bardzo dobry mecz drużyny i warto pochwalić desta ponieważ dzis bardzo solidnie.

Jak dobrze widziałem to Bus opierniczał Torresa za to niepotrzebne trzymanie piłki

Ten ferran to on 50 mln nie wart wogole, dembele wogole nie startuje do piłek stykowych, a jak dostanie piłkę to szarpnie, kiwnie ale widać że nagle zmądrzał i nie ryzykuje pół roku przed odejściem, tak to spoko sygrana

Dest dzisiaj bardzo dobre spotkanie

Torres jest irytujacy

Mam wrażenie, że zawodnicy nie chcą zagrywać do Ferrana, a Xavi chce aby zaczął strzelać. Podejrzewam, że Ferran na treningach pokazuje prawdziwego siebie, ale nie da rady się przełamać podczas meczu.

Chłop se przejebał u Alby :D

Nie rozumiem Xaviego... czemu w ogole nie wpuszcza Abde... chociaz na ostatnie 10min choćby za gównianego Torresa a tak zatrzymuje jego rozwój i potencjał który ma bardzo duzy

a ja tak sobie myślę, obym kiedyś nie musiał tego odszczekać, ale na chwilę obecną uważam, że zbyt prędko niektórzy skreślają Ter Stegena...ma słabszy sezon, jest nierówny, ale ile razy to on z Messim pchali ten wózek do przodu...należy mu się kredyt. Poza tym g..wniana obrona nie pomaga