Marca: Manchester United i Chelsea obserwują sytuację Ronalda Araujo

Maciej Łoś

16 stycznia 2022, 20:18

Marca

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Araujo jest jednym z piłkarzy Barçy, którzy nie przedłużyli jeszcze umowy. Kontrakt Urugwajczyka wygasa w 2023 roku, dlatego jego sytuacji przyglądają się już inne kluby. 

Dyrekcja FC Barcelony cały czas pracuje, zarówno nad wzmocnieniami, jak i przedłużeniami kontraktów z piłkarzami będącymi już w kadrze. W obecnym oknie transferowym z klubu został wypożyczony Philippe Coutinho, Samuel Umtiti podpisał nową umowę, a skład uzupełnili Dani Alves i Ferran Torres. Jednym z kolejnych ruchów ma być porozumienie się z Gavim i Ronaldem Araujo w sprawie przedłużenia współpracy.

Urugwajczyk stał się liderem defensywy Barcelony już w zeszłym sezonie, a w obecnej kampanii udowadnia, że eksplozja jego formy nie była przypadkowa. Jego umowa wygasa w 2023 roku, a sam zawodnik chce podpisać nowy kontrakt, ale na lepszych warunkach niż obecnie. Do tej pory obrońca miał jedną z najniższych pensji, niewspółmierną do roli, jaką zaczął odgrywać w Blaugranie. Aby jednak zaoferować mu lepsze warunki, Barça będzie musiała zrobić porządek w swoich finansach, na przykład poprzez sprzedaż jednego z innych graczy.

Dopóki Araujo nie złoży podpisu na nowej umowie, jego sytuację będą monitorować inne kluby zainteresowane jego usługami. Wśród nich są przede wszystkim Manchester United i Chelsea. Londyńczycy najprawdopodobniej stracą po sezonie Rudigera i Christiansena, dlatego będą pracować nad wzmocnieniem defensywy.

Barça chce także przedłużyć kontrakt z Gavim, którego umowa również wygasa w 2023 roku. Młody pomocnik przebojem wszedł do pierwszej drużyny i klub chce zapewnić sobie jego usługi na wiele lat.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ja obserwuje życie na księżycu-pierdu pierdu

To niech sobie obserwują. Tylko niech nie próbują go zakontraktować, bo jest nietykalny!

Aby nie oślepli.

United xD nawet Araujo wątpie żeby chciał tam pójść

to wiadome że najlepsze kluby na świecie interesują się jednym z najlepszych stoperów

Ręce precz od naszych perełek !

Każdy chciałby najlepszego stopera świata