Problemy Barcelony w pierwszych i drugich połowach meczów

5 grudnia 2021, 14:00

22 komentarze

Mundo Deportivo zwraca dziś uwagę na różne problemy Barcelony w pierwszych i drugich połowach meczów. Np. jeśli wzięlibyśmy pod uwagę tylko gole strzelane po przerwie, bilans zespołu w tym sezonie wynosiłby 6 zwycięstw, 11 remisów i 3 porażki. Z kolei w ostatnich dziewięciu meczach Barcelona tylko w jednym zdobyła bramkę w pierwszych 45 minutach.

Barça ponownie przegrała wczoraj na Camp Nou, które przestało być jej twierdzą.  Betis zapewnił sobie zwycięstwo w stolicy Katalonii po golu w 79. minucie. Problemem drużyny Blaugrany w LaLidze i Lidze Mistrzów, u siebie oraz na wyjeździe, jest postawa w drugiej połowie, ponieważ po przerwie Katalończycy często nie potrafią wypracować przewagi na boisku i wywalczyć korzystnego wyniku, a w niektórych przypadkach roztrwaniają korzystny rezultat (jak choćby w spotkaniu z Celtą Vigo).

Barça zakończyła pierwszą połowę zwycięstwem tylko w 6 z 20 rozegranych meczów: z Realem Sociedad, Getafe, Levante, Valencią, Dynamem Kijów i Celtą Vigo. Spośród nich pięć zakończyło się zwycięstwem Blaugrany. W Vigo Barcelona roztrwoniła natomiast trzybramkową przewagę i zremisowała 3:3.

Z kolei w ośmiu meczach w tym sezonie Barcelona remisowała do przerwy. I tylko w trzech takich przypadkach zdołała odnieść zwycięstwo - stało się tak w starciach z Dynamem Kijów, Espanyolem i Villarrealem.

Duży problem Barcelony to wyniki zespołu w samych drugich połowach. Jeśli wzięlibyśmy pod uwagę jedynie gole zdobywane po przerwie, to w tym sezonie Barça zanotowałaby aż 11 remisów. Do tego dochodzą przegrane drugie połowy z Bayernem (0:2), Benficą (0:2) i wczoraj z Betisem (0:1).

Innym poważnym problemem, który ujawnił się w ostatnim czasie, jest z kolei brak goli strzelanych w pierwszej połowie. W ostatnich dziewięciu meczach Barcelona tylko w jednym trafiła do siatki przed przerwą! Stało się w pamiętnym starciu z Celtą Vigo na Balaídos. Nie udało jej się to natomiast w spotkaniach z Betisem, Villarrealem, Benficą, Espanyolem, Dynamem Kijów, Deportivo Alavés, Rayo Vallecano i Realem Madryt. W tych dziewięciu meczach Barcelona strzeliła w sumie siedem goli w drugich połowach (trzy z Villarrealem i po jednym z Espanyolem, Dynamem, Alavés i Realem), lecz nie zawsze zapewniały jej one sukces. Jeśli jednak spojrzymy na bilans od początku sezonu 2021/22, to w pierwszych 45 minutach Barça zdobyła 12 bramek, tylko jedną mniej niż po przerwie.

Depay na siłę ustawiany na pozycję 9tki, następnie pretensje do niego, że jest zaklejony. Tak samo było Coutinho, zobaczcie ile razy na pozycję 9 był ustawiany i na skrzydła. Gdzie ani z niego napastnik ani z niego skrzydłowy. Depay jak ma grać to jedynie LS.

Problemem jest Depay... Zero przyjęcia, zero podania, zero dryblingu, zero strzału, zero jakiegokolwiek wzięcia ciężaru gry na siebie... Masakra. Różnych min. 5 na mecz, 0 dobrych wrzutek. Nie mylcie 2 dośrodkowań na 30 prób, bo każdy z Nas na x30 da 2 dobre wrzuty...

A w trzecich nie?

Dobrze, że nie było jeszcze tematu większej i mniejszej połowy meczu.
Największym problemem jest zwyczajny brak goli. A kto ma je strzelać? Depay z swoim notorycznym brakiem zdecydowania? Rozchwiany emocjonalnie Cou? Od młodzieży nie wymagajmy, bo im wciąż zdarzać się będę huśtawki formy. Nadzieją jest powrót Fatiego. Z kolei Dembele pewnie i tak odejdzie, więc nie ma co się jakoś nastawiać na długotrwały powrót do formy. Jest bieda i tyle.

Nasze problemy sprowadzają się do tego, że nie ma zawodnika który regularnie wykańczałby akcje pakując piłkę do budy oraz ogólnie stwarzał stałe zagrożenie pod bramką przeciwnika.
Co daje choćby dziadek Aguero widzieliśmy choćby w meczu z mierdą.
Wszystkie inne problemy to kwestie b poboczne.

A kiedy nie mamy problemów? XD

XD problemy Barcelony w pierwszych i drugich połowach, problemy w przerwach, problemy na treningach no ogólnie same problemy. Może lepiej zamknąć cały ten kram skoro same z nim problemy?

Grunt że w przerwach nie ma problemów

Co za nagłówek XDD

Może lepiej zatytułowac Problemy Barcelony z grą w piłkę

Mundo to już chyba nie ma o czym pisać, a w jakim aspekcie Barca w tym sezonie nie ma problemu?

nieważne co w artykule, nagłówek robi robotę :) wp.pl się kłania

"Problemy Barcelony w pierwszych i drugich połowach meczów" - wystarczyło napisać: Problemy Barcelony w meczach xD