Sport: Xavi naciska na sprowadzenie Julesa Koundé

Julia Cicha

6 lutego 2022, 13:30

Sport

46 komentarzy

Fot. Getty Images

Choć wszyscy żyją dziś meczem z Atlético, to w mediach pojawiły się też ciekawe doniesienia transferowe dotyczące Barcelony. Zdaniem Sportu Xaviemu bardzo zależy na sprowadzeniu Julesa Koundé.

Latem głównym celem Barçy będzie Erling Håland, ale oprócz tego trener chce kupić również klasowego środkowego obrońcę. Może to być częściowo związane z doniesieniami Esport3 o możliwym końcu kariery Gerarda Piqué. Najlepszym kandydatem do wzmocnienia linii obrony ma być według Xaviego Koundé z Sevilli, który wyróżnia się siłą, techniką i wszechstronnością. Co więcej, miał on być jednym z pierwszych życzeń transferowych szkoleniowca, gdy ten objął posadę. Defensywa Katalończyków potrzebuje prawdziwej rewolucji i poczyniono już pewne kroki w kierunku zakontraktowania Azpilicuety i Christensena, ale celem numer 1 ma pozostawać Koundé.

O transfer Koundé nie będzie jednak łatwo, ponieważ Sevilla wszystkich chętnych odsyła do klauzuli odejścia wynoszącej 80 mln euro. Dodatkowo Chelsea od roku negocjuje z piłkarzem i latem powinna być w uprzywilejowanej pozycji. Mimo to Sport zapewnia, że obrońca postawiłby na Barcelonę, jeśli będzie ją stać na jego pozyskanie. Francuz miałby być filarem Barçy na następną dekadę. W ostatnich latach bardzo się rozwinął, świetnie rozumie grę pozycyjną, a na rynku nie ma porównywalnego do niego gracza. Do tej pory nie naciskał na odejście z Sevilli, ale na pewno będzie miał dużo do powiedzenia. W Katalonii wszystko zależeć będzie od możliwości sprzedaży zawodników takich jak Umtiti, Lenglet czy Mingueza. Tylko w ten sposób zwolni się miejsce w kadrze i w limicie płac.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

przecież my nie mamy pieniędzy a ten jak małe dziecko w biedronce : mamo ja chce to , mamo ja chce tamto a matka ledwo ma na chleb. wstyd, zamiast sie wziąć za trenowanie to tylko ma żądania
Komentarz usunięty

@MrPGG o co Ci chodzi kolego? prawda w oczy kole ?

@OsamaDembele bredzisz

@OsamaDembele Kolejny, który o finansach klubu wie więcej niż sam zarząd... Niesamowite.

@Gappeq kto ? Laporta? czy xavi ?

@OsamaDembele jeśli jesteś bystry to sam sobie odpowiesz na to pytanie
Komentarz usunięty

@OsamaDembele nie mają pieniędzy, a tymczasem sprowadzili Ferrana za 55 mln plus zmienne. Do lata wiele jeszcze się może zmienić.

@Murazor masz racje przyjacielu

@OsamaDembele przede wszystkim problemy Barcelony są spowodowane limitami, a te na pewno się poprawią.
Laporta wiele z kosztów wrzucił w poprzedni okres rozrachunkowy wykazując olbrzymią stratę (ponad 400 mln) którą musiał odjąć od budżetu płacowego (zasady La Ligi) w następnym okresie prawdopodobnie klub odnotuje zysk u znowu będzie można wydać (tu biorę liczby kompletnie teoretyczne, ale zgodne z zamysłem) jakieś 300 mln zamiast tych 100 paru.
Dodatkowo klub zweryfikował wartość graczy przepisując stratę ich ceny do poprzedniego okresu rozliczeniowego więc spada koszt amortyzacji graczy. Może wyda się to śmieszne, ale myślę że klub będzie stać nawet na Haalanda.

@OsamaDembele Na białej stronie nudno było, że Cię tu przywiało, "przyjacielu"?

@Murazor nie no nie przesadzaj, gołębie srają na stoliki a na Halalnda ma być nas stać

@Ryjewski chyba ciebie trollu biały

@OsamaDembele wyjaśniłem ci na czym polegają problemy finansowe Barcelony. Łatwo zresztą możesz to sam sprawdzić.

@Murazor dziękuję
« Powrót do wszystkich komentarzy