Joan Laporta: Rozumiem decyzję Xaviego ws. Dembélé, jest logiczna

Dariusz Maruszczak

13 lutego 2022, 17:00

Mundo Deportivo

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Joan Laporta po wspólnym obiedzie władz FC Barcelony i Espanyolu udzielił wywiadu hiszpańskim mediom, w którym wypowiedział się na temat umowy ze Spotify, odejścia Ferrana Revertera, sytuacji Ousmane'a Dembélé i rywalizacji o mistrzostwo Hiszpanii.

Mecz z Espanyolem i walka w LaLidze: To dla nas okazja, aby pokazać poprawę gry z zeszłej niedzieli, i mamy nadzieję, że tego wieczoru się to potwierdzi. Przy remisie Realu są szanse w lidze. Zawsze byłem z natury optymistą i myślę, że będziemy mieć swoje szanse w Primera División. Bardzo trudno jest, żeby drużyna utrzymała regularność przez cały sezon i lepiej jest iść dalej, myśląc o następnych meczach z Espanyolem, Valencią czy Athletikiem. Są one kluczowe, żeby utrzymać się na pozycjach Ligi Mistrzów i liczyć na szanse na zadanie ciosu w LaLidze. Jeśli Real nie będzie gromadził punktów, a my tak, zawsze jest to korzystne. Ważne, żeby dziś wygrać, aby nadal kolekcjonować punkty. A jeśli będziesz walczyć o mistrzostwo, skończysz na pozycjach dających awans do Ligi Mistrzów.

Możliwość występu Ousmane'a Dembélé: Jeśli trener tak uważa, niech wystąpi i spisze się dobrze. Rozumiem decyzję ws. Dembélé, jest logiczna. Staraliśmy się, żeby przedłużył kontrakt. Podobałoby się nam, gdyby podpisał umowę na wiele lat. Przedstawiliśmy mu ją i to była dobra propozycja. To prawda, że powiedzieliśmy mu, że nie zagra, ale mając go do 30 czerwca, decyzja Xaviego wydaje mi się logiczna, że będziemy działać praktycznie.

Obraźliwe graffiti na Cornelli: Te graffiti nie są dobre. Czasem dzieją się takie rzeczy przy meczach o takiej rywalizacji, nie trzeba nadawać temu większego znaczenia i wyciągać tego z kontekstu.

Odejście Ferrana Revertera: Powiedział nam, że potrzebuje roku przerwy, i podziękowaliśmy mu za świadczone usługi oraz życzyliśmy mu wszystkiego dobrego. Organizacja i klub pozostają silne na drodze do odwrócenia sytuacji finansowej i poprawy tematów sportowych. Jedna sprawa wiąże się z drugą.

Umowa ze Spotify: Trwa praca. Wszystko idzie całkiem dobrze i ogłosimy to, kiedy kontrakt zostanie podpisany. Będziemy musieli jeszcze to zatwierdzić na zgromadzeniu socios compromisarios. W zarządzie uważamy, że to najlepsza opcja na koszulkę Barcelony. Łączy nas z muzyką. To wspaniała decyzja i mamy nadzieję, że wszystko wyjdzie jak najszybciej. Oni proszą o jej zatwierdzenie, aby móc ogłosić to jak najszybciej.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

w końcu zmądrzeli trochę chociaż. widzą, jaki diament mają i musi świecić na ławce

Najważniejsza treść z artykułu jaka płynie jest taka, że Laporta nie będzie się wtrącał w ustalanie składu przez Xaviego. Bardzo ciekawe te stwierdzenia odnośnie Spotify "Oni proszą o jej zatwierdzenie" - można to na różne sposoby interpretować:)

Xavi taktyk, wie że trzeba stawiać na Dembusia, przy większej ilości spotkań pewnie dozna kontuzji, wtedy może nie dostać interesujących ofert z innych klubów i podpisze nowy kontrakt na korzystnych warunkach.
Co po roku być może umożliwi jakikolwiek zarobek na sprzedaży.
Plus zawsze pewnie jakaś brameczka wpadnie.

Ciekawe czy za Ludwiczka Dembele by został odstawiony na bocznicę zgodnie z wolą prezido, ale śmiem twierdzić że chyba by nie zaryzykował :D

Też wydaje mi się że jeśli Barca w najbliższych 3/4 meczach zdobędzie komplet pkt to wszystko jest możliwe.!!