Sport: Florentino Pérez chce zatrudnić Ferrana Revertera

Dariusz Maruszczak

15 lutego 2022, 16:30

Sport

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik Sport, prezes Realu Madryt Florentino Pérez chce zatrudnić do jednej ze swoich firm Ferrana Revertera, który pod względem formalnym wciąż jest pracownikiem FC Barcelony.

Zgodnie z tymi informacjami Pérez poszukuje dyrektora generalnego do swojej firmy ACS i chciałby pozyskać na to stanowisko właśnie Revertera, który ostatnio sprawował tę funkcję w FC Barcelonie, a wcześniej pracował m.in. w Media Markt. Sport podaje, że prezes Realu ceni go za wiedzę i sposób pracy, a podczas rozmów z Blaugraną miał nawet powiedzieć „nie podkupię wam piłkarzy, ale dyrektora generalnego”. W ostatnich miesiącach Reverter pracował z Pérezem przy różnych projektach, jak ten dotyczący Superligi, czy przy sprzeciwie wobec umowy LaLigi z CVC. W COPE już wcześniej pojawiły się doniesienia o możliwym przybyciu dotychczasowego dyrektora generalnego Barcelony do ACS. W firmie Péreza miałby on zastąpić 73-letniego Ángela Garcíę Altozano.

Reverter zrezygnował niedawno z funkcji dyrektora generalnego FC Barcelony, rzekomo z powodu chęci spędzania więcej czasu z rodziną i zrobienia sobie przerwy. Media sporo jednak pisały o różnego rodzaju rozbieżnościach z prezydentem Joanem Laportą, które miały doprowadzić do tej decyzji. Reverter miał nie zgadzać się z modelem klubu (rzekomo proponował model własności 51% w rękach socios), pewnymi zawartymi umowami oraz zatrudnianiem pracowników w oparciu o znajomości. Nie podobało mu się również, że w niektórych sprawach jego opinia nie była brana pod uwagę.

Sport informuje, że Reverter nie odszedł jeszcze z Barcelony pod względem formalnym, choć nie uczestniczy już w codziennej pracy klubu. Mimo to Laporta wciąż może liczyć na jego pomoc w kwestiach finansowych, dopóki prezydent nie znajdzie nowego dyrektora generalnego. W TV3 podawano, że może nim zostać dotychczasowy dyrektor ds. przychodów Alex Barbany. Dziennik uspokaja, że w przypadku nawiązania przez Revertera współpracy z ACS dotychczasowy dyrektor generalny nie mógłby legalnie wyjawić tajemnic Blaugrany swojemu szefowi Pérezowi ze względu na istniejące klauzule poufności.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Legalnie może nie ale nie legalnie już tak:)

W artykule jest informacja że do jednej z jego firm chce go zabrać, a nie do Realu.
O Perezie można powiedzieć wszystko, ale łeb ma na karku i wie że w biznesie tacy ludzie jak Reverter to skarb.

Płota, na pewno ma zakaz konkurencji ;-)

Kazdy pracujące dla Barcelony powinien mieć w kontrakcie zakaz pracowania dla konkurencji jaką od zawsze jest Real Madryt ;)

A co na to pan Darek Mioduski...chyba nie przegapi takiej okazji?

Macki wujka Florka dosięgną wszędzie :)

ten Perez to niezły jest. Ma łeb na karku . Robi co chce

Perez w Realu to jak Putin w Rosji.

To byłaby kompromitacja Laporty, stracić takiego fachowca który pójdzie do największego rywala.