Ruud Gullit: Myślę, że zwolnienie Koemana było niesprawiedliwe

Dariusz Maruszczak

4 lutego 2022, 13:30

Marca

51 komentarzy

Fot. Getty Images

Legenda holenderskiej piłki Ruud Gullit w rozmowie z dziennikarzem Marki wypowiedział się na temat sytuacji swoich rodaków w Barcelonie i zwolnienia Ronalda Koemana. Docenia też poziom Pedriego, choć uważa, że Hiszpan w poprzednim sezonie grał zbyt często. 

Marca: Kiedy ostatnim razem rozmawialiśmy, zapewniałeś, że Koeman przybył do Barcelony w najgorszym momencie. Uważasz, że jego odejście było niesprawiedliwe?
Gullit: Tak, myślę, że to było niesprawiedliwe. Wszyscy wiemy, co się dzieje przy wyborach w hiszpańskich klubach. Każdy nowy prezydent chce wnieść coś swojego. W momencie zmiany prezydenta było już wiadome, że Koeman nie ma żadnych szans. To musiało się stać i się stało. Myślę, że to było niesprawiedliwe, ponieważ od jego odejścia nie zmieniło się zbyt wiele. Barça jest w okresie przejściowym. Mam nadzieję, że kibice będą potrafili docenić pracę trenera, który zrezygnował ze wszystkiego, żeby być w Barcelonie, ale przyszedł w złym momencie.

Barcelona i Oranje mają historyczne związki. Dwóch twoich rodaków Depay i Frenkie de Jong otrzymuje ostatnio pewną krytykę, ponieważ wiele się od nich oczekuje. Jakie jest twoje postrzeganie tego wszystkiego?
To trudne. Rok temu byłem trochę krytyczny wobec Frenkiego de Jonga ze względu na sposób, w jaki grał, i nie chcę, żeby to się powtórzyło. Myślę, że Barcelona stara się wrócić do swoich korzeni i stawiać na młodych. Zarówno De Jong, jak i Depay, tak jak mówiłem w przypadku Koemana, przybyli w złym momencie. Kibice przytulają młodych, ponieważ myślą, że mogą stać się jednymi z najlepszych na świecie. Nie wiem, czy De Jong i Depay staną się ofiarami tego procesu, ale mam nadzieję, że się zbuntują i powiedzą „jesteśmy piłkarzami Barcelony i chcemy tu odnieść sukces”. Naprawdę na to liczę, ponieważ to wspaniali zawodnicy.

Krytyka, jaką rok temu skierowałem do De Jonga, była spowodowana tym, że uważam, że jest fantastycznym piłkarzem, ale może dać więcej. Próbowałem go tylko sprowokować, żeby dał z siebie to, co najlepsze. W jednym tygodniu go krytykują, w innym chwalą… Jeśli jesteś obcokrajowcem, zawsze musisz być lepszy od innych. Taka jest zasada. Jeśli to osiągniesz, nie będzie problemu.

Pedri został nominowany do nagrody Laureus w kategorii „Odkrycie roku”.
To wspaniały i bardzo młody zawodnik. Uważam, że rzeczywiście za bardzo go wykorzystywali. Nie miał wakacji! Musiał grać dla zbyt wielu ekip, a teraz doznał kilku kontuzji. Ludzie czasem myślą, że młodzi zawodnicy muszą grać wszystko… ale tak nie jest. Zwłaszcza na najwyższym poziomie.

Messi jest wraz z Argentyną nominowany do nagrody „Najlepszy zespół’. Będzie rywalizować między innymi z Włochami i zespołem żeńskim Barcelony.
Tak, to niezłe osiągnięcie dla Leo. Długo czekał na wygraną z Argentyną. Ważne jest również, że kobiety skupiają coraz większą uwagę. Myślę, że powinno się to wydarzyć wiele lat temu. Zainteresowanie futbolem żeńskim nie przestaje wzrastać, a to, co zrobiła Barcelona, było niesamowite.

Wszyscy mówią o Hålandzie. Do jakiego klubu by pasował twoim zdaniem?
To trudne! Znając go i wiedząc, skąd pochodzi, myślę, że jego serce skłania się ku Premier League. Manchester United jest w trudnej sytuacji. Myślą, że są w tym samym położeniu co w końcówce lat dziewięćdziesiątych, ale zapomina się, że są inne drużyny z większymi pieniędzmi i aspiracjami. Czy pójdzie do Manchesteru? Nie wiem, może. City również byłoby świetnym miejscem.

Ze względu na Guardiolę?
Tak, oczywiście. Liverpool z Kloppem też mógłby być dla niego dobry. Real byłby fantastyczny ze względu na rodzaj futbolu, który gra. Myślę, że pasowałby do Hiszpanii. W licytacji będą też inne kluby.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Holendrzy już chyba tak mają że uporczywie bronią rodaków. Koeman doprowadzilby nas do walki o utrzymanie w lidze. Xavi poprawił taktykę, linie graja bliżej siebie , nawet pomysł Koemana z Luukiem , Xavi wykorzystuje o niebo lepiej. Patrząc na naszą sytuacji finansowo kadrową zmiana jest odczuwalna w każdym aspekcie, zaczynając od samej gry, taktyki czy pomysłu na drużynę

Ahahahhahahahahahhahahahahahhaahhahahahahahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahahahhahaha

Koeman powinien zostać bo miał zamysł taktyczny tylko nie miał wykonawców. Xavi na razie nie za bardzo cokolwiek naprawia a jeszcze może bałaganu nam narobić bo już np Dani Alves jest niezadowolony z jego zachowania
konto usunięte

jeżeli spojrzymy na wyniki to nic sie nie zmieniło ale jezeli chodzi o gre i nastawienie piłkarzy to jest kolosalna różnica, a najważniejsze jest to że młodzi typu Gavi Pedri itd się rozwijają pod okiem Xaviego a nie stoją w miejscu jak to miało miejsce za czasów koemana.

bo było niesprawiedliwe, niehonorowe i w niewłaściwym czasie, ale zarazem było potrzebne, a powinno się odbyć przed sezonem

Polak powinien być trenerem Barcy, my Polacy zawsze stoimi za swoimi...
Dumnie śpiewając:
" Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało" ;)

Holendrzy zawsze muszą się wzajemnie klepać po pleckach

Dziwi że jeżeli chodzi o sprawiedliwość i szansę. To tylko Holendrzy Koemana bronią...

,,Myślę, że to było niesprawiedliwe, ponieważ od jego odejścia nie zmieniło się zbyt wiele.''
,,Zarówno De Jong, jak i Depay, tak jak mówiłem w przypadku Koemana, przybyli w złym momencie.''

Typowy Holender, rodacy są świetni a wszystko złe co im się przytrafiło nie jest ani trochę z ich winy. Powinien przed wywiadem się bardziej zainteresować klubem skoro twierdzi, że Xavi nic nie zmienił xD

Ktoś się orientuje, co się aktualnie dzieje z Koemanem?