Francisco García Pimienta: Barça będzie w najlepszej czwórce

Maciej Łoś

25 grudnia 2021, 09:30

COPE, Sport

1 komentarz

Fot. Getty Image

Były trener rezerw Barçy Francisco García Pimienta był gościem na antenie radia COPE, gdzie wypowiedział się na temat pierwszej drużyny i jej szans w walce o najlepszą czwórkę LaLigi w tym sezonie.

Xavi: Zainicjował nowy projekt z wyraźnie zarysowaną ideologią. Trzeba mieć dużo cierpliwości do młodych piłkarzy, ale uważam też, że druga część sezonu będzie zdecydowanie lepsza dla zespołu. Xavi jest wierny filozofii Barcelony i choć nie zawsze odnosi jeszcze zwycięstwa, to często jesteśmy już blisko. Drużna nabiera kształtów i widać, że potrzebowała właśnie kogoś takiego jak on.

Kolejny sezon: W przyszłym roku, po przeprowadzeniu oczekiwanych przez Xaviego transferów oraz zebraniu doświadczenia przez młodych graczy w obecnej kampanii, Barça będzie mogła grać już o wszystko.

Cierpliwość: Jestem optymistą, chociaż trzeba przyznać, że nie będzie łatwo o trofea w tym roku. Real Madryt odskoczył w tabeli LaLigi, z kolei w Lidze Europy Napoli i reszta drużyn również aspiruje do zwycięstwa w rozgrywkach.

Ferran Torres: To bardzo dobry transfer, ponieważ Barça ma problemy w ofensywie. Ostatnio grali Jutglà i Abde, którzy dopiero wchodzą do pierwszej drużyny, potrzeba więcej doświadczenia. Torres może grać na trzech pozycjach z przodu. Choć jest młody, to pokazał się już na międzynarodowej scenie. Na pewno dużo da Barcelonie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Już tylko 2 pkt ;). Będzie dobrze. Może nawet znowu włączymy się w walkę o CopaDR.