Agent Ousmane'a Dembélé przyleciał do Barcelony na negocjacje

Julia Cicha

25 stycznia 2022, 16:30

Sport, MD, Twitter

34 komentarze

Fot. Getty Images

W najbliższych dniach wyjaśni się większość znaków zapytania dotyczących przyszłości Ousmane’a Dembélé. Francuz może przedłużyć umowę, odejść w tym okienku transferowym lub dopiero latem, za darmo. Dziś do Barcelony przyleciał agent zawodnika.

Fotografowie szybko wypatrzyli Moussę Sissoko w stolicy Katalonii. Przewiduje się, że w ciągu kilku najbliższych dni spotka się on z klubem. Mateu Alemany stara się jak najlepiej rozwiązać skomplikowaną sytuację, choć, jak sam wspominał, Barcelonie zależy teraz przede wszystkim na sprzedaniu lub wypożyczeniu skrzydłowego przed końcem stycznia, skoro ten nie wykazuje chęci przedłużenia kontraktu. Pozwoliłoby to przynajmniej zmniejszyć wydatki na płace i zarejestrować potencjalny nowy nabytek, np. Álvaro Moratę lub Nicolasa Tagliafico.

Do tej pory Dembélé i jego otoczenie utrzymywali, że Ousmane nie odejdzie z Camp Nou zimą. Dawali nawet do zrozumienia, że piłkarz chce przedłużyć umowę. Nie ma to jednak pokrycia w rzeczywistości, ponieważ Francuz odrzucił wszystkie dotychczasowe propozycje, a Barça nie zamierza jeszcze bardziej poprawiać oferowanych warunków. Klubowi zależy na definitywnej decyzji, a i sam zainteresowany pewnie chciałby jak najszybciej określić swoją przyszłość.

Tymczasem Dembélé zainteresowały się Manchester United oraz Juventus. Dodatkowo media wspominają o Newcastle, które ponoć złożyło już kuszącą ofertę. Ta ma być jednak niewystarczająca, a do tego projekt sportowy angielskiego zespołu nie jest tak atrakcyjny jak jego rywali. Ostatnim z zainteresowanych klubów jest Chelsea, która miała ponoć zaoferować cztery miliony euro za wypożyczenie Ousmane’a do końca sezonu. Alfredo Martínez poinformował dzisiaj, że to właśnie z tą drużyną negocjuje Francuz, a być może nawet doszedł już do jakiegoś porozumienia. Z kolei PSG zrezygnowało już raczej ze starań o gracza, choć niewykluczone, że ulegnie to zmianie, jeśli z Paryża odejdzie Kylian Mbappe.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Taka prośba do redakcji - rozumiem, że muszą być artykuły o tym panu, ale nie wyrzucajcie już jego zdjęć.
Myślę, że 99% kibiców już nie może na niego patrzeć.
Może być murawa, piłka a nawet chomik
Pozdrawiam
« Powrót do wszystkich komentarzy