Niezwykła przemiana Adamy Traoré

Mateusz Doniec

28 stycznia 2022, 19:30

Sport

41 komentarzy

Fot. Getty Images

W ciągu najbliższych godzin Adama Traoré zostanie oficjalnie ogłoszony nowym zawodnikiem FC Barcelony. Kataloński Sport zwrócił uwagę na niesamowitą transformację sylwetki 26-latka w porównaniu do okresu jego gry w zespołach młodzieżowych Blaugrany.

Już podczas gry w La Masii Adama Traoré miał interesujący potencjał fizyczny. Rajdy na skrzydłach były wizytówką młodego zawodnika, który postanowił dokonać transformacji swojej sylwetki. Pierwsze efekty były widoczne już w okresie, gdy debiutował w pierwszym zespole Blaugrany, lecz po odejściu do Anglii rozwinął się pod tym względem jeszcze bardziej. Co intrygujące, Adama nigdy nie ćwiczył przy użyciu ciężarów. Jego obecny wygląd mówi wiele. Piłkarz z L’Hospitalet wraca zatem na Camp Nou kompletnie odmieniony.

- Bardzo szybko nabrałem masy mięśniowej przez moją genetykę, a nie przez podnoszenie ciężarów – mówił sam zawodnik pytany o swoją przemianę. – Adama to wyjątkowy przypadek. Nie trenuje przy użyciu ciężarów. Trzeba uwierzyć w to, co mówi. Główną rolę odgrywa ciężka praca i genetyka. Nigdy tego nie ukrywał. Nie dajcie się oszukać. Nie daje tylko i wyłącznie szybkości i siły. Potrafi utrzymać się przy piłce. Jest bardzo sprawny – tłumaczył Luis Enrique, który pod koniec 2020 roku powołał skrzydłowego na zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii.

Rok wcześniej, gdy Adama rozpoczynał swoją przygodę z Wolverhampton, jego ówczesny trener od przygotowania fizycznego Oscar Martínez stwierdził w wywiadzie dla dziennika Sport, że kluczem do przemiany 26-latka była nie tylko jego siła, ale też zdolność do jej utrzymania. - Gdy przybył do naszego ośrodka w Barcelonie, rozpoczął od treningu inercyjnego. Profesjonalny piłkarz powinien osiągać wyniki na poziomie 600 watów mocy. Adama notował wcześniej 590 watów, ale teraz przekracza tysiąc – przyznał Martínez.

Oliwka dla dzieci – tajna broń Adamy

Jednym z ciekawszych nawyków Adamy jest smarowanie ramion oliwką dziecięcą przed każdym meczem. Powodem tego są cztery kontuzje barku, których doznał po tym, jak rywale starali się go zatrzymać w pełnym biegu. Takie rozwiązanie sztabu medycznego Wolverhampton zakończyło problemy skrzydłowego. Odkąd stosuje oliwkę, opuścił tylko jeden mecz z powodu dolegliwości mięśniowych. – Musieliśmy to stosować, aby chronić Adamę. Rywale nie chcą pozwolić na to, aby przedarł się na pełnej szybkości, i ciągną go za ramię. To powodowało problemy z barkiem. Smarowanie ramion sprawiło, że przeciwnikom trudno było go uchwycić – wyjaśniły źródła z szatni angielskiego klubu dla dziennika The Sun.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

nie mogę doczekać się jak inni będą odbijały się od Adamy, pamiętam jego debiut w Barcelonie :)

Albo ma genetykę z kosmosu albo zamiast żelastwa żelastwa na siłce cisnie np. kalenistyke bo sam trening inercyjny to chyba by go tak nie rozbudował :/

- Te wszystkie mięśnie zrobiłem z pomocą teścia
- To musi być bardzo uczynny człowiek
- Co?
- Co?

No to dalej dupa. Myślałem że gość nagina na siłce od rana do wieczora i tym samym da impuls naszym zawodnikom. A tutaj czytam ,że to genetyka i nie trzeba ćwiczyć. Busquets i Puig się cieszą.

Podczas spotkania to tak będzie wyglądać: -Traore!! Żółta kartka!
-Co?
-Nic... Przepraszam.

Może będzie chociaż jeden dzik w zespole Barcelony...

Oliwka i brak treningu siłowego. Takie bajki to oczywiscie mozna opowiadać. Dzieci zapewne w to uwierzą.

Jeśli to prawda to taka genetyka to rzadkość ! LeBron James z NBA też ma takie predyspozycje, że będąc Miami wykonując proste odpowiednio dobrane ćwiczenia na gumach potrafił szybciej przybiegać masę mięśniową niż większość jego kolegów ćwicząc z ciężarami...

Tylko z Dembele zeby się nie zakumplował bo zacznie jeść pizzę i w fife grać

Koks, w końcu jakiś fizol od roboty, a nie meneja co klepie dziada

Dembele kompleksów dostanie;) z takim udem jak ma Adama pewnie by dużo mniej kontuzji miał

Ten facet w życiu pompki nie zrobił. To szpinak z jajkiem na boczku. Żarty na bok. Barca zwalnia nawet w kontrataku. Liczby kolega ma koszmarne ale może coś dać drużynie. Szybkość wjazdu w pole karne. To potrafi.

Z tego artykułu wiele się nie dowiemy szanowni ludzie. Nie trenował z ciężarami, ale trenował z własną masą ciała. Treningi eksplozywne itd. Można by było się rozpisać, ale możliwe jest osiągnięcie takiej sylwetki bez ciężarów. Dobra dieta + trening ułożony specjalnie pod niego przez specjalistów = sylwetka boga.

Wszystko na jogurcie naturalnym i serku wiejskim.

Trzech nierozłącznych kumpli jak trzy paski na dresie. Adama mięśnie, Ferran szybkość i wykończenie akcji, Pedri mózg.
https://images.app.goo.gl/MMdHwERDKE9NttfJ8

Spejson lubi to!

Stosował dietę warszawskich koksow. Jedz co chcesz, wyglądaj jak chcesz. Natural - nie ma bata xD Wierzę, że nigdy nawet nie ćwiczył na silce :D

Paradoksalnie to dieta proszę panią

Hahaha, zawdzięcza genetyce, która po 20 roku życia dała mu w prezencie nagle 15kg suchej masy mięśniowej XD chłopak naciśnięty hormonami jak kulturysta na zawody, nie obrażajmy swojej inteligencji. Oczywiście będę mu mocno kibicował, wierzę, że to dobry i bardzo tani transfer, oby wystrzelił!!

Może sam Djoković, mistrz medycyny alternatywnej, dawał mu wskazówki - napompował się kierując wiązki myśli na mięśnie?

Ja jestem pozytywnie nastawiony do jego powrotu :)

Przecież widać, że sama dieta i pompki na dobranoc ;)