Sport: Alexander Isak alternatywą dla Erlinga Hålanda

Julia Cicha

11 lutego 2022, 10:32

Sport

95 komentarzy

Fot. Getty Images

Priorytetem Barçy w letnim okienku transferowym będzie z pewnością sprowadzenie Erlinga Hålanda, ale klub pracuje też nad innymi opcjami na wypadek, gdyby kupno Norwega okazało się niemożliwe. Ponownie wymienia się w tym kontekście nazwisko Alexandra Isaka z Realu Sociedad.

Napastnik od dłuższego czasu jest obserwowany przez Barcelonę, która analizuje jego grę. Już minionego lata było blisko transferu, ale ostatecznie Isak przedłużył umowę. Mimo to zdaniem Sportu zawodnik byłby skłonny przenieść się na Camp Nou, gdy Katalończyków będzie stać na jego sprowadzenie, co okazało się trudne rok temu. Otoczenie gracza wie, że klub bierze go pod uwagę na przyszłość, ale nie jest on celem numer 1.

Przewiduje się, że Håland będzie jednym z najlepszych piłkarzy świata w następnych latach, więc nic dziwnego, że wszyscy w Barcelonie skupiają się na jego pozyskaniu. Dodatkowo klubowi przydałaby się medialna gwiazda. Rozmowy z otoczeniem Norwega są już prowadzone, a szanse na powodzenie operacji mają być duże, ale nic nie jest jeszcze pewne. Erling nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, a Barça nie chce ryzykować, więc przygotowuje się na każdą okoliczność. I właśnie w tym kontekście pojawia się Isak, którego klauzula odejścia wynosi 80 mln euro. Real Sociedad zdaje sobie sprawę, że trudno będzie, by ktokolwiek zapłacił tyle za Szweda, więc możliwe jest dojście do porozumienia przy korzystnej ofercie Barcelony. Sam zawodnik miał ponoć wstrzymać na razie wszelkie inne oferty w oczekiwaniu na działania katalońskiego klubu, który jest jego priorytetem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie jest wart nawet połowy kwoty z klauzuli. Moim zdaniem to on się nadaje najwyżej na plan D

@Azacca Kto jest zatem Twoim planem A,B i C? Pamiętaj, że Adeyemi już odpadł (latem na 85% trafi do BVB) a o Nuneza będzie walczyć najpewniej Manchester City. Kto zatem powinien być wyżej w hierarchii priorytetów?

@normasubiektywna U mnie mimo, że nie wierzę jakoś bardzo w powodzenie to planem A pozostaje Haaland. Potem Lautaro i Nunez. Isak w tym sezonie zaliczył zjazd, 4 bramki i 1 asysta w 19 meczach to bardzo słaby wynik. Nie przekreślam go, może się zdarzyć słabszy sezon, ale póki co raczej w Barcelonie go nie widzę

@normasubiektywna niech Barca kupi kolejnego średniaka, jak Luuk czy Martin, co oni robią, skup odpadów? Szanujmy się

@Tygryss Nie popadajmy w skrajności. Konieczne jest sprowadzenie młodego napastnika (bo to raz że inwestycja, a dwa że można amortyzację rozłożyć na dłużej), natomiast z uwagi na delikatną sytuację finansową klubu trzeba bardzo rozważnie wybrać nową "9". Błąd wynikający z niedopasowania zawodnika do stylu gry, a co za tym idzie - brak możliwości pełnego wykorzystania atutów zawodnika może znacząco pogorszyć i tak już skomplikowaną sytuację klubu. Na ten moment Barca musi naprawdę dobrze wiedzieć, czego potrzebuje, czego od napastnika oczekuje i co dana opcja na rynku może jej zaoferować, jak bardzo jest kompatybilna do klubowych potrzeb itp.

@normasubiektywna Alexander Isak nie wpasowuje się w styl "9" xaviego, nie mówię też że haaland też się wpasowuje, na obecnym rynku nie ma dużo napastników profilem podobnych do "9" Barcelony, przykładowo Suarez który przyszedł z Liverpoolu, świetnie się wkomponował w resztę drużyny, i był to strzał w dziesiątkę.

@normasubiektywna po co nam młody napastnik jak my chcemy dobrego napastnika. Inwestycje to się kończą jak Moise Kean, Fabio Silva, Myron Boadu, Brian Brobbey i 123123 naszych wychowanków do czasów Sergiego Roberto do Fatiego.
« Powrót do wszystkich komentarzy