Asystent Mendilibara: Remis byłby bardziej sprawiedliwym wynikiem

Dariusz Maruszczak

24 stycznia 2022, 09:15

Marca, MD

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Alavés José Luis Mendilibar nie wziął udziału w konferencji prasowej po meczu z Barceloną, a przed dziennikarzami zastąpił go jeden z asystentów José Antonio Marga. Zdaniem tego szkoleniowca remis byłby bardziej sprawiedliwym wynikiem.

Brak Mendilibara: Kiedy dostaje czerwoną kartkę, zwykle nie pojawia się na konferencjach prasowych. Nie wiem, czy jest wkurzony, to jego sprawa. Nie wiem, co się wydarzyło, i nie poświęcaliśmy temu czasu, ponieważ to nie było najważniejsze.

Niedosyt: Tak, mamy uczucie utraty punktu. Mogliśmy go zdobyć. Najbardziej zawaliliśmy, że pracowaliśmy nad akcją, w której padł gol, widzieliśmy ją wcześniej. Stracenie bramki w tej minucie jest bolesne.

Ocena meczu: W pierwszej połowie Barcelona była lepsza i miała większą pewność siebie z piłką, zdobywała więcej terenu, piłka krążyła u niej lepiej. My byliśmy bardziej przestraszeni. W drugiej połowie poszliśmy wyżej w pressingu i mieliśmy więcej szans na skrzywdzenie Blaugrany. Barça wymagała od nas wiele, a drużyna wykonała świetną pracę. Druga połowa była lepsza, ponieważ mocniej atakowaliśmy pressingiem, odzyskaliśmy więcej piłek na połowie rywala. Mieliśmy swoją wyraźną okazję, a rywale mieli swoją, dlatego uważam, że remis byłby sprawiedliwym wynikiem.

Nastawienie: Przeciwnik na początku pierwszej połowy zaczął wychodzić z pressingiem, a w takiej sytuacji drużyna ma tendencję do ustawiania się w średnio-niskim bloku. W drugiej połowie Barça czuła się bardziej niekomfortowo.

Znaczenie spotkania: Dla kształtu tabeli zdobywanie punktów zawsze jest czymś pozytywnym, ale musimy wygrywać mecze. Zdobycie punktu dziś posłużyłoby nam jednak dobrze, ponieważ drużyna wyszłaby wzmocniona z tej rywalizacji dzięki drugiej połowie, w której dała z siebie wszystko. Przyszłość zależy od nas i w każdym pojedynku będziemy musieli dawać z siebie 100%. Grając tak jak dziś, będziemy mieli większe szanse na wygrywanie spotkań.

Brak bramek: Gole wypracowuje się na podstawie spokoju. Praca na każdym treningu, ćwiczenie sytuacji związanych z wykończeniem… Drużyna na pewno się poprawi i w końcu będzie zdobywać bramki.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czasami trzeba mieć szczęście. Barcelonie ostatnio go brakowalo

Ale by mieli ból tyłka, jakby ten mecz zremisowali, albo wręcz wygrali i Xavi powiedział, że jednak to Barca miała piłkę i stworzyła jednak więcej okazji na zwycięstwo.

Apetyt miał, ale pustą lodówkę, obszedł się smakiem????

No nie byłby bardziej sprawiedliwy bo to jednak my strzeliliśmy o jedną bramkę więcej

Trzeba było grac w piłkę a nie caly mecz murować się w 11 to może wynik byłby inny a nie jak leszcze stać w obronie i jeszcze płakać. Dostaliście bramę i adios

A co ma powiedzieć Elche?

W piłce nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość

To trzeba było wyrównać na 1:1 wtedy byś miał sprawiedliwy wynik

Co do charakterystyki pierwszej i drugiej połowy mam odmienne zdanie, bo miałem wrażenie, że było wręcz odwrotnie.