Sport: Coraz więcej ofert za Gaviego [Aktualizacja 20:05]

Mateusz Doniec

18 stycznia 2022, 19:00

Sport, Marca

78 komentarzy

Fot. Getty Images

Kataloński Sport donosi, że po Gaviego zgłaszają się kluby takie jak Manchester City, Liverpool, Chelsea czy Bayern Monachium. Absolutnym priorytetem 17-latka jest jednak pozostanie w Barcelonie, a zarząd pracuje nad zdecydowaną poprawą warunków kontraktu utalentowanego pomocnika.

Gavi, który 18 lat skończy dopiero na samym początku kolejnego sezonu, jest jeszcze w teorii zawodnikiem juvenilu, mimo że jego okres gry w futbolu młodzieżowym dawno się zakończył. Pomocnik wykorzystał szansę, którą otrzymał od Ronalda Koemana, i stał się jedną z najważniejszych postaci pierwszego zespołu, czym zmusza klub do zadbania o lepszą umowę.

Klub nad tym pracuje, lecz podczas gdy nie ma wiadomości o postępach, pojawia się coraz więcej klubów zainteresowanych 17-latkiem, które zwracają się z zapytaniami zarówno do Barcelony, jak i do agenta młodego pomocnika Ivana de la Peñi. Najwięcej mówi się o angielskich klubach, a w szczególności o Manchesterze City, Liverpoolu i Chelsea. Również Bayern Monachium wyraził zainteresowanie wychowankiem Barçy.

Klauzula wykupu Gaviego wynosi obecnie 50 milionów euro, co sprawia, że jako reprezentant Hiszpanii jest on niezwykle interesującą okazją na rynku. Jego rozwój jest niesamowity i wszyscy wróżą mu świetlaną przyszłość. Co więcej, jego charakterystyczna zawziętość i waleczność w połączeniu ze świetnym wyszkoleniem z La Masii tylko zwiększają apetyt wielkich europejskich klubów.

Barça jest świadoma tego, co dzieje się wokół Gaviego, lecz zachowuje spokój, ponieważ wie z pierwszej ręki, że absolutnym priorytetem zawodnika jest kontynuowanie kariery na Camp Nou. Dyrekcja sportowa wie jednak, że wobec praktycznie codziennych ofert za 17-latka, musi koniecznie poprawić warunki umowy z utalentowanym pomocnikiem. Klub nie może pozwolić na to, aby zainteresowanie przerodziło się w lukratywną ofertę.

Marca dodaje, że obecnie wynagrodzenie Gaviego sięga około 100 tysięcy euro rocznie. Klub zamierza zaoferować pomocnikowi znaczną podwyżkę w umowie, która miałaby obowiązywać co najmniej do 2026 roku, a klauzula wykupu miałaby wynosić miliard euro.

Aktualizacja 20:05

Sport informuje, że w ciągu najbliższych dni ma dojść do spotkania pomiędzy Mateu Alemanym a agentem Gaviego, aby osiągnąć porozumienie w sprawie nowej umowy 17-latka. Klub nie ma zamiaru dłużej czekać i chce jak najszybciej podpisać nowy kontrakt z zawodnikiem kluczowym dla teraźniejszości i przyszłości Barçy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

50mln? z pocałowaniem ręki w naszej obecnej sytuacji

Tylko go nie stracić , jest kawał Walczaka.
Komentarz usunięty przez użytkownika

i z Araujo jak najszybciej

Tu nie ma sie nad czym zastanawiać. To winien byc absolutny priorytet, Gavi na profesjonalny kontrakt po prostu zasłużył. Gdyby (odpukać) ktoś go teraz skusił kasa to bylibyśmy frajerami do kwadratu.

Pieprzyć Dembele, niech się zajmą umowami dla Gaviego i Araújo, to powinien być teraz priorytet.

Klauzula 500 mln to minimum.
No i dać mu ze 3 mln netto rocznie.
Ja bym to dobrze rozgrywał :)))

Puiga mogą kupić za 50 baniek takie Manchestery

Jakby ktoś dał ze 100mln to sprzedać jego albo Pedriego.

Niech podpiszę , na co oni czekają , podobno kasę odłożyli na jego kontrakt

Gavi powinien zmienić agenta na Sissoko, bo nic te negocjacje z nowym kontraktem nie idą.

Oby dalej się tak rozwijał ale obawiam się, że sama dobra pomoc Pedri Gavi Nico nie da rezultatów, które zatrzymają ich na dłużej w klubie. Oby Fati na dobre się wykurował, Memfis zaczą strzelać, a tercet domknął ktoś, kto równie dobrze potrafi wykańczać akcję. Problemami realnymi są obecnie "9tka", i w zasadzie cała formacja obrony.

Jest w stanie osiągnąć poziom Xaviego lub Iniesty, oby tak było.
konto usunięte

A F. de Jonga nikt nie chce od nas może? :/

Ivan de la Pena trochę się źle kojarzy, też miał być złotym dzieckiem Barcy i wszyscy wiemy że jakoś nie poszło wiadomych względów.

Wydaje się takim typem zawodnika, dla którego klauzula jest tylko w kontrakcie z z powodów przepisów prawa. Jestem spokojny.

A Puiga nie chcą w ramach tańszego zamiennika?

No wreszie! Mam nadzieje ze podpisza w ciagu 2-3 tyg! To samo z Araujo i Nico...

Chłopak całuje herb po strzelonych bramkach, jest jedną z najbardziej entuzjastycznych postaci nowej Barcelony. Jestem spokojny o Jego kontrakt i jestem szczęśliwy, że takie postaci jak Gavi, Nico, Araujo czy Fati się pojawiły, bo to młodzi przywiązani do barw gracze którzy zostawiają serducho na boisku, a pieniądze grają dla nich drugorzędną rolę. Właśnie to znaczy mes que un club.

niech zapomną o gavim , ale mogą wziąc dembele

Przecież aktualnie wystarczy, że jakiś klub wpłaci 50 mln klauzuli i Barca nie ma nic do gadania. Komentarze 500 mln i zapraszam do negocjacji chyba nie są zbyt na miejscu XD
Jestem spokojny że zostanie i będzie chciał tu budować swoją legendę jak Xavi i Iniesta

Podziękować za oferty i wszystkie co do jednej odrzucić, choćby dawali i 100mln. Zawodnik o takim potencjale i tak oddany naszemu klubowi to skarb, a dodatkowo gwiazdy pokroju Haalanda zupełnie inaczej podchodziłyby do ewentualnego transferu widząc, że największe perły są w ogóle rozpatrywane jako potencjalny zysk.

500 mln i zapraszam do negocjacji

Oby Gavi został ponieważ to jest nasza przyszłość

A za umtitiego nie ma, a nie, czekaj...

100 euro rocznie? Przecież to śmieszne pieniądze, jak Kowalski na etacie w biedrze..

100 tys Gavi a 40 mln ten konsol grajek,hmm......

Barca musi dać znaczną podwyżke Gaviemu i przede wszystkim Araujo bo za chwilę będą grać w innym klubie

Ja już się nauczyłem, by wszelkie artykuły o doniesieniach nie traktować poważnie. Co więcej w ogóle ich nie czytać. Czekam tylko na oficjalki, cała reszta to stek bzdur i Wam radze takie samo podejście do tego. Z kimkolwiek. O czymkolwiek.

Mlodzi z miliardowymi klauzalami. I tak powinno byc.

Czekam na jakiegoś eksperta, który napisze, że należy go sprzedać, bo ostatnio analizował jego grę i popełniał błędy xd

"Każdą rękę wyciągniętą po Gaviego odrąbiemy"
Premier Cyrankiewicz

Lepszy od pedriego

Ręce precz od Gaviego!