Un Toc de La Rambla #67: Messi z siódmą Złotą Piłką!

Redakcja

2 grudnia 2021, 10:00

4 komentarze

Zapraszamy na 67. odcinek Un Toc de La Rambla – podcastu FCBarca.com, w którym poruszamy najświeższe i najgorętsze tematy. W tym odcinku rozmawialiśmy o poniedziałkowej gali w Paryżu i kolejnej Złotej Piłce dla Messiego.

W poniedziałek kibice piłkarscy na całym świecie z zapartym tchem śledzili wydarzenia z Theatre du Chatelet, gdzie najlepsze piłkarki, piłkarze i trenerzy oczekiwali na rozstrzygnięcia najbardziej prestiżowego plebiscytu w futbolu. Już kilka dni wcześniej dziennikarze z różnych krajów informowali o przeciekach wskazujących na zwycięstwo Messiego, ale oficjalną wygraną Argentyńczyka ogłosił dopiero w Paryżu Didier Drogba.

W sieci od razu rozpętała się burza. Część kibiców twierdziła z oburzeniem, że najlepszy strzelec 2021 roku - Robert Lewandowski - został wręcz okradziony z wygranej, inni natomiast bronili decyzji dziennikarzy, których przekonały pierwsze dwa kwartały oraz zwycięski marsz Argentyny pod wodzą Messiego po Copa América.

  • Czy rezultat głosowania dziennikarzy jest sprawiedliwy dla obu graczy?
  • Argumenty przemawiające za Lewandowskim i Messim
  • Jak można zmienić kryteria, by plebiscyt był jasny i przejrzysty?
  • Barcelona rządzi, czyli statuetki dla Putellas i Pedriego

Odpowiedzi na te i jeszcze więcej kwestii znajdziecie w dzisiejszym podcaście. Zachęcamy do podzielenia się Waszymi opiniami w komentarzach pod podcastem. Pamiętajcie o używaniu hashtagu #utdlarambla w komentarzach pod tym artykułem, w La Rambla, na Twitterze i YouTube.

Un Toc de La Rambla możecie znaleźć na platformie YouTube, a także Spotify, Anchor i wielu innych.

Zapraszamy do odsłuchu! Koniecznie zostawcie komentarz, łapkę w górę pod filmem, podzielcie się odcinkiem ze znajomymi i motywujcie nas, subskrybując kanał. Zapraszamy również na platformę Patronite, gdzie każdy z Was może dołożyć cegiełkę do rozwoju Waszego ulubionego serwisu dotyczącego Barcelony!

Prowadzący: Rafał Kowalczyk (@rkowalczyk7)

Gość: Maciej Łoś (@MLos1996), Dariusz Maruszczak (@DariuszMaruszc1)

Wszystkie odcinki podcastu znajdziecie także na platformach:

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

juz jest wszystko pozamiatane ,nagroda przyznana i po co te bzdury

Przypominam że Messi nie jest już piłkarzem Barcelony tylko Paris Saint Germain

Złota piłka dla Messiego jest jak najbardziej sprawiedliwa. Wygrał Copa America i Copa del Rey oraz zastał królem strzelców ligi hiszpańskiej. To na nim trzymała się Barcelona. Teraz widać ile znaczył, ale o tym jeszcze długo będziemy się przekonywać. Lewandowski, owszem miał świetny sezon, ale złota piłkę FF, moim zdaniem trafiła w odpowiednie ręce. Lewandowskiego oszukali w zeszłym roku i to do organizatorów plebiscytu FF trzeba mieć pretensje. Został po prostu okradziony. Jak powiedział Messi na gali, od roku złota piłka powinna być u niego w domu. Nie można krzywdy naprawiać kolejną krzywdą, a tą następną itd. Można to było naprawić (jeszcze można), ale mogą to zrobić tylko organizatorzy plebiscytu FF. Wzór istnieje. Akademia Szwedzka przyznała Literacką Nagrodę Nobla w 2019 roku Peterowi Handke i jednocześnie (z rocznym opóźnieniem) za rok 2018 Oldze Tokarczuk. Można? Można i trzeba to naprawić i tego powinniśmy się domagać.

Totalna pomyłka w tym roku