AS: Optymizm ws. sprowadzenia Álvaro Moraty

Julia Cicha

27 stycznia 2022, 20:30

AS

25 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennik AS podaje, że agent Álvaro Moraty jest optymistą ws. przejścia napastnika do Barcelony. Juanma López przebywał ostatnio we Włoszech, a dzisiaj był widziany w biurach Atlético w Madrycie, gdzie również prowadził negocjacje.

Kluczowe obecnie wydają się dwie kwestie: odejście Dembélé lub przedłużenie z nim umowy, by umożliwić rejestrację Moraty, oraz zawarcie w kontrakcie obowiązku kupna Álvaro. Atlético chce, by Barcelona zapłaciła 35 mln euro, a Katalończycy proponują tę kwotę, ale w obrębie zmiennych za rozegrane mecze i strzelone gole. Klub nie jest przekonany do płacenia za gracza, jeśli ten nie stanie na wysokości zadania. Oprócz tego Barça musiałaby zapłacić Juventusowi 5 mln euro, ponieważ Włosi zapłacili dwukrotnie wyższą kwotę za wypożyczenie napastnika na rok.

Mimo wyżej wymienionych problemów Mateu Alemany i Juanma López pozostają optymistami i wierzą, że uda się doprowadzić operację do końca. Xavi pozostaje w kontakcie z Moratą, a ten przekazał mu, że chce przejść na Camp Nou. Trener miał obiecać zawodnikowi, że będzie on czymś więcej niż rozwiązaniem tymczasowym i powinien być ważny w przyszłości.

AS wspomina o jeszcze jednym czynniku, jakim jest chęć Miguela Ángela Gila Marina do opóźnienia operacji. Zdaje on sobie sprawę, że mecz Barçy z Atlético odbędzie się 6 lutego, i martwi go możliwość gry Moraty w tym spotkaniu. Wolałby, by do tego nie doszło, choć wie też, że sprzedaż Álvaro może sprawić, że powrót Griezmanna okaże się dla madrytczyków darmowy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

40 mln za Moratę? Wolałbym aby nie panował optymizm.
« Powrót do wszystkich komentarzy