Un Toc de La Rambla #77: Pierwsze oceny działań Laporty

Redakcja

14 lutego 2022, 15:00

4 komentarze

Zapraszamy na 77. odcinek Un Toc de La Rambla – podcastu FCBarca.com, w którym poruszamy najświeższe i najgorętsze tematy. Tym razem podsumowaliśmy prawie roczną kadencję Joana Laporty i jego działania w sektorze ekonomicznym i sportowym.

7 marca ubiegłego roku Joan Laporta został ponownie wybrany na prezydenta FC Barcelony. Po wewnętrznych perturbacjach i odejściu Bartomeu wielu kibiców wierzyło, że nowy-stary prezydent uzdrowi klub i przywróci mu dawny blask nie tylko sportowy, ale również finansowy. Poza skupieniem się na przyszłości Laporta obiecał również wyjaśnienie skandali i afer związanych z poprzednim obozem rządzącym klubem.

Po niespełna roku można pokusić się o pierwsze oceny. Na pierwszy rzut oka uwagę zwracają powrót do Barcelony Xaviego w roli trenera, kilka mniej lub bardziej spektakularnych transferów oraz pozyskanie strategicznego sponsora w postaci firmy Spotify. Nie brakuje też głosów krytycznych związanych ze zbyt biernym rozliczaniem przeszłości czy też rządami twardej ręki, które spowodowały odejście Ferrana Revertera.

  • Niemal rok rządów Laporty - więcej plusów czy minusów?
  • Czy proces uzdrawiania klubu w obszarze finansowym zmierza w dobrym kierunku?
  • Przewidywania dotyczące kolejnych kroków zarządu
  • Cudotwórca Alemany
  • Spotify Camp Nou  - konieczność czy kupczenie wartościami?

Odpowiedzi na te i jeszcze więcej kwestii znajdziecie w dzisiejszym podcaście. Zachęcamy do podzielenia się Waszymi opiniami w komentarzach pod podcastem. Pamiętajcie o używaniu hashtagu #utdlarambla w komentarzach pod tym artykułem, w La Rambla, na Twitterze i YouTube.

Un Toc de La Rambla możecie znaleźć na platformie YouTube, a także Spotify, Anchor i wielu innych.

Zapraszamy do odsłuchu! Koniecznie zostawcie komentarz, łapkę w górę pod filmem, podzielcie się odcinkiem ze znajomymi i motywujcie nas, subskrybując kanał. Zapraszamy również na platformę Patronite, gdzie każdy z Was może dołożyć cegiełkę do rozwoju Waszego ulubionego serwisu dotyczącego Barcelony!

Prowadzący: Rafał Kowalczyk (@rkowalczyk7)

Goście: Błażej Gwozdowski (@blazeq)

Wszystkie odcinki podcastu znajdziecie także na platformach:

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

bardzo fajny odc jednak z niektrurymi kwestiami się nie zgadzam

Właśnie słucham na nocce

Wiele ciekawych przemyśleń i wypowiedzi w tym odcinku. Jakby się w tym zgłębić i zastanowić, to rzeczywiście na tle praw do nazwy stadionu Barca zyskałaby w obliczu sytuacji finansowej. 15 mln euro w trzy lata to na tle innych klubów, które sprzedają W PEŁNI nazwę stadionu (wspomniany Bayern, który dostaje 7,5 - 8 mln euro rocznie od "Allianz" za pełną nazwę stadionu, czy Atletico 10 mln euro za sezon od "Wanda"), nie jest sumą nierozsądną. Poza tym (nie miałem pojęcia), ile w tym wszystkim może mieć znaczenie kobiecy futbol (jeśli chodzi o logo i markę Spotify na koszulkach), który (jak podkreślił Błażej) - "realnie może liczyć na sponsoring, który ma znaczenie". Zaciekawił mnie również temat odejścia Revertra, a mianowicie to, jak ewentualna rola socios mogła się do tego przyczynić - przyznam szczerze dość kontrowersyjne wypowiedzi ze strony Błażeja, że cały koncern zarządzany przez socio już się wyczerpał. Intrygujący dla mnie jest też temat zebrania socios compromisarios, w którym rzeczywiście były wyciągane absurdalne wnioski, w momencie zaciągania przez klub potężnego kredytu.